הדברת פשפש המיטה ב-3 שלבים: שואב, קיטור וריסוס

תוכן עניינים

הדברת פשפש המיטה לצמיתות: ב-3 שלבים יותר בטוח, יותר ייעיל 100% הצלחה!

הדברת פשפש המיטה ב-3 שלבים: שואב, קיטור וריסוס-טיפול יותר בטוח, יותר יעיל, עם פתרון לצמיתות. ייעוץ חינם, זמינות גבוהה. לפני שנחליט לבצע הדברת פשפש מיטה צריך לדעת לזהות את אותו ולוודא שאכן יש לכם פשפשים בבית. פשפש המיטה הינו מזיק שאף אחד לא היה רוצה למצוא בבית שלו.

לפני שעושים הדברת פשפש המיטה, חייבים לעשות ניטור לפשפשים על מנת לזהות אותם בוודאות, אין להדביר פשפשים ללא ניטור. זיהוי פשפש המיטה יכול להיות קשה בגלל שהוא חרק קטן מאוד, גודלו מגיע עד 6 מ"מ וצבעו חום – אדמדם. בדרך כלל נפגוש את פשפש המיטה בבתי מלון, אכסניות ומטוסים. מספיקה טיסה אחת או נופש קצר בבית מלון ופשפש המיטה בקלות חוזר אתנו הביתה. הפעילות של פשפש המיטה בדרך כלל בלילה. בדיקת המיטה וחריצים במזרון יעזרו לנו לזהות ולראות את פשפש המיטה בברור במידה וקיים.

 

הדברת פשפש המיטה
פשפש המיטה בוגר

מיהו פשפש המיטה?

פשפש המיטה הוא חרק בגודל של 4-6 מ"מ, כשהבוגרים יהיו בצבע חום-אדמדם. הפשפשים ניזונים מדם בלבד ושעות הפעילות שלהם בעיקר בלילה. מהרגע שאנחנו נכנסים למיטה, ייקח להם מספר דקות עד שהם יתחילו לעקוץ. הסיבה לכך שפשפשים עוקצים אותנו דווקא בלילה היא בגלל שהם נמשכים לחום הגוף שלנו וככה יודעים בדיוק איפה למצוא אותנו. בזמן השינה, אנו לא זזים ולא מרגישים דבר והם יודעים לבוא ולמצוץ את מנות הדם שדרושות להם. לאחר מציצת הדם, הם בדרך כלל חוזרים למקומות המסתור שלהם. רבים נוטים לחשוב שפשפשי מיטה נמצאים רק במיטה, אז נחדש לכם ונספר שפשפשים נמצאים ומסתתרים בכל מקום.

 

נעשה קצת סדר, פשפשי מיטה עוקצים לרוב במיטה או בכל מקום שבו אנחנו ישנים, וחוזרים למזרון. בדרך כלל יסתתרו שם רק לצורך דגירה והמתנה לארוחה הבא. במצבים של נגיעות גבוה של פשפשים, ניתן יהיה למצוא על בסיס המיטה והמזרון סימנים לפשפשים או אפילו פשפשים בוגרים, ביצים, נשלים ופשפשים קטנים מאוד, כמעט ושקופים.במצב של נגיעות נמוכה, המזרון בדרך כלל לא ישמש את הפשפשים כמקום מסתור לצורך התרבות.

 

את הביצים שלהם הם יסתירו במקומות סביב המיטה, כמו: מסגרות של תמונות, שידות, שקעי חשמל, פנלים, חריצים בקירות ועוד. בחריצים האלו יתרבו הפשפשים ובכל פעם יבואו לקחת מנת דם ויחזרו למסתור. בצורה זו מתרבים הפשפשים בקצב מהיר וכמות הנעקצים בדרך כלל עולה.
ישנם מצבים שרק בן בית אחד נעקץ. הסיבה לכך היא העדפת סוג דם. ברוב הפעמים, אם לפשפש המיטה לא יהיה את סוג הדם המועדף, לא תהיה לא בעיה להתפשר על מישהו אחר.

איך מזהים פשפש מיטה?

חלק מתהליך זיהוי פשפש המיטה הוא באמצעות שאלות כמו: באיזה מקומות מרגישים עקיצות? באיזה שעות של היממה נעקצים ? האם כל בני הבית נעקצים? מענה על מספר שאלות קצרות יעזור למדבירים של זיסמן הדברות להבין את סוג הבעיה ולפעול בהתאם לפתרון מקצועי ובטוח.
זיסמן הדברות מלווים את הלקוח עד לפתרון מלא של בעיית פשפש המיטה בביתך.
לתאום הדברת פשפש המיטה צרו קשר עוד היום!

איך יודעים אם צריך הדברת פשפש מיטה?

אם קמתם בוקר אחד כשכל הגוף שלכם מכוסה בעקיצות מגרדות, סימן שיש לכם פולשים חדשים במיטה או במזרון. מדובר בפשפשי המיטה, חרקים חומים בגודל של 5-6 מילימטרים בלבד שלא יתנו לכם מנוח אם לא תעשו משהו ומהר. פשפשי המיטה אוהבים לאכול את הדם שלנו, ולכן הם מסתתרים במיטות, מזרנים, כלי מיטה וגם בגדים. וברגע שהם מתבייתים שם, לא קל להיפטר מהם. פשפשי המיטה, ובייחוד הביצים שהם מטילים, חסינים לא פעם מפני חומרי הדברה, וכדי להיפטר מהם אחת ולתמיד יש צורך להשתמש בקיטורית ושואב אבק. אמנם פשפשי המיטה אינם מעבירים מחלות, אך עדיין הם גורמים למטרד רב.

מהו אופן הדברת פשפשי המיטה בבית?

