זיסמן הדברות לוגו רוחב

ריסוס נגד ג'וקים

ג'וקים הם בעל חיים שגורם לרתיעה עצומה בקרב מרבית האנשים. יש לכך כמה סיבות, כולל המראה של התיקנים וגם הקישור האסוציאטיבי שהם מעוררים לחוסר היגיינה ולזוהמה. ג'וקים אכן משגשגים בסביבות מזוהמות, והם נמשכים למקומות כמו פתחי ביוב ומי שופכין. בנוסף לכך, ג'וקים יכולים להעביר מחלות והם מהווים מטרד רציני בכל בית. ולכן מומלץ לעשות ריסוס נגד ג'וקים אחת לשנה.

ישנן כמה שיטות נפוצות שנועדו להדברה נגד ג'וקים. הדברה בריסוס היא בדרך כלל הפתרון היחיד, כאשר מדובר בנוכחות של מקקים בבית. לא מדובר בבעל חיים שניתן להשלים עם הימצאותו בבית. מעבר לכך, גילוי של ג'וק או שניים מעיד בדרך כלל על נוכחות של מקקים רבים נוספים במקומות מסתור ברחבי הבית. לעתים נכנס מקק בודד אל תוך הבית מבחוץ, והוא אינו מלווה במקקים נוספים. אך במרבית המקרים, גילוי של ג'וק בודד בבית, מעיד על כך ש"חברים" רבים שלו נמצאים בקרבת מקום.

סוגי מקקים נפוצים בישראל

כדי להתאים את פתרון ההדברה המתאים ביותר לג'וקים, יש לאבחן בדיוק מהו סוג התיקן שהתגלה בבית שלכם. יש כמה סוגי מקקים נפוצים בבתים בארץ, ומדבירים מקצועיים יכולים לבצע הבחנה בין הסוגים השונים ולהתאים את הטיפול המתאים לכל סוג.

שני סוגי התיקנים הנפוצים ביותר בארץ הם התיקן האמריקאי והתיקן הגרמני:

1. התיקן האמריקאי הוא גדול במיוחד, ויכול להגיע לגודל של עד 5 ס"מ. צבעו של התיקן האמריקאי הוא חום, ויש לו כנפיים שבאמצעותן הוא גם מסוגל להתעופף. את התיקן האמריקאי נוכל למצוא בעיקר במקומות בהם נאגר מזון, בחדרי אשפה ובמערכת הביוב.
2. הסוג הנפוץ השני הוא התיקן הגרמני. תיקן זה הוא קטן יותר ממקבילו האמריקאי, וגודלו יכול להגיע ל-2 ס"מ. הוא מצויד במחושים ארוכים ובכנפיים, אך אינו מסוגל לעוף. תיקן זה אוהב במיוחד מקומות חשוכים וחמימים, ולכן נוכל למצוא אותו במכשירי חשמל במטבח, כמו בתוך המיקרוגל, במערכות לטיהור מי שתייה (תמי 4 ודומיו), וגם באזורים חשוכים במטבח ובבית.
סוגים נפוצים נוספים הם תיקן השדה האפריקאי, תיקן הפסים החום והתיקן המזרחי. כל אחד מהסוגים האלה מהווה מטרד ונחשב כמזיק שיש לבצע נגדו ריסוס נגד ג'וקים.

איך מתאימים חומר הדברה לג'וקים?

