הרחקת חולדות עם מדביר מוסמך זיסמן הדברות

השאירו פרטים ונחזור אליכם לייעוץ חינם

איך להרחיק חולדות?

כל הסיבות לביצוע הדברה של חולדותחולדות הן חיות חכמות ובעלות כושר הישרדות יוצא דופן. למעשה, חולדה יכולה לשרוד גם בתנאי קור קיצוני של עד מינוס 30 מעלות. לחולדות יש חושי ריח ושמיעה מפותחים מאוד, והן בעלות יכולת למידה – מה שלא מאפיין את כל זני המכרסמים. הכישורים שלהן הפכו אותן לחיות מעבדה מצוינות, שמחקרים עליהן מסייעים לפיתוח של תחומים מדעיים מגוונים.

כל התכונות והכישורים האלה גם הופכים את המאבק בחולדה שחדרה לבית למאתגר יותר. חולדה היא אחת מאותם בעלי חיים שאנחנו ממש לא מעוניינים שיחיו לצדנו בבית. חולדה יכולה לגרום נזק רב, והיא גם ידועה כמפיצת מחלות שונות. במקרים רבים, חדירה של חולדות לבית היא סימן להזנחה ולחוסר מספק בהיגיינה – תנאים שבהחלט מושכים את החולדה.כל הסיבות לביצוע הדברה של חולדותהחולדה, כאמור, מתקשרת אצלנו בתודעה להזנחה ולחוסר בניקיון. אחת הסיבות המרכזיות לכך היא שחולדות חיות במקרים רבים באזורי ביוב ומי שופכין, והן נמשכות לתנאים של הזנחה ולכלוך. אך מעבר לכך, חולדה בבית יכולה לגרום לנזק רב – ולכן אנשים שחושדים כי יש חולדה בביתם רוצים לדעת איך להרחיק חולדות.מכיוון שהחולדה זקוקה לשיוף מתמיד של השיניים שלה, היא יכולה לכרסם כל דבר כמעט בבית. היא תכרסם את הרהיטים, את הארונות, קווי טלפון, חוטי חשמל של מוצרים אלקטרוניים וגם כל פריט מזון שהושאר בחוץ. הנזקים של החולדה יכולים להיות משמעותיים למדי, ובנוסף לכך – לעתים יש יותר מחולדה אחת בבית – מה שעלול לגרום לנזק כפול ומשולש.

איך להרחיק חולדות – שיטות שונותלפני שלומדים איך להרחיק חולדות, יש לדעת כיצד לזהות נוכחות של חולדה בבית. הסימן הראשון והמובהק ביותר הוא סימני כרסום על פריטים ברחבי הבית. בנוסף לכך, הסימנים מלווים בדרך כלל גם ברעשים שונים בזמן הלילה – השעות שבהן החולדה פעילה ביותר.סימן נוסף הוא הופעת גללים קטנים במקומות מסוימים בבית. החולדה נוהגת להפריש את צואתה באותו המקום בכל יום. כך שאם ניקיתם גללים במיקום מסוים בבית, ולמחרת ישנם שוב גללים חדשים באותו המקום – כנראה שמדובר בחולדה. הגללים של החולדות נראים כמו גרעיני אורז גדולים, צבעם חום וצורתם אליפטית. זיהוי של גללים כאלה בבית יכול להעיד בצורה הטובה ביותר על כך שבביתכם התנחלה חולדה.


לאחר שזיהיתם כי אתם מתמודדים עם נוכחות של חולדה בבית, יש לעבור לשלב הטיפול בה. השיטות הנפוצות ביותר להרחקת חולדות כרוכות בלכידה שלהן באמצעות מלכודות. המלכודות שבהן משתמשים גם מדבירים מקצועיים הן מלכודת הדבק, מלכודת קפיץ ומלכודת דלת.

מלכודת הדבק משמשת גם להדברה של עכברים. מדובר על משטח שעליו דבק חזק מאוד. ברגע שהחולדה עולה על המשטח בעקבות ניסיון להגיע לפיתיון כלשהו – רגליה נדבקות אליו והיא אינה יכולה לזוז. יש לציין כי פתרון זה גורם לסבל רב לחולדה, ולאחר שהיא נדבקת למלכודת – יש להרוג אותה בדרך כלשהי.מלכודת נוספת שבה נהוג להשתמש היא מלכודת קפיץ. מלכודת זו מבוססת גם כן על פיתיון, וברגע שהחולדה מתקרבת אליו – נסגר עליה חלק מהמלכודת והיא אינה יכולה לזוז יותר. גם פתרון זה מצריך הרג של החולדה לאחר תפיסתה.

סוג המלכודת השלישי מאפשר ללכוד את החולדה מבלי לפגוע בה. במלכודת הדלת, מניחים את הפיתיון במרכז הכלוב, וסוגרים את דלת הכלוב בעזרת קפיץ. ברגע שהחולדה נכנסת לכלוב כדי להגיע לפיתיון – הדלת של המלכודת נסגרת והחולדה נלכדת בתוך הכלוב. במקרה זה, סגירת הדלת אינה פוגעת בחולדה – והיא נותרת חיה ושלמה בתוך הכלוב.


שיטה נוספת ויעילה שבה משתמשים אנשים שרוצים לדעת איך להרחיק חולדות, היא על ידי פיזור רעל. את הרעל ניתן לפזר בתוך תיבות האכלה עם פיתיון. ברגע שהחולדה אוכלת את הפיתיון, היא בולעת גם את הרעל. כאשר משתמשים ברעל מסוג זה יש לדעת כי לעתים חולף זמן עד שהרעל ממית את החולדה, והדבר אינו מיידי.הפן המוסרי של הטיפול בחולדה שנלכדהלמרות שחולדה היא מזיק שמהווה מטרד בבתים, אנשים רבים מתייחסים אליה בחמלה מסוימת – גם כאשר היא נמצאת בבית שלהם. לכן, הם יעדיפו פתרון הרחקה שלא יפגע בה. חלק מהשיטות של לכידת חולדות שהוזכרו לעיל גורמות לכאב ולסבל רבים לחולדה. בנוסף לכך, מרבית האנשים יעדיפו שלא להרוג בעצמם את החולדה שנלכדה. במקרה כזה, עדיך להשאיר את המלאכה לידי מדביר מקצועי ומיומן.


אם משתמשים במלכודת שאינה פוגעת בחולדה, אלא רק לוכדת אותה, יש להחליט אם לשחרר את החולדה או להרגה. חשוב לדעת כי אם משחררים את החולדה – חשוב לעשות זאת במקום פתוח ומרוחק מאוד, שכן החולדה מסוגלת למצוא שוב את הבית שלכם במקרה שהיא שוחררה קרוב אליו.לסיכום, חולדה היא מטרד מסוכן ופוגעני כאשר היא מתגלה בבתים שלנו. הדרך הטובה והנוחה ביותר להרחקת חולדות היא על ידי פנייה לחברת הדברה מקצועית. המדבירים יוכלו להמליץ לכם על שיטת הלכידה הטובה ביותר, וגם יוכלו לטפל בחולדה לאחר שנלכדה, ובכך לחסוך מכם את המלאכה הקשה הזו.