הדברת פשפשי המיטה כרוכה ב-3 שלבים על מנת שתצליח: שאיבה, קיטור מעל 150 מעלות חום וריסוס נגד פשפשים. לאחר זיהוי פשפשי המיטה ע"י מדביר מוסמך, יהיה על הלקוח להכין את השטח לצורך הטיפול והדברה בהתאם. ללא הכנת השטח וביצוע הפעולות הבאות, יהיה קשה מאוד לקטול את הפשפשים ב-100%.

על הלקוח לעשות את הפעולות הבאות:

 • הורדת מצעים מהמיטה, פינוי של כל תכולת ארגז המצעים (במידה ויש כזה).
 • כביסה ב-60 מעלות לפחות לכל התכולה שיש בארונות שנמצאים בחדר.
 • הורדת וילונות ותמונות שתלויים על קירות.
 • כביסה לווילונות ב-60 מעלות לפחות.
 • פינוי כל תכולת החדר מהמגירות, שידות ומעל הארונות (במידה ויש). את כל תכולת החדר יש לארוז בתוך שקיות זבל ולקשור אותן חזק. במידה ויש לכם אפשרות להוציא את השקיות ל24-48 שעות בשמש- מעולה. במידה ולא, יש לפנות את השקיות לאזור פתוח. יש לשים לב לא להוציא חפצים מהחדר בצורה לא מבוקרת על מנת לא להדביק אזורים או בתים אחרים.
  השקיות צריכות להיות סגורות ממש טוב, מומלץ אפילו להכניס בשקית כפולה.

הדברת פשפשי מיטה ב-3 שלבים:

 • הדברת פשפשי מיטה תבצע תחילה באמצעות שאיבה יסודית לכל חריץ בחדר.
 • שלב שני בהדברת פשפשי מיטה יהיה טיפול במזרון ובסיס המיטה באמצעות קיטור בחום של 160 מעלות.
 • שלב שלישי בהדברת פשפש המיטה יהיה באמצעות קיטור בכל חריץ בחדר הנגוע.
 • שלב אחרון יהיה באמצעות ריסוס אינטנסיבי בחדר שיש בו פשפשים.
 1. בשלב השאיבה, אנו נעזרים בשואב עוצמתי ומקצועי בעל יכולת שאיבה חזקה. המטרה בשאיבה היא לשאוב את הביצים. ללא שאיבה יסודית, לא נצליח לצמצם את כמות הביצים וקיימת אפשרות לבקיעה מחודשת בעוד כעבור חודש.
 2. בשלב השני, אנו מתחילים לעבוד על המזרון ובסיס המיטה באמצעות קיטור עוצמתית שמגיע לחום של מעל ל-160 מעלות חום. העבודה עם הקיטור חייבת להיות איטית ויסודית על מנת לשרוף את כל הביצים שמסתתרים בתוך המזרון ובסיס המיטה. לאחר טיפול יסודי של המזרון והבסיס המיטה, עוברים לטיפול בשאר החדר באמצעות הקיטור. אנו עוברים על כל חריץ בחדר הנגוע ובדרך זו מחסלים ב-100% את כל ביצי הפשפשים בבית. הניסיון והידע שלנו, מאפשרים לנו להכיר את כל מקומות המסתור שלהם ובכך מאפשרים לנו לעשות את עבודתנו על הצד הטוב ביותר.
 3. שלב אחרון יהיה ריסוס כל החדר נגד פשפשי המיטה, הריסוס כולל קירות, רצפה, בסיס מיטה.

המטרה בהדברה בשלב הסופי היא לחסל את כל הפשפשים הבוגרים שהצליחו לברוח בזמן הטיפול או כאלו שהסתתרו ויצאו בהמשך. חומר ההדברה פעיל ונשאר לתקופה של חצי שנה. לאחר הריסוס גם אם נשארו מספר פשפשים בוגרים, יכולת ההתרבות שלהם נפגעת, והחלל המרוסס יביאו למותו במהרה.

שימו לב- חל איסור לרסס מזרונים, הדבר מסוכן ולא נחוץ לפתרון בעיית הפשפשים בבית.
הדברת פשפשי מיטה מחייבת רישיון הדברה לשטח פתוח עם התמחום בפשפשי המיטה ולכן חשוב מאוד לבדוק שיש למדביר המצבע רישיון כזה על שמו ובתוקף. ישנם מדבירי דירות רבים שלא מאושרים להדביר נגד פשפשי מיטה, ובכל זאת מדבירים. הדבר אסור ועלול להיות מסוכן. הדברת פשפשי מיטה מחייבת ידע וניסיון רב, אחרת, סיכויי ההצלחה קטנים והדברה לא מקצועית יכולה להיות גם מסוכנת.

 

מה המחיר להדברת פשפש המיטה לחדר?

המחיר להדברת פשפש המיטה נחשבת מאז ומתמיד לייקר בתחום (יחסית). מדובר בחרק בעייתי שקשה מאוד להדביר אותו ללא ידע וניסיון רב. הדברת פשפשי המיטה מחייבת רישיון מדביר מתאים, יש לשים לב שהמדביר המבצע בעל רישיון הדברה לפשפשי מיטה. הדברת פשפש מיטה מחייבת קטילה ב-100% של ביצי הפשפשים. הביצים יכולים לשרוד מעל חצי שנה ורק אז לבקוע ולהתחיל במחזור חיים חדש. ללא קטילה מוחלטת של ביצי הפשפשים, לא ניתן להיפטר מהבעיה לצמיתות. לפני שמזמינים מדביר, יש לבדוק שיש לו ניסיון וידע הדרוש לפתרון לכם את המטרד.

