הדברת עכברים, מה עושים כשפוגשים עכבר בבית?

לא נעים לפגוש עכבר בבית באמצע הלילה, נכון? כל הפרטים על הדברת עכברים בבית, במאמר הבא.כאשר פוגשים באמצע הלילה עכבר בבית , כנראה שהדבר הראשון שנעשה זה נצעק חזק , והדבר השני נחפש הדברת עכברים דחוף. אז לפני שאתם ממהרים להזמין הדברת העכברים בבית חשוב להבין שהדברת עכברים עושים רק עם מדביר מוסמך בעל רישיון הדברה , ידע וניסיון בתחום.

איך אפשר לתפוס עכבר בבית? והאם אפשר לעשות הדברת עכברים לבד?כל ניסיון להדברת עכברים באופן עצמאי יכולה להיות מסוכנת לאדם ולסביבה. אופן הטיפול בהדברת עכברים יהיה באמצעות מלכודות או רעלים ולכן חשוב לדעת ולהיות בעל אישורים והיתרים לשימוש בחומרים הנ"ל.

בזיסמן הדברות תמצאו מדבירים מוסמכים בעלי רישיון הדברה באישור המשרד להגנת הסביבה.

המדבירים שלנו בעלי ידע וניסיון רב שנים בתחום הדברת עכברים ומספקים שרותי הדברת עכברים למגזר הפרטי , העסקי והציבורי. כאשר מדובר בעכבר בבית , אופן הדברת העכברים יהיה באמצעות פיזור סוגים שונים של מלכודות עם פיתיונות למשיכת העכברים ולכידתם.


הדברת עכברים בצורה כזו יכולה לקחת זמן, בדרך כלל תוך 24-48 שעות עד ללכידת עכבר בבית. היתרון של הדברת עכברים בבית באמצעות מלכודות עם פיתיונות הוא השליטה במוות של העכבר. הלכידה באמצעות מלכודת תמנע מהעכבר מוות במקום מסתור שיביא אתו ריחות מזעזעים בבית. הדברת עכברים בבית באמצעות רעלים לא מומלצת. ביצוע הדברת עכברים עם רעלים בתוך מבנה חייב להיות בצורה מבוקרת ורק אם אין ברירה אחרת לפתרון הבעיה.


איך נדע אם יש לנו עכבר בבית?

לקוחות רבים לא יודעים להבדיל ברגע האמת האם מדובר בעכבר או חולדה , אז בואו נעשה קצת סדר. עכבר מצוי- גודלו נע בין 9-12 ס"מ וצבעו בגוונים של חום עד לבן. חולדה גדולה יותר ומשקלה גדול הרבה יותר. הזנב של החולדה ארוך יותר משל עכבר וגם צורת הראש שלהם שונה. אצל העכברים הראש יותר קטן ובצורת משולש ולחולדה ראש גדול וארוך יותר. אחרי שהבנו את ההבדל הוויזואלי והבנו כי מדובר בעכבר , כמה פרטים על העכבר המצוי. עכבר מצוי נמצא בדרך כלל באזורים עם שטחים פתוחים. הוא לא מזיק ואפילו במקור הוא חיה צמחונית. למרות שבמציאות שלנו העכברים נמצאו אוכלים גם עכברים אחרים ומכאן שאין להם בעיה לאכול גם בשר.

המסקנה , העכברים נמצאים בהישרדות יומיומית ומטרתם העיקרית היא למצוא מקום מסתור עם מזון ומים בקרבתם.

וכאן אתם נכנסים לתמונה , העכברים מחפשים מקור מזון והאידיאלי עבורם הוא פרצה קטנה לתוך הבית שלכם.

בו הם ימצאו אוכל ומים בשפע. אם קרה הדבר וישם לכם עכבר בבית, בוודאי השאיר גם גללים ושתן במקומות סמויים במטבח.


איך נראה קקי של עכבר?

עכבר שנכנס לבית שלך יחפש את המטבח ושם כדאי לחפש את הגללים של העכבר. המטרה העיקרית שלו היא למצוא מזון ולאחר מכן לחזור למקום המסתור שלו. במטבח ימצא העכבר את המזון ובדרך כלל מיד אחרי שיוכל ממנו , יעשה גם את צרכיו. אם מצאת בארון המטבח שלכם גרגירים קטנים בגודל של חצי ס"מ בצבע חום כהה , כנראה שמדובר בגללים של עכבר. אם מצאת גללים של עכבר בבית, חשוב לנקות את כל משטחי הבית בצורה יסודית ובמטבח עם הרבה אקונומיקה. מזון שהיה פתוח או חשוף על השיש – מומלץ לזרוק לפח. אם לאחר הניקיון , מצאת שוב גללים באותם מקומות או בסביבה , יש צורך בהזמנת הדברת עכברים לפתרון הבעיה. שתן וגללים של עכבר מסוכנים מאוד ומכילים הרבה מחלות קשות. חשוב לבצע סטריליזציה מקסימלית במטבח ולהרחיק את העכברים מהבית שלכם.


איך מבדילים בין גללים של עכברים לבין גללים של חולדות?

גללים של עכברים קטנים יותר מגללים של חולדות. צורת גללי העכבר צרה וחדה בקצוות. גודל גללים של עכברים יהיה עד חצי ס"מ. הגללים של החולדות מתפתלים וארוכים יותר יכולים להגיע לאורך של עד 1.5 ס"מ.


לוכד עכברים או מדביר עכברים? האם יש בכלל הבדל?

לאחר ההבנה והזיהוי המוחלט של העכבר בבית , הבנתם שיש צורך בלוכד עכברים מקצועי. לפעמים ניתן לבצע לכידת עכברים באופן עצמאי באמצעות מלכודות קפיץ או דבק שונות. במידה ולא הצלחתם או שבחרתם להזמין לוכד עכברים חשוב שתדעו מה אופן הטיפול הנדרש לצורך לכידת העכבר וקבלת התוצאה הנדרשת. העכברים פחות חכמים מחולדות , דבר שמקל על לכידתם. הדרך ללכידת עכברים במבנה סגור תהיה בדרך כלל באמצעות מלכודות קפיץ או דבק. למלכודות השונות שמים פיתיונות לצורך משיכת העכבר ולכידתו. התהליך לוקח בדרך כלל עד 48 שעות עד לתוצאות. הסיבה לכך היא בגלל שהעכברים חיות מאוד פחדניות ולכן יצאו ממקום המסתור שלהם רק כשיהיה שקט וחשוך מספיק. לאחר פיזור המלכודות בבית יהיה צורך בהמתנה של 24 שעות ולבדוק אם יש תוצאות. אם לאחר 48 שעות העכבר לא נלכד , כנראה שיש צורך בהחלפת פיתיונות .


הדברה נגד עכברים בבית או בעסק

בזיסמן הדברות מדבירים בעלי ידע וניסיון רב בהדברה נגד עכברים , אנו מלווים את לקוחותינו עד לפתרון הבעיה והשקט הרצוי מעכברים בבית. הדברה יעילה נגד עכברים, תהיה רק עם מדביר שיש לו הכירות וניסיון עם עכברים. ניסיונות להדברה נגד עכברים עם במבה או גבינה לא בהכרח יעבדו. עכברים בבית או בעסק מסוכנים ומעבירים איתם מחלות רבות.

חשוב לעשות הדברה מקצועית נגד עכברים ולמנוע סכנות לאדם ולסביבה.


לייעוץ חינם או תאום הדברה צרו קשר עוד היום