לוכד חולדות מוסמך
זיסמן הדברות

השאירו פרטים ונחזור אליכם לייעוץ חינם

לוכד חולדות , איך בעצם לוכדים חולדה וכמה זה עולה לנו?

לוכד חולדות מקצועי בעל ניסיון וידע בתחום, מה זה אומר?​חולדות, תאמינו או לא, הביאו הרבה ברכה לאנושות. כך למשל יאמרו לכם האנשים שתומכים בניסויים בבעלי חיים לצורך קידום המדע בכלל והרפואה בפרט. אבל אם נשים בצד את התמיכה או ההתנגדות לניסויים בבעלי חיים (שרבים מהם אלה החולדות), חשוב לומר כי בחיי היום יום, חולדות עשויות לגרום להרבה יותר מאשר הפרעה לאיכות החיים. בשורות הבאות נסביר כל מה שחשוב לדעת על הדברת חולדות. נספר מהן השיטות האפשרויות לצורך התמודדות עם בעיית חולדות, נבין במה ומתי הן מסוכנות. כמו כן, נסביר איך אפשר למצוא את לוכד החולדות הנכון, במקום הנכון.

לכידת חולדות בעליית גגם באמצעות מלכודות בשילוב פיתיונותלוכד חולדות באיזה מחיר?


אם אתם נרתעים אפילו רק מהמחשבה שתצטרכו לראות חולדה, אולי לא יעניין אתכם לדעת האם היא באמת מסוכנת או לא. כל מה שתרצו זה שחולדה, כל חולדה, תהיה רחוקה מכם עד כמה שרק אפשר. כל לוכד חולדות שתשאלו יוכל לומר לכם שמעל לכל, חולדות הן חכמות. הן הרבה יותר פקחות מעכברים למשל והן יודעות לחיות, לשרוד ולהסתתר בכל מיני מקומות. יש מינים של חולדות שחיים גבוה, אפילו על עצים. יש כאלה יש מינים שחיים במקווי מים ואפילו בתוך ביוב. חולדות חיות בספינות, במחסנים, במרתפים, בתוך גגות ועוד.


לפני שמזמינים הדברת חולדות בביוב, תרצו אולי לדעת לא רק האם חולדה היא חכמה (וכפי שאמרנו, היא בהחלט כן) אלא גם האם היה יכול להיות מסוכנת. האם ומתי היא עלולה לתקוף. כמו מרבית בעלי החיים, כל חולדה שתחוש מאוימת עלולה לתקוף. יש לה שיניים חדות מאוד וזה בהחלט יכול להיות לא נעים ולפעמים גם מסוכן. אבל אפילו יותר מזה, ידועים הרבה מקרים שבהם חולדות גם נשכו אנשים ובמידה רבה ילדים, אפילו כאשר הן לא היו מאוימות. כלומר, כאשר האנשים ישנו החולדה פשוט הגיעה והחליטה "לטעום". אגב, יש כאלה שמגדירים את החולדות בתור סוג של טורף, וזאת לעומת עכברים שבהחלט לא נוטים לנשוך אנשים או חיות אחרות.


כיצד חולדות נכנסות הביתה ?


כשמזמינים הבייתה מדביר, כדאי בהחלט לברר לפני כן כמה עולה השירות. אך מלבד הדברת חולדות מחיר כדאי לעמוד לרגע על השאלה – איך בעצם נכנסות החולדות הביתה (או לתוך מחסן, מפעל וכדומה). חולדות, כאמור הן חכמות אך הן גם רבות תושייה. גופן גמיש מאוד והן יכולות להיכנס גם דרך פתחים קטנים מאוד. הן יכולות בקלות לשחות ולצלול כך שהן יכולות להיכנס הביתה אפילו דרך צנרת ומתוך הביוב או האסלה. הן יכולות גם לטפס על עצים או קירות, ולהיכנס הביתה דרך חלונות. בגדול, חברות שמציעות שירות של הדברת עכברים וחולדות יכולות להציע גם דרכים להקשות על החולדות להיכנס אבל כאשר הבעיה קיימת, לכידה או הדברה הם הפתרונות המקובלים ביותר.