מחיר הדברת פשפש המיטה מורכב מפעולת הדברה מורכבת שאורכת זמן ועבודה מרובה. לא מדובר בחרק פשוט, וכך גם אופן ההדברה שלו. לייעוץ טלפוני, ללא עלות או התחייבות, צרו קשר עוד היום.
ארז זיסמן, מדביר מוסמך לפשפשי מיטה יענה לכל שאלה וישמח לעזור.

איך נראה פשפש המיטה?

זיהוי פשפש מיטה זה דבר לא פשוט בכלל, חרק קטן מאוד שיודע להסתתר בכל חריץ בבית. לצורך ניטור יעיל נצטייד בפנס ונתחיל לחפש במזרון. החיפוש מתבצע בקפלים של המזרון, ראש המיטה, חריצים של בסיס המיטה, באזור הברגים של הבסיס. צריך להפוך ולהפריד בצורה מקסימלית את בסיס המיטה ולבדוק אותו בצורה יסודית. מקומות נוספים שיש לבדוק הם מעטפת המיטה וחדרים סמוכים. פשפשי מיטה יכולים להסתתר בכל מקום ולעקוץ רק בן בית אחד, כלומר, יכלו להיות שבחדר של הילדים מסתתרים ומתרבים פשפשים, אבל בפועל עוקצים רק את הבעל שישן בחדר הורים.

חושדים שיש לכם פשפש מיטה בבית? לא הצלחתם לזהות לבד? עדין נעקצים?
הזמינו מדביר פשפשי מיטה לניטור מקצועי ואמין.
לייעוץ טלפוני ללא עלות את התחייבות, צרו קשר עוד היום!

סימנים לזיהוי פשפשי מיטה בבית

ישנן מספר בדיקות שאפר לעשות באופן עצמאי בשביל לבדוק אם יש לכם פשפשי מיטה:

מקומות מסתור של פשפשים מה עלי לחפש?
בדיקת המזרון יש לבדוק את מעטפת המזרון, בין הקפלים ומתחת למזרון ולחפש נקודות שחורות, סימני דם, חיפוש פשפשים, ביצים או נשלים בקפלי המזרון. לצורך הבדיקה מומלץ לקחת עיפרון או משהו עם חוד בקצה, ובעזרתו לעבור על הקפלים של המזון. יש לשים לב אם יוצאים פשפשים או מוצאים לכלוכים לא ברורים (מומלץ לצלם ולשלוח לניטור למדביר מקצועי).
בדיקת בסיס המיטה יש להרים את המזרון ולעשות בדיקה יסודית לבסיס המיטה. כשמחפשים סימנים לזיהוי פשפשים, נבדוק את בסיס המיטה בעזרת משהו חד, בכל החריצים של המיטה. לבדיקת הבסיס מומלץ להיעזר בפנס ובזמן הבדיקה יש להאיר על האזורים בהם עוברים עם הלהב או העיפרון. כשבודקים את בסיס המיטה, יש לבדוק גם את גב המיטה. במידה ומדובר בראש מיטה מרופד, יש לעבור על כל הקפלים מקדימה וגם מאחורה.

במצבים שיש בסיס מיטה עם ארגז מצעים, יש לרוקן אותו לפני הבדיקה. במידה ומדובר בבסיס של ספת נוער או מיטת ספה יש לעשות בדיקה מקיפה ואם אכן יש פשפש מיטה, קיים סיכוי גבוה שצריך להחליף מיטות מסוג זה. לא כל בסיס מיטה ניתן להדביר נגד פשפשי מיטה. ישנן מיטות שלא ניתן להגיע לפנים שלהן ואז לא ניתן להדביר את כל הפשפשים ב 100% והבעיה עלולה לחזור.

נשלים או ביצים של פשפשים ניתן למצוא נשלים של פשפשים על המזרון ועל בסיס המזרון. נשלים של פשפשים נראים כמו נקודות לבנות בגודל של חצי גרגיר אורז.
בדיקת החדר

 

יש לבדוק שידות, תמונות, פנלים ושקעי חשמל.

 

לקבלת הצעת מחיר עבור הדברת פשפשי מיטה עם מדביר מומחה לפשפשים
צרו קשר עוד היום:

054-332-3424

עקיצות, חרקי מיטה לא ברורים?


שלחו אלינו לזיהוי בוואטסאפ

 

ניטור פשפש מיטה: זיהוי פשפשים עם מדביר מוסמך

זיהוי פשפש מיטה מהיר ומקצועי ע"י מדביר מוסמך בעל רישיון הדברה המאושר ע"י המשרד להגנת הסביבה. הדברה בטוחה ומקצועית ע"י קיטור מקצועי וריסוס נגד פשפש המיטה. לפעמים תשמעו הצעות כמו לזרוק או להחליף את כל המיטות, הספות ורהיטים נוספים בבית.
בזיסמן הדברות מציעים פתרונות נגד פשפש המיטה ללא צורך בהחלפת הרהיטים הקיימים. הדברת פשפש המיטה מצריכה כלים מיוחדים, ידע וניסיון, רישיון הדברה בהתאם לצורך הדברה בטוחה וללא סכנה. את כל זה תמצאו בזיסמן הדברות- הדברת פשפש מיטה מקצועית, בטוחה ועם תוצאות בטוחות.

