הרחקת יונים לצמיתות כולל אחריות בכתב

השאירו פרטים ונחזור אליכם לייעוץ חינם

הרחקת יונים לצמיתות עם מדביר מוסמך ומקצועי

הרחקת יונים עשה זאת בעצמך וכל מה שצריך לדעתראשית חשוב לנו לציין כי הרחקת יונים אינה פוגעת ביונים אלא מרחיקה אותן בדרכים הומניות בלבד ,

אין בחברתנו ירי ביונים או לחילופין הדברת יונים, כל האמצעים שעומדים לרשותנו הינם כלים שנועדו להרחיק את היונים מבלי לפגוע בהם.

מידע ככלי על יונים ודרכים להרחקת יונים

יונים, לכשעצמם חיה יפהפייה המסמלת את השלום ,שייכת למשפחת העופות, ישנם כ300 סוגים של יונים, היונים נמצאות בכל העולם ,המין המצוי ביותר הוא יונה סלעית, יונים מסוג זה אינם נודדות ולרוב אינם עפות מעל ל20 ק"מ ביום ,ביתם הוא מושבם והם לא יעזבו אותו מרצונם ,למעשה היונה מתרגלת למקום מושבה ובמוחה מתפתח איזשהו קשר למקום גם אם נעביר אותה למקום מרוחק היא תדע לחזור ,כמובן שלפי הסוג של היונה כך גם הכושר התמצאות שלה ישנם יונות דואר שיודעות לחזור ממרחקים עצומים . בארץ ובעולם יש המון מגדלי יונים , ישנם יונים שמגיעים לסכומים אסטרונומים של עשרות אלפי דולרים ואף מאות אלפי דולרים, ישנם תחרויות יופי ותחרויות מרוץ ליונים גם שם מהמרים בסכומים גבוהים ויש ביקוש רב למופעים מאין אלו. בטבע – יונה חופשיה חיה מספר שנים בודדות כ 5 שנים ואילו בשבי נצפו יונים שהגיעו גם ל-15 שנים. היונה היא חיה מונוגמית – בן זוג אחד למשך כל ימי חייה למעט במקרים בהם אחד מבני הזוג מת ,אז היונה תחפש מחליף לבן זוגה, ותתמסר שוב לבן זוגה החדש. בני הזוג חולקים במשך כל ימי חייהם יחדיו את מטלות החיים, הם ייבנו את הקן ביחד ילקטו זרדים ופסולת זמינה על מנת לבנות את הקן , שני בני הזוג ידגרו על הביצים ושניהם גם ידאגו לכל מחסורם של הגוזלים. הנקבה מטילה בדרך כלל ביצה ביום הראשון להטלה וביום השני תטיל ביצה נוספת כ3 שבועות עד לבקיעת הגוזלים בחורף עלול להימשך מספר ימים נוסף. הגוזלים בניגוד לאפרוחים חסרי אונים וחייבים טיפול מסור של הוריהם, מזונם הוא חלב יונים מזון שמתעכל בגרונה של היונה, כעבור 6 שבועות הגוזלים עוזבים את הקן ויוצאים לדרך עצמאית. מהרגע שעזבו ,ההורים יתחילו בשיקום הקן ויחלו בסבב חדש. זוג יונים יכול לקיים כ-6 סבבים בשנה.


סכנות ומחלות שיכולים לגרום יונים

על אף שהיונה יחסית קטנה היא מלכלכת בצורה בלתי רגילה , מהרגע שהיונה התבייתה על מקום מסוים כעבור ימים ספורים הוא כבר ייראה מטונף . רוב הטינופת נובעת מלשלשת ונוצות, מעבר ללכלוך והריח הבלתי נסבל כל המפגע לא בריא לנו כבני האדם בלשון המעטה. היונים ידועות כמפיצות מחלות כ60 במספרן בקרב האדם ובקרב החיות ,רוב המחלות מועברות באמצעות הלשלשת, להלן מספר מחלות מיני מחלות רבות שמועברות על ידי היונים דלקת מוח נגיפית – יתוש עוקץ את היונה ובכך הופך אותה לנשאית אריפלויד- זיהום המועבר אלינו מהיונים מתבטא בפריחה על הגוף מלווה בכאבי ראש כאבי פרקים , חום והקאות סלמונלה – טיפוס הבטן אספגילוזיס – פטריה שנגרמת מעובשים המצויים בלשלשת , המחלה תוקפת את הריאות קנדידה – פטרת המשפיעה על הציפורניים , הפה , העור ,מעיים ודרכי נשימה טוקסופלאסמוסיס – מחלה מסוכנת העלולה לגרום לצרות צרורות בקרב הנדבקים כגון נזק למוח העלולה להוביל לפיגור שכלי , נזקים לעוברים ואף גורמת להפלות.


טפילים וסכנות נלוות שנגרמות מיונים

היונים משמשים כמעון חם לטפילים מסוגים שונים ,טפילים אלו עלולים לפגוע גם בנו להלן מספר מזיקים המצויים על היונים: קרציוני יונים – לרוב נקרא להם כיני יונים , שייכים למשפחת העכבישנים בעלי 8 רגליים וניזונים מדם בלבד ,לרוב דמה של היונה ,במקרים של קינון של היונים מהרגע שבקעו הגוזלים הקרציוני יונים מתבייתים על הגוזלים ,לגוזלים אין אפשרות לסלק אותם וההורים לא מבחינים ביצורים הקטנים שעוקצים את הגוזלים ללא הרף נוצר מצב של שגשוג מבחינת הקרציונים ,כשהגוזלים עמוסים בקרציונים , הגוזלים כבר לא יכולים לספק את אלפי הקרציונים ,הקרציונים יחלו לחפש פונדקאי חדש ,כיוון שהקרציונים לא מסוגלים לעוף הם פשוט יתהלכו לטרפם החדש ברוב המקרים אלו נהיה אנחנו בני האדם השוהים בסמיכות לקן. שרץ גולם – מן זבוב שטוח שחי על היונה וניזון מדמה , פחות מהווה איום על האדם אבל במגע ישיר עלול לעקוץ גם אותנו. פשפשי מיטה – חרק מזיק שמבנה גופו אליפטי מזכיר גרעין של אבטיח בצבע נחושת ,מזיק שנעלם בשנות ה70 המאוחרות אך חזר ובגדול ב – 20 שנה האחרונות. מזיק בלתי נסבל שחי בסמיכות לאדם בעיקר בחדר השינה בפרט על המיטה והמזרונים ,לרוב עוקץ בלילה אך לא רק קצב התרבות מהיר בעל עמידות לחומרי הדברה , ההדבקה בדרך כלל מועברת בכיליו של האדם כגון מזוודות תמונות , מזרנים אך גם על ידי עופות.