האם ללכוד ללא המתה זה דבר אפשרי?


אם תעצרו לרגע ותשאלו לוכד חולדות מה עדיף, הרעלה או לכידה, תקבלו תשובות שונות. לכל מדביר ישנה הפילוסופיה שלו והעדפות שלו. זה נכון ממש כפי שיש אנשים שאין להם בעיה עם אכילת בשר ויש כאלה שיעדיפו צמחונות מטעמי בריאות או מוסר. מה שכדאי לדעת זה שיש כמה דרכים שונות להתמודדות. אתם עשויים למצוא לוכד חולדות תל אביב שמניח מלכודות לא קטלניות. המלכודות הללו תופסות את החולדה (או העכבר) מבלי שיאונה לה כל רע. לאחר מכן, אפשר לשחרר את המכרסם שנלכד במקום אחר. האתגר הוא למצוא את המקומות שבהן אפשר לשחרר את המכרסמים בלי ליצור בעיות אחרות. למשל לשחרר חולדה במקום שבו היא עלולה להזיק לפרנסתו של חקלאי – אין ספק שיש כאן דילמה לא פשוטה. וכמובן, לשחרר חולדה או עכבר קרוב מדי לבית, היא עלולה פשוט לחזור. אז כן, לכידה ללא המתה אכן אפשרית, השאלה היא גם מה עושים אחר כך. בררו זאת עם המדביר לפני הכל, אם הנושא הזה חשוב לכם.


הדברה באמצעות רעל, דגשים חשובים


שיטה מאוד מקובלת שמשמשת מדבירים שמציעים שירות של הדברת חולדות הינה שימוש ברעלים. יש כמה דגשים שחשוב להביא בחשבון כאשר משתמשים בשיטה הזאת. קודם כל, חשובה מאוד המקצועיות של המדביר. לכאורה, לא צריך מומחיות בכדי לפזר רעל אך למעשה, זו מומחיות גדולה מאוד. את הרעל צריך לפזר בצורה הנכונה, בשיטה הנכונה ובמקומות הנכונים. השימוש ברעלים מתאימים צריך להיות מדוד ולהיעשות במקומות שיש בהן גישה אך ורק למכרסמים. כאשר נוקטים בשיטות הנכונות, מונעים צרות צרורות. צריך למנוע פגיעה והרעלה של בעלי חיים אחרים, למשל חתולים, כלבים או ציפורים. מונעים כמובן אפשרות של גישה לחומרים, של פעוטות או ילדים שמשחקים. צריך להכיר את המקומות שבהם מכרסמים וחולדות מקננים.


מה חשוב לדעת כשבוחרים מדביר


כאשר בוחרים מדביר, אנו ממליצים לנקוט בשיטת השלבים. קודם כל ואולי הכי חשוב, זה לוודא שלמדביר יש רישיון. ידועים מקרים של אנשים לא מורשים שביצעו הדברות וגרמו אסונות. הרעלה של אנשים, חדירה של רעלים לקרקע ועוד. שנית, שאלו מהי השיטה או השיטות שבהן פועלים המדבירים וגם בתוך כמה זמן הם יכולים לבצע את העבודה. חולדות עלולות להעביר מחלות, הן נושכות, הן מכרסמות רהיטים, חוטי חשמל ועוד ועוד. מהירות הטיפול עשויה להיות חשובה. בנוסף, בדקו כמובן לגבי לוכד חולדות מחיר. כאשר תהיו בטוחים של הפרמטרים הללו בדוקים לשביעות רצונכם תוכלו להזמין את המדביר הנכון, למקום הנכון.


טיפ – מתי באמת חייבים להזמין מדביר


אם הבחנתם בחולדות או עכברים ביום, זה בדרך כלל אומר שהם התרבו מאוד. במספרים קטנים, הם פועלים בלילות. כלומר, אם כבר ראיתם חולדה באור יום, זה סימן שחשוב במיוחד להזמין לוכד חולדות הכי מהר שאפשר.


לייעוץ או תאום הדברה נגד חולדות , צרו קשר עוד היום!