לפני ביצוע הדברת פשפש המיטה ישנם מספר פעולת שיש לבצע לקבלת הדברה יעילה ואפקטיבית. כמובן שאם קיימים אזורים של חיות מחמד רצוי לשאוב אותם גם. לאחר שאיבת כל האזורים והמשטחים הנגועים יש לרוקן את תכולת הפסולת של שואב האבק לתוך שקית ניילון ולקשור מיד.
את השקית מומלץ לשים בתוך שקית נוספת ולפנות מהבית ישר. לאחר שאיבה של הבית על המדביר לבצע תחילה ניקוי בקיטור עוצמתי לכל הרהיטים והמשטחים הנגועים בבית. לבסוף נבצע הדברה באמצעות ריסוס נגד פשפש המיטה לקבלת תוצאה אפקטיבית ושקט מפשפשים ועקיצות.
לתאום הדברת פשפש המיטה צרו קשר עוד היום!

 

מחפשים מדביר מוסמך, אמין ושירותי?
השאירו פרטים ונחזור אליכם לייעוץ חינם:

נעקצים בלילה? יש לכך סיבה: עקיצות פשפש המיטה

עקיצות של פשפש המיטה יהיו בדרך כלל בצפיפות של כמה עקיצות יחד. בדרך כלל לפחות 2-3 עקיצות. את העקיצה עצמה במהלך הלילה אנחנו לא מרגישים ונבחין בעקיצות רק בבוקר כשנתעורר. לאחרונה נתקלנו בהרבה מקרים של לקוחות שלא הצליחו לזהות את העקיצות ופנו לייעוץ רפואי. כמה מספר מקרים בהם רופאים לא מהבחנים נכון את הבעיה, פשפש מיטה, ומפנים את הלקוחות לטיפול בסטרואידים. דבר מיותר ושגוי. הדבר הנכון לעשות כשמזהים עקיצות פשפש מיטה זה ניטור בדירה. לבדוק אם אכן יש פשפשים ואם כן יש לעשות הדברת פשפשי מיטה בהקדם.
לייעוץ וניטור טלפוני ללא עלות או התחייבות- התקשרו עוד היום!

 

בדומה ליתושים ולפשפשים ממינים אחרים, גם פשפש המיטה זקוק לבעל חיים מארח, שממנו הוא יכול להיזון ולהתקיים. הוא לא עוקץ למטרות הגנה וכשהוא מרגיש מאויים (כמו דבורת הדבש) אלא מפני שהוא לא יכול להשיג את מזונו בדרך אחרת. אולם כולנו נעדיף כמובן כי הוא לא ימצא מבתי מגורינו ולא יטריד אותנו. במידה וזיהיתם אחד ובדרך כלל הרבה יותר במקום מגוריכם, הזמינו הדברת פשפש המיטה ותשימו סוף לבעיה. פשפשי המיטה מוצצים את דמם של בעלי חיים אחרים, למשל חיות מחמד, בני אדם וכן יונקים ועופות מכל מיני מינים. תפוצתו של החרק נרחבת מאוד והוא יכול להתקיים בסביבות מגוונות. מומחים מסבירים כי הוא מלווה את בני האדם ושוכן במגורי האדם (במיטות ומצעים אך גם מחוצה להם) מזה אלפים רבים של שנים. כלומר, ההתמודדות עם החרק העוקצני מחייבת היכרות עם נקודות התורפה שלו ועם מנהגיו ואורח חייו.

 

עקיצות פשפשים נועדו לצורך מציצת דם שמשמש את פשפשי המיטה למזון. עקיצות פשפשי המיטה בעיקר באזור הבטן והגפיים. הזכר מוצץ דם לצורך הזנה והזדווגות והנקבות מוצצות דם לצורך הזנה והפריית הביצים. עקיצות פשפש המיטה יכולה לגרום לתגובות של נפיחות , גירויי , כאבים ולפעמים אפילו דלקות. המיטה והמזון שלנו משמשים את פשפש המיטה למקום אידאלי למגורים. הוא חיי בתוך המזרון והשלד של המיטה ובזמן שאנחנו הולכים לישון, פשפש המיטה מרגיש את חום גופנו ועולה לארוחה. הדם משמש עבורו כמזון עיקרי ועוזר לו להתקיים ולהמשיך להתרבות.

עקיצות של פשפש המיטה

התעוררת בבוקר עם עקיצות? מתגרדים לא יודעים ממה?
כנראה שיש לכם פשפש המיטה בבית.
בהתחלה יהיה קשה מאוד לזהות פשפשי מיטה בגלל הגודל הקטן שלהם והיכולת הגבוהה שלהם להסתתר.
עקיצות של פשפש המיטה יהיו תמיד במקבץ של 2-3 עקיצות צפופות. העקיצות יהיו לרוב באזור הבטן, גפיים, ידיים וגב. הפשפש לוקח מנת דם ולחוזר למקום המסתור שלו, שיכול להיות כל חריץ קטן בבית.

 

העקיצות לא מסוכנות אך הן גורמות לגירוד קשה ומהווים מטרד. שעות הפעילות של פשפש המיטה בדרך כלל בלילה והסיבה לכך היא שהם נמשכים לחום הגוף שלנו בזמן השינה. אם נעבור לישון בסלון, הפשפשים יעברו יחד איתנו וימשיכו להתרבות ולעקוץ. אחד הסימנים הבולטים לנוכחות של פשפשים הוא עקיצות על בסיס יום יומי. את העקיצות לא נרגיש בדרך כלל, אלא נתעורר עקוצים ומגרדים. אם אתם חושדים שיש לכם פשפש מיטה בבית, חשוב לבצע ניטור מקצועי ולטפל בבעיה בהקדם. טיפול מאוחר בבעיה, יקשה על אופן ההדברה והמחיר יהיה גבוה בהתאם.

 

פשפשי מיטה לא נעלמים בעצמם ויהיה קשה מאוד להיפטר מהם ללא עזרה של מדביר מקצועי.
חברת זיסמן הדברות מתמחה בהדברת פשפשי מיטה ונותנת לכל לקוחותיה אחריות מלאה להדברה.
אנו מתחייבים לפתרון הבעיה, לקבלת הצעת מחיר וניטור מקצועי צרו קשר עוד היום.