הפתרון השכיח ביותר להדברת תיקנים הוא ביצוע ריסוס נגד ג'וקים. את חומר הריסוס יש להתאים לסוג התיקן שמגלים בבית. בעזרת מדבירים מקצועיים ניתן לזהות את סוג המקק הספציפי, ולבחור בשיטת ההדברה ובחומר ההדברה המתאימים לסוג זה.
את הריסוס עצמו יש לבצע בדרך כלל בתוך הדירה וגם סביב לה, במיוחד באזורי פתחי הביוב של הבית או הבניין. כדי שאותו ריסוס נגד ג'וקים יהיה יעיל באמת, יש לוודא שהחומר הרעיל מרוסס בכל המקומות בהם התיקנים יכולים להתחבא ולהסתתר.
פרט לריסוס, ניתן גם לבצע פיזור של כמוסות ג'ל ברחבי הבית. ג'ל זה הוא קטלני גם כן עבור הג'וקים, אך פעולתו מעט איטית יותר. לפיזור ג'ל ברחבי הבית יש יתרון משמעותי אחד – הוא מתאים מאוד לשימוש בבתים בהם לא ניתן לבצע ריסוס. בבתים שבהם יש חיות מחמד או ילדים בגיל הרך, לא מומלץ לבצע ריסוס כולל – והג'ל יכול להוות פתרון חלופי מצוין.

האם יש לפנות את הבית לאחר הריסוס נגד ג'וקים?

במהלך ביצוע ריסוס נגד ג'וקים, נעשה שימוש בחומרים רעילים ביותר. חומרים אלה הם יעילים מאוד אך יכולים להיות מסוכנים גם לבני אדם. בהתאם לחומר שבו המדביר משתמש, ישנו פרק זמן שבו צריך לפנות את הבית לאחר הריסוס. מרבית החומרים דורשים יציאה מהבית לפרק זמן של 8 שעות בערך. בפרק הזמן הזה החומרים מתפוגגים ולאחר מכן ניתן לשוב לדירה. יחד עם זאת, לעתים הריסוס הוא אינטנסיבי יותר, ופרק הזמן שבו צריך לפנות את הבית יכול להגיע ל-24 שעות ואף 48 שעות. ביצוע ריסוס שכזה הוא שכיח כאשר עומדים להיכנס לדירה חדשה, למשל. חשוב להתייעץ עם המדביר בקשר למשך הזמן שבו יש להשאיר את הבית ריק, וחשוב גם לעקוב בדייקנות אחר ההוראות שלו.
אנו בזיסמן הדברות עובדים עם חומרי הדברה בטוחים המאפשרים לחזור הבית לאחר ריסוס נגד ג'וקים כבר לאחר שעה!
לפרטים ומידע נוסף, התקשרו עוד היום!

בחירה בהדברה "ירוקה" באמצעות ריסוס נגד ג'וקים

כיום קיימות שיטות ריסוס נגד ג'וקים שהן פחות רעילות ועושות שימוש בחומרים אורגניים שונים. שיטות הדברה כאלה נחשבות "ירוקות" יותר וידידותיות יותר לסביבה – והשימוש בהן בטוח יותר לשימוש. בבתים רבים שבהם לא ניתן לבצע ריסוס עם חומרים רעילים מאוד, ישנה העדפה לבצע ריסוס בחומרים "ירוקים" כאלה. בדרך כלל החזרה הביתה לאחר שעה אחת בלבד וחומר ההדברה ללא ריח או סכנה לסביבה.

למידע מורחב בנושא לחצו כאן!

ריסוס נגד ג'וקים עושים עם המומחים

כדי לקבל את התוצאות היעילות והאפקטיביות ביותר, מומלץ לבצע ריסוס נגד ג'וקים בעזרת חברת הדברה מקצועית. מדבירים מקצועיים ומורשים יכולים לאבחן בצורה הטובה ביותר את סוג הג'וקים שמתגלה בבית, וכן לבחור בהתאם את סוג חומר ההדברה המתאים.
חברות מקצועיות גם נותנות אחריות על פעולת הריסוס, מה שמבטיח שהבית יישאר נקי מתיקנים ומקקים לזמן ממושך. בעזרת שירותי הדברה מקצועיים ניתן לרסס את הבית כולו ואת המקומות שבהם התיקנים מסתתרים בדרך כלל, ולעשות זאת באופן שלא יסכן את בריאותם של בני הבית וחיות המחמד.למידע נוסף, התקשרו לייעוץ חינם וללא התחייבות!
זיסמן הדברות- השקט שלך ממזיקים