 

עקיצות פשפש מיטה

איך מזהים עקיצות של פשפש מיטה?

עקיצות אינן בלעדיות רק לפשפש המיטה, והן יכולות לבוא ממזיקים נוספים. כדי לזהות שאכן מדובר בפשפש המיטה צריכים להופיע שלושה סימנים. הסימן הראשון הוא כתמי דם קטנים על הסדינים המעידים על כך שהפשפש מצץ את דמנו הלילה. הסימן השני הוא עקיצות חדות ונפוחות לאורך הגוף, בייחוד בקרב אנשים אלרגיים. והסימן השלישי הוא הופעה של נשלים בצבע חום או חלודה על גבי המזרן. כשהסימנים האלה מופיעים, אנחנו יודעים שהמלחמה בפשפשים החלה.

לקבלת הצעת מחיר עבור הדברת פשפשי מיטה עם מדביר מומחה לפשפשים
צרו קשר עוד היום:
 

054-332-3424 

עקיצות, חרקי מיטה לא ברורים?


שלחו אלינו לזיהוי בוואטסאפ

מה עושים אחרי שמוצאים פשפש מיטה בבית?

מהרגע שזיהיתם פשפש מיטה בבית יש לנקוט באמצעי זהירות ולא להעביר אותו לשאר החדרים או לבית אחר. איך עושים זאת? פשוט, לא הולכים לישון בשום מקום אחר, לא מאחרים אורחים כל עוד יש לכם פשפשים בבית, לפני יציאה מהבית, יש לבדוק על הבגדים ועל הרכוש שיוצא איתך שאים עליהם פשפשי מיטה. על מנת למנוע התרבות והעברה של פשפשים ממקום למקום מומלץ להזמין מדביר פשפשים מומחה לפתרון הבעיה.

איך להימנע מפשפשי מיטה?

אם ניתן, כדאי מאוד לא להגיע למצב שבו יש לכם פשפשים בבית. דבר ראשון, חשוב להיות מודעים לעובדה שהפשפש יכול להתביית על המיטה, להתרבות ולעשות בה שמות. דבר שני, קבלו כמה טיפים שיעזרו לכם להקדים תרופה למכה:

 

1. נהגו בזהירות בבתי מלון לא משנה אם מדובר בבית מלון יוקרתי של 5 כוכבים ובין אם מדובר באכסניה שאין לה כוכבים כלל, הפשפשים יכולים להגיע לכל מקום שבו מבקרים הרבה אנשים. לפיכך, כאשר כאשר מקבלים את המפתחות לחדר המלון, כדאי לבדוק טוב טוב את המיטה ולראות אם אין עליה פשפשים. גם אז, מומלץ להניח את המזוודה על השולחן או בארון כדי לא להביא בטעות את הפשפשים הביתה. כמו כן, אם קמתם בבוקר עם עקיצות אדומות, כדאי לשקול להיפטר מהבגדים שבהם ישנתם, כשתהיו בדרך חזרה לביתכם.

 

2. קניתם ביד 2? תבדקו אם אין פשפשים אם קניתם בגדים או רהיטים מיד 2 או קיבלתם אותם במתנה, כדאי לבדוק אם אין פשפשים. ליתר ביטחון, מומלץ לכבס את הבגדים בחום גבוה ולעבור על הרהיטים במכונת קיטור.

 

3. איטמו את סל הכביסה פשפשי המיטה אוהבים את הכביסה המלוכלכת שלכם, ולכן כדאי לאטום את פתחי סל הכביסה, על מנת למנוע את כניסתם.

 

מדביר פשפש המיטה
   

פשפשים חרק קטן אבל מטרד ענק

הפשפשים הם חרקים הנפוצים בכל רחבי העולם, ובכלל זה גם במזרח התיכון ובשטחי ארץ ישראל. בדרך כלל, מדובר בחרקים שהם לא ממש מזיקים ולרוב הם גם לא פוגעים בבני האדם. הסוג היחיד של פשפש הפוגע בבני אדם, או לכל הפחות אפשר לומר שהוא חרק מציק, הוא פשפש המיטה. מדובר בסוג ספציפי של פשפש, המסוגל לחיות בסמיכות לבני אדם והניזון באופן ישיר ממציצת דמם של אנשים או יונקים אחרים הנמצאים בסמיכות אליו. מנגד, ידוע גם על סוג של פשפשים שבשנים האחרונות נעשה בו שימו לשם הדברה ביולוגית. באלה גם באלה, נעסוק בהמשך המאמר.
מהם, אם כך, הפשפשים ואיך הם בנויים? למה דווקא פשפש המיטה, מכל סוגי הפשפשים, נחשב למטריד במיוחד?

 

פשפשים בבית

ההגדרה המדעית של פשפשים, גורסת שמדובר בחרקים מסדרת הפשפשאים, שהם בעלי גלגול חסר. פירוש המונח הזה, הוא שהפשפש בוקע מהביצה שלו בצורת רימה. בהמשך, הרימה מתפתחת לכדי פשפש בוגר, בלא שהיא עוברת את שלב הגולם, כמו שמתרחש למשל בפרפרים או בחרקים אחרים כדוגמת הפרעושים. בדרך כלל, הפשפשים על סוגיהם השונים הם חרקים הניזונים מצמחים ואין להם כל קשר עם יונקים, ובכלל זה עם בני האדם. הסוג היחיד של פשפש שאכן מהווה מטרד לבני אדם ויונקים, הוא פשפש המיטה. מדובר בסוג יחידני של פשפש, הניזון מדמם של יונקים. השם הזה הוענק לו, ככל הנראה, בגלל היכולת שלו להסתתר בצורה מאד יעילה בתוך מזרנים, מצעים, סדינים וכלי מיטה בכלל, ולתקוף את מי ששוכב עליהם בזמן שהוא נם את שנתו.

 

הפשפש הוא חרק שעשוי להגיע בשיא ההתפתחות שלו לגודל של מילימטרים ספורים בלבד. בדרך כלל יש לו כנפיים, אבל הוא איננו יכול באמת לעשות בהן שימוש. לרוב, הפשפש חי במקום מאד מוגבל בגודל שלו, כאשר הוא מסתתר ביום ופעיל בלילה. עם זאת מדובר בחרק בעל כושר הישרדות גבוה למדיי. עובדה היא שמדובר בחרק היחיד שניתן למצוא אותו כמעט בכל מקום, לרבות בלב הים ובמקומות שבהם הטמפרטורות נמוכות במיוחד.

איך לזהות לבד את פשפש המיטה בבית?

מדבירים שמציעים שירותי פשפש המיטה הדברה מסבירים כיצד ניתן לזהות את החרק הזה. מדובר בחרק שעובר כמה גילגולים לפני שהוא מגיע לצורתו הבוגרת. בקטנותו, הוא זעיר למדי, לרוב בגווני חום ואין הוא עולה על מילימטר או שניים. כאשר החרק מגיע לבגרות ומתחיל להתקיים על יותר עקיצות ומציצת הדם, הוא מכפיל ואף משלש את גודלו. גופם של הבוגרים נעשה עגול וצבעם נוטה לאדום.

 

ניתן לזהות את פשפש המיטה לבד ע"י התבוננת על הסדינים של המיטה. בדרך כלל פשפש המיטה משאיר אחריו לכלוך בגלל שניזון מדם ולכן ניתן להבחין בנקודות אדומות. אם אתם רואים נקודות שחורות על המצעים , קיים סיכוי שמדובר בצואת פשפש המיטה. אם אתם רואים נקודות בצבע אדום או שחור על הסדין קיים סיכוי שאכן מדובר בפשפש המיטה ויש לבצע הדברה בהתאם.

איפה מסתתר פשפש המיטה בבית?

פשפש המיטה בדרך כלל פושט על בני הבית בשעות הערב או הלילה. זוהי הסיבה שכאשר הם עוקצים וניזונים, הם שוכנים בדרך כלל במיטות. הסיבה לכך היא חום הגוף שלנו. הם נמשכים אליו וכך יודעים שהגעתם למיטה. בזמן העקיצות אתם לא תרגישו דבר בגלל חומר שהם מפרישים בזמן העקיצה. רק בבוקר למחורת ניתן יהיה לראות ולהרגיש את העקיצות. אולם, חשוב להבין כי ביתר שעות היממה, הם בדרך כלל לא ימצאו במיטות. בשעות היום הם מסתתרים במקומות מסתור, מתרבים ומשריצים שם ביצים שבהמשך יהפכו לפשפשים. מדוע חשוב להבין זאת: מכיוון שההדברה לא תצליח אם ייעשה שימוש בחומר הקוטל פשפשים אך ורק במיטות. על מנת לשים סוף לבעיה העוקצת הזאת, יש צורך להילחם בהם בכל המקומות שבהם הם יכולים להסתתר.

 

הניסיון מלמד כי הדברה נגד פשפש המיטה תהיה יעילה אם יתבצע חיטוי במקומות שבהם הם מסתתים, לרוב בתוך הבית או בסביבתו. בין היתר, הם מסתתרים בחריצים שבקירות, בתוך ארונות, בעליות הגג, בערמות של סמרטוטים, בתוך קינים של ציפורים כגון יונים ואחרים. עמידותם הרבה וכושר ההישרדות שלהם לא מאפשר לסלק אותם באמצעות שימוש במים או בחומרי ניקוי רגילים. גם אין להם קינים כמו קיני הנמלים שיחסית קל לאתר. נחוץ איש מקצוע הבקיא במלאכתו ויודע איך לאתר ואיך לסלק את המטרד. כאשר מספרם ניכר, אפשר לזהות את עובדת קיומם לא רק בגלל העקיצות המגרדות אלא גם בשל כתמי הדם הזעירים שימצאו על הסדינים וכלי המיטה.

 

פשפש המיטה ניזון מדם

כאמור, פשפש המיטה הוא הסוג היחיד של פשפשים שמוכר וידוע שהוא ניזון ממציצת דמם של יונקים, ובכלל זה בני אדם. לצורך כך, הפשפש אורב במקומות שבהם עשוי יונק לישון או לרבוץ, ובעת שהיונק נם את שנתו הפשפש מטפס עליו, מחדיר את החדק שלו ויונק דם. מבחינת הנזק – אין כמעט מקרים שבהם עקיצה של פשפש המיטה גרמה לנזק משמעותי, למעט גירוד או מטרד. עם זאת, במקרים מאד נדירים, עלולה עקיצה של פשפש המיטה, לא כל שכן כמה וכמה עקיצות כאלה, לגרום לבעייתיות אצל אנשים שמלכתחילה הם בעלי רגישות גבוהה.

איך מדבירים את פשפש המיטה?

באופן עקרוני, קשה למדיי להיפטר מפשפש המיטה באמצעים שגרתיים. כמעט ואי אפשר להיפטר מהפשפשים לבד, גם אם מנערים היטב את המצעים וגם אם חושפים אותם לשמש שעות ארוכות. פשפש המיטה הוא אמן ההסתרות, ולא קל להגיע אליו. עם זאת, במקרים שבהם מתברר שאין אפשרות אחרת, יש צורך לבצע הדברה אגרסיבית באמצעות הדברה משולבת: שואב, קיטור וריסוס. הדברת פשפש המיטה מצריכה טיפול בכל חריץ ברחבי החדר או הבית, על מנת לחסל את כל הפשפשים בפעם אחת. כאמור, לא מדובר בחרק מסוכן, אבל בהחלט מדובר במטרד שיכול למרר את חייו של אדם שאיננו רגיל בעקיצות תכופות של פשפשים, לא כל שכן בזמן השינה.

 

בשונה מהדברת חרקים ומזיקים אחרים דוגמת תיקנים, למשל, הדברת פשפשים היא מסובכת יותר ועלולה לארוך זמן ארוך יחסית. זאת, הן משום הצורך לאתר את כל הפשפשים הנמצאים במקומות שונים בבית, והם משום שעבודת ההדברה עצמה היא סיזיפית למדיי.

 

 

בדיקת פשפשים במיטה

בזיסמן הדברות מציעים שרותי בדיקת פשפשים בביתך. לפעמים הלקוח לא יודע לזהות את פשפש המיטה בוודאות לבדו ולכן יזדקק לשרות מקצועי לניטור וזיהוי הבעיה באמצעות מדביר מוסמך בעל ניסון וידע בתחום. בדיקת פשפש מיטה בביתך יכולה לעזור בזיהוי הבעיה לפני הידבקות חדרים נוספים בבית. פשפש המיטה עובר מקום למקום באמצעות היצמדות אלינו ובכך מתרבה ומתפשט ברחבי הבית כולו. השירות הינו בעלות ביקור ובמידה וזיהינו את פשפש המיטה בביתך, תשלום דמי הביקור יקוזזו מעלות הדברת פשפש המיטה.

הדברת פשפש המיטה בחום: החלק החשוב ביותר בהדברה

בעבר בגלל שימוש תכוף בחומרי הדברה חריפים, תפוצתם של הפשפשים ירדה מאוד. אולם כיום, מקובל לנקוט זהירות בשימוש בחומרי הדברה ונעשה מאמץ להשתמש בפחות חומרים פעילים, להעדיף חומרים בעלי דרגת רעילות נמוכה לאדם או חומרים ירוקים, שאפילו לא מחייבים את פינוי הבית. עם זאת, במקרים מסוימים, הדברת מזיקים תיעשה לאחר פינוי הבית (תלוי בהיקף הבעיה). אבחון על ידי המדביר יתבצע לפני נקיטת כל פעולה שהיא. למרות שפשפשים אינם מסוכנים (בדרך כלל הם אינם מעבירים מחלות כפי שיתושים עושים), הם בהחלט ממררים את החיים. העקיצות שלהם מגדרות מאוד והרבה אנשים מספרים שהבעיה יוצרת אצלם קשיי שינה וחוסר יכולת לישון היטב. בנוסף, ישנם אנשים אשר מפתחים אלרגיה לעקיצות. כלומר אזורי העקיצות נעשים מאוד מגרדים, לפעמים נפוחים ומגורים. לרוב, כדאי להתמודד בכמה פעולות מקבילות:

• כלי המיטה, מצעים ובגדים החשודים כנגועים, יש לכבס בטמפרטורה גבוהה או לייבש בטמפרטורה גבוהה, במייבש כביסה.

• שימוש בשואבי אבק חזקים, על מנת לסלק את הפשפשים ממקומות מסתור שונים.

• שימוש בחומר הדברה ירוקים או תקניים אחרים, על ידי מדביר מוסמך, בעל רישיון מדביר.

לייעוץ חינם צרו קשר עוד היום!
זיסמן הדברות– השקט שלך ממזיקים

הדברת פשפשי מיטה מקצועית כתנאי להצלחה

אחד המאפיינים המשמעותיים ביותר של הדברת פשפשי מיטה, ובמיוחד פשפשים הניזונים מדם של יונקים וחיים במחיצת בני אדם, הוא העמידות הגבוהה של פשפש המיטה והיכולת שלהם לשרוד גם בתנאים קיצוניים וגם במקומות שיצורים אחרים מסוגם אינם שורדים. לפיכך, פעולה של הדברת פשפשי המיטה צריכה להתבצע בצורה מקצועית ועם ידע רב. בראש וראשונה, המדביר צריך לדעת בדיוק מהם המקומות הבעייתיים ביותר שבהם פשפשי המיטה מטרידים ומרוכזים. בהמשך, הוא צריך לבצע האת ההדברה באופן שישפיע עליהם וייתן את התוצאות המשמעותיות ביותר. אם יש לך צורך ורצון בביצוע הדברת פשפשי מיטה בבית, זה בהחלט המקום המתאים עבורך. אפשר ליצור איתנו קשר באמצעות האתר או בטלפון ואנו נחזור אליך בהקדם. המומחים שלנו ילמדו את המצב וייעצו לך באשר לאפשרויות ההדברה המתאימות ביותר עבורך.

לסיכום

אם הגעתם עד לסוף המאמר, קודם כל תודה, וכנראה שהבנתם שפשפש המיטה הוא מזיק בעייתי למדי ומומלץ מאוד לטפל בו מיד עם הזיהוי שלו. אם עברתם על כל המאמר, יש לכם מספיק כלים לגשת לחדר השינה שלכם ולעשות ניטור לבד, ולנסות לזהות את הפשפשים. עדין לא מצליחים? אנחנו זמינים בכל שעה, לייעוץ והכוונה ללא עלות או התחייבות!

 

בזיסמן הדברות מדביר מומחה לפשפשי מיטה שישמח לעזור לכם להיפטר מהבעיה הנוראית הזאת, אנו נלחמים בפשפשים באמצעות הדברה משולבת: שאיבה אינטנסיבית+ קיטור+ ריסוס כל הבית. לפני ההדברה, יש פעולות שהלקוח חייב לבצע, אחרת אחוזי ההצלחה של ההדברה יורדים. המטרה שלנו בזיסמן הדברות, להגיע ולהדביר את הפשפשים בפעם אחת על מנת להחזיר לכם את השקט ולמנוע מכם עבודה כפולה בהמשך. כיום השוק מוצף במדבירים, חלקם הגדול מציעים שרותי הדברת פשפש מיטה אך אינם מחזיקים כלל ברישיון הדברה מתאים. ולכן, לפני הזמנת מדביר פשפשי מיטה יש לבדוק שיש למבצע רישיון מתאים להדברה מסוג זה. הרבה מדבירים שלא מבצעים את ההדברה בצורה מקצועית, בגלל חוסר ידע או ניסיון, ואז יש צורך בחזרה על ההדברה פעם נוספת ולעיתים מספר פעמים. הדבר מיותר וגורם טרחה מיותר ללקוח.

 

מחיר הדברת פשפשי מיטה יחסית גבוה ביחס לשאר החרקים והסיבה לכך היא אופן וזמן הטיפול שלוקח לנו לבצע את העבודה. תנאי החדר והחפצים בו, יהיו הבסיס למחיר, כמובן שמספר החדרים שנגועים ולעיתים גם הצורך בטיפול בכל הבית ירכיבו את המחיר הסופי. על מנת לקבל הצעת מחיר עבור הבית או החדר שלך, יש לשלח אלינו סרטון וידאו של החדר או הבית שיש בו נגיעות. יש לעשות סרטון קצר ולעבור על כל החפצים שיש בחדר.
לאחר שליחת הסרטון אלינו בוואטסאפ ניתן יהיה לקבל הצעת מחיר מותאמת אישית עבורך.
אנחנו כאן לשרותך, זיסמן הדברות!

עוד בהדברת פשפשים:

הדברת פשפשים בבת ים
הדברת פשפשים בבת ים

הדברת פשפשים בפתח תקווה

הדברת פשפשים בפתח תקווה

הדברת פשפשים בכפר סבא

הדברת פשפשים בכפר סבא

הדברת פשפשים ברעננה

הדברת פשפשים ברעננה

הדברת פשפשים בחולון

הדברת פשפשים בחולון

הדברת פשפשים בתל אביב
הדברת פשפשים בתל אביב

 

הדברת פשפשים בשוהם
הדברת פשפשים בשוהם

איך נראה פשפש המיטה ?

פשפש המיטה הוא חרק בגודל של 4-6 מ"מ, כשהבוגרים יהיו בצבע חום-אדמדם. צבעם של פשפשים צעירים יהיה בהיר עד שקוף. ישנם גם נשלים של פשפשי מיטה שצבעם לבן והם נראים כמו גרגיר אורז.

מתי פשפשי המיטה עוקצים?

שעות הפעילות של פשפשי המיטה הן בעיקר בלילה. הסיבה לכך היא המשיכה הטבעית שלהם לחום גוף ולדם שלנו. בלילה, כשאנחנו ישנים, זהו הזמן הנוח ביותר עבורם למצוץ את מנות הדם שהם צריכים מבלי שנרגיש זאת. בזמן העקיצה הם מפרישים חומר שמעלים את הכאב והגרודים יבואו רק מאוחר יותר.

איך נראות עקיצות של פשפשי מיטה?

עקיצות של פשפש מיטה יהיו בדרך כל בצפיפות של כמה עקיצות יחד, 2-3 עקיצות. האזורים הנפוצים שבהם יעקצו פשפשי המיטה הם: רגליים, ידיים, צאוור וגב עליון, בטן וגפיים. ניתן לזהות אותם לפי ריכוז של מספר עקיצות במרחקים שונים.

איך עושים הדברת פשפש מיטה?

הדברת פשפש המיטה עושים בשלושה שלבים: שאיבה, קיטור וריסוס. שלושת הפעולות נחוצות על מנת לפתור את הבעיה ב-100%. אנו מתחייבים לפתרון הבעיה וסוף לפשפשים בבית. ייעוץ וניטור חינם- צרו קשר

מצאתם פשפש מיטה, מה עושים עכשיו?

אם יש לכם פשפש אחד בבית, מומלץ לטפל בבעיה בהקדם. אם לא מטפלים בפשפשי המיטה במהרה, הם מתרבים ולאחר כ-2-3 חודשים, כל החדר יהיה נגוע בפשפשים. פשפש המיטה עובר מחדר לחדר ומדביק את שאר הבית. זיהוי מוקדם של הבעיה, מוזיל עלויות הדברה ומונע בעיות.

כמה עולה הדברת פשפש המיטה?

מחיר הדברת פשפש המיטה נקבע לפי מספר החדרים הנגועים בבית, מידת הנגיעות וכמות התכולה בבית. מחיר הדברת פשפש מיטה הוא בין ההדברות היקרות בשוק, המחיר יכול להתחיל מ-1,000 ש"ח לחדר.

הדברת פשפשי מיטה סימנים לזיהוי + עבודות מהשטח

 

 

מחפשים מדביר מוסמך, אמין ושירותי?
השאירו פרטים ונחזור אליכם לייעוץ חינם:
מדבירים מוסמכים בעלי רישיון באישור המשרד להגנת הסביבה
הדברות אורן זיסמן מדביר מוסמך
הדברות ארז זיסמן מדביר מוסמך

*** זמינות 24/7 - ייעוץ חינם ***

חייגו עכשיו: