זיסמן הדברות לוגו רוחב

הרחקת עכברים לצמיתות ב-100%

תוכן עניינים

הרחקת עכברים- מדוע חשוב להרחיק עכברים מהבית?

כל אדם יודע שעכברים המצויים בביתו יכולים לגרום לעוגמת נפש רבה לכל דיירי הבית. העכברים פעילים לאורך כל ימות השנה, אך ניתן למצוא אותם בכמות משמעותית דווקא בעונת האביב. אם אתם מזהים עכבר שמסתובב בביתכם, חשוב מאוד שלא תזניחו את הדבר. גם אם הוא נעלם אחרי שראיתם אותו, סביר להניח שהוא מסתתר בפינה כלשהי ורק מחכה לצאת מהמחבוא שלו. מיד כאשר מזהים עכבר או סימנים שיכולים להעיד על הימצאותו של עכבר או עכברים בביתם, זה הזמן להזמין מרחיק עכברים מקצועי, אשר יעשה את כל מה שצריך לעשות בכדי להרחיק את העכבר מהבית שלכם לתמיד. כמובן שחשוב מאוד שלא להתפשר על איש המקצוע העוסקת בהרחקת עכברים. אם אתם באמת רוצים להיפטר מהעכברים שבביתכם, לא כדאי שתתפשרו על אדם חובבן המציע את שירותיו בתחום הרחקת עכברים, בלי ניסיון, ותק או תעודת מדביר.

הדברות ארז זיסמן מדביר מוסמך
הדברות ארז זיסמן מדביר מוסמך

באיזה שיטות ניתן להרחיק עכברים?

כיצד מבצעים הרחקת עכברים? אופן ההדברה
מלכודת קפיץ הרחקת עכברים באמצעות מלכודת קפיץ. יש להניח את המלכודת בצמוד לקירות עם פיתיון טרי. מומלץ להניח את המלכודות בשעות הלילה. בדרך כלל הלכידה תהיה בבוקר או ביום למחרת.
מלכודת דבק הרחקת עכברים באמצעות מלכודת דבק עם פיתיון. מלכודת דבק חזקה שמיועדת לתפוס את העכבר בזמן שיטוט. המלכודת בצורת דף ויש להניח אותה על הריצפה בצמוד לקיר. על המלכודת יש להניח פיתיון טרי ולחכות בבוקר לתוצאות.
מלכודת דלת הרחקת עכברים בצורה הומנית. מלכודת עכברים עם דלת שבתוכה שמים פיתיון שימשוך את העכבר פנימה. לאחר שהעכבר יכנס לתוך המלכודת, הדלת תסגר. לאחר הלכידה, יש לשחרר את העכבר בשטח בפתוח לפחות ק"מ מהבית.
פיזור רעל בתיבות האכלה הרחקת עכברים באמצעות תיבות האכלה עם רעלים. הרחקת עכברים בטוחה לאדם והסביבה עם תוצאות לטווח ארוך. העכברים נכנסים לתוך תיבות האכלה, אוכלים מהפיתיון הרעיל וממשיכים בדרכם. לאחר מספר ימיים ימותו במחילות שלהם.

עכברים בבית

העכבר הוא יונק קטן מסוג מכרסם. עכברים משגשגים בסביבות מחייה הקרובות לבני אדם, ולכן הם כה נפוצים כמזיקים בבתים רבים. עכברים משמשים לחקר מדעי כבר עשרות רבות של שנים, ונחשבים לחיות מעבדה מוצלחות ואפקטיביות במיוחד. למעשה, מחקרים רבים בתחומי הגנטיקה והפיזיולוגיה לא היו יכולים להצליח ללא השימוש בעכברי מעבדה. עכברים גם נחשבים לחיית מחמד בבתים רבים. כאשר הם נמצאים בכלוב הם אכן יכולים להיחשב כחמודים ביותר – אך ברגע שהם חודרים ללא רשות לבתים, הם הופכים למזיק שמהווה מטרד ויש להיפטר מנוכחותו.
העכברים הם אומניבורים, כלומר אוכלי כל. מכיוון שהם יכולים להיות ניזונים מכל דבר, הם נמשכים למטבחים בבתים ולמקומות בהם מושאר מזון בחוץ או ללא השגחה. באופן עקרוני העכבר אינו מסוכן לבני אדם, אך ביכולתו להעביר מחלות שונות והוא עלול לגרום נזק לבית על ידי כרסום של פריטים שונים. עכברים גם עלולים לגרום נזק במטבח למזון, גם אם הוא נמצא באריזה סגורה. כל הגורמים האלה הופכים את העכברים לבעל חיים שנוכחותו אינה רצויה וקיימות שיטות רבות להרחקת עכברים ולהדברתם.

הרחקת עכברים

כמה עולה הרחקת עכברים?

מחיר הרחקת עכברים נקבע לפי תנאי השטח.
אם מדבור בחולדה בבית, המחיר יהיה עבור  לכידה\תפיסה\הרעלה של החולדה.
אם מדובר בחולדה בבית קרקע והחולדה נמצאת מחוץ לבית ורואים אותה בדרך כלל בחצר, המחיר יהיה להרעלה וטיפול במחילות קיימות.
להלן מחירון להרחקת עכברים בסיטואציות שונות:

איפה העכבר נמצא? מחיר הרחקת עכברים

*המחיר לא כולל מע"מ

עכבר בבית, עכבר בדירה החל מ- 400 ₪
עכבר במטבח החל מ- 400 ₪
עכברים בחצר, עכברים בגינה החל מ- 450 ₪
עכברים בשטח פתוח החל מ- 500 ₪
עכברים בגג רעפים החל מ- 450 ₪
עכברים בבורות ביוב החל מ- 450 ₪
עכברים בבית קרקע החל מ-500 ₪
עכברים בעסק החל מ-500 ₪
עכברים בבניין מגורים משותף החל מ-500 ₪
מחפשים מדביר מוסמך, אמין ושירותי?
השאירו פרטים ונחזור אליכם לייעוץ חינם:

מה ההבדל בין הדברת עכברים להרחקת עכברים?

למרות הדמיון בשם, יש הבדל גדול מאוד בין הדברת עכברים לבין הרחקת עכברים. הדברה מתייחסת לפעולה של קטל העכבר, בין אם על ידי מלכודת עכברים או בין אם על ידי פיזור רעלים שונים. לעומת זאת, שיטות של הרחקת עכברים הן שיטות שנועדו לגרום לעכבר לברוח מהבית בו הוא נמצא ולהתרחק, כתוצאה מאי נעימות מסוימת. שיטות מקובלות של הרחקת עכברים הן שיטות של הפעלת רעש אלקטרוני שהעכבר אינו יכול לסבול, ולכן הוא בורח ומתרחק.
באופן מסורתי, בעבר נהגו בעיקר ללכוד ולהרוג עכברים, ולא להרחיק אותם. שיטות ההרחקה הן חדשות יחסית, ומשמשות בעיקר אנשים שמגלים רגישות לסבל אפשרי של עכברים כתוצאה מלכידתם ומהריגתם לאחר מכן. מדבירים מקצועיים רבים עושים שימוש גם בשיטות של הרחקת עכברים וגם בשיטות של הדברתם, ויכולים להתאים את השיטה בה הם משתמשים לרצון של הלקוח שלהם.

מרבית האנשים נרתעים מעכברים ומרבית האנשים לא מסוגלים להתגורר באותו הבית שבו מצוי עכבר או אפילו כמה עכברים. אולם, גם אם אינכם נרתעים מעכברים או אינכם חוששים מהם, עכבר בבית ראשית כל יכול לנגוס לכם בבגדים, במוצרי המזון השונים ועוד. לכן, אם אתם מגלים סימני כרסום במוצרים שונים בארונות שבהם אתם מחזיקים מוצרי מזון או אם אתם רואים סימני כרסום בבגדים שלכם ולא פעם גם ברהיטים שלכם, אין ספק שחשוב מאוד שתזמינו את שירותיו של מדביר העוסק בתחום הרחקת עכברים בצורה מקצועית. מעבר לכך, חשוב מאוד לדעת שעכברים יכולים להסב נזק בריאותי לכל אדם ששוהה בסביבתם. ראשית כל, העכברים מסתובבים בביוב ולכן הם נושאים עליהם חיידקים שונים. שנית, השתן והצואה של העכברים היא מסוכנת ועלולה להעביר מחלות ועוד. המחלות שמועברות על ידי עכברים יכולות להיות קלות או קשות ועל כן, בהחלט לא כדאי להסתכן ומיד כאשר מזהים עכברים בבית יש לבצע הדברה מקצועית על ידי מדביר מנוסה בתחום הרחקת עכברים.

כיצד תדעו אם יש בביתכם עכברים או חולדות?

גם חולדות וגם עכברים נחשבים למכרסמים. לא מעט אנשים תוהים מה בעצם ההבדל ביניהם והאם מה שהם רואים בביתם זה חולדה או שמא מדובר בעכבר. ובכן, גודלו של העכבר הוא עד 5 ס"מ ואילו גודלה של החולדה הוא מעל 10 ס"מ. לחולדה יש זנב ארוך באופן יחסי וכן אוזניים שפיציות. לעכבר לעומת החולדה יש זנב קצר ואוזניים עגולות. ישנן שני סוגי חולדות שניתן למצוא כיום: חולדות החוף אשר חיה ביובים וחולדת העליות אשר חיה בקומות עליונות, גגות רעפים ועוד. אם זיהיתם שיש עבר או עכברים בביתכם, חשוב שתבחרו מדביר מקצועי בעל ניסיון בתחום הרחקת חולדות.

קקי של חולדה
סימן זיהוי קקי של חולדה בבית

כיצד מרחיקים עכברים מהבית?

כיום ישנן כמה שיטות להרחקת עכברים מהבית. השיטה הראשונה היא בעצם שיטה הומנית. בשיטה זאת לא הורגים את העכברים אלא שמים מלכודות עם פיתיונות. לאחר שהעכבר נלכד במלכודות, משחררים אותו בטבע. מלבד שיטת ההרחקה ההומנית שבה יש צורך לבחור במלכודות הנכונות ולהציב אותם במקומות הנכונים בבית וזאת בכדי לתפוס כמה שיותר מהר את העכבר, ישנה שיטה לא הומנית לצורך הרחקת עכברים מהבית. מדובר על שיטה אשר בה הורגים את העכבר כאשר הוא נכנס למלכודת. כלומר: במלכודת מניחים אוכל שימשוך את העכבר אליה והאוכל מעורבב עם רעל כך שכאשר העכבר אוכל אותו הוא ימות. שיטה נוספת היא הדברת עכברים באמצעות רעל. גם השיטה הזאת היא כמובן לא הומנית. מדובר על רעל שהורג את העכברים רק לאחר 3-4 ימים. יחד עם זאת, חשוב מאוד לדעת שלא פעם הרעל המדובר יכול לגרום להרעלת שרשרת ואם ציפור תאכל עכבר שיש בגופו את הרעל היא גם עלולה למות. חשוב מאוד לבחור את השיטה הנכונה והמתאימה לצורך הרחקת העכברים מביתכם בצורה הטובה, היעילה והמהירה ביותר שיכולה להיות.

שיטות נפוצות להדברת עכברים

השיטה הקלאסית ביותר להדברת עכברים היא שימוש במלכודות. ישנם שני סוגי מלכודות שהם שכיחים בתפיסה והריגה של עכברים. הסוג הראשון הוא מלכודת הדבק, שאותה ניתן גם לרכוש באופן עצמאי ברשתות שיווק ובחנויות רבות. מלכודת זו כוללת משטח קטן שעליו חומר דבק רב עוצמה. את המלכודת מניחים במקומות שבהם נצפה העכבר, או במקום שבו הוא השאיר את הקקי שלו. כאשר העכבר עולה על שטח המלכודת, הדבק העוצמתי גורם להצמדתו למלכודת ללא יכולת לברוח.
חשוב לדעת כי ההדבקה של העכבר למשטח גורמת לו סבל רב, ושימוש בשיטה זו אינו מתאים למי שרגיש לסבלו של העכבר. בנוסף לכך, כאשר לוכדים את העכבר באמצעות מלכודת דביקה, יש להורגו לאחר מכן. הדבק עצמו אינו הורג את העכבר, אלא רק מקבע אותו למקומו. מבחינה זו, אם יהיה לכם קשה להתעסק עם המלכודת לאחר שהעכבר נתפס בה, מוטב להשתמש בשיטה אחרת.
סוג מלכודת נפוץ נוסף הוא מלכודת הקפיץ. מלכודת זו מופיעה בסרטים רבים ובתוכניות טלוויזיה שונות. מדובר על מלכודת שעליה מונח פיתיון המפתה את העכבר לדרוך עליה. כאשר העכבר דורך על המלכודת, משתחרר קפיץ שגורם לסגירה של המלכודת על העכבר. סגירה זו גורמת בדרך כלל למותו של העכבר. במקרים נדירים המלכודת רק פוצעת ולוכדת את העכבר, ויש להמית אותו באופן עצמאי.

האם כדאי לנסות להרחיק עכברים מהבית באופן עצמאי?

לא מעט אנשים בטוחים כי הם יכולים להתמודד באופן עצמאי עם הרחקת עכברים כאשר הם נתקלים בעכבר כלשהו בביתם. האנשים הללו פונים לחנויות שבהן ניתן לרכוש מלכודות ומציבים מלכודות שונות עבור העכברים ברחבי הבית. אם הצלחתם לתפוס את העכבר לאחר פרק זמן כלשהו באופן עצמאי, מצוין, אך חשוב מאוד שתדעו שאם אתם פוגשים בעוד עכברים בביתכם או אם אתם לא מצליחים לתפוס את העכבר באופן עצמאי על אף שאתם מציבים מלכודות ביתיות, כנראה שיש צורך שתבחרו במרחיק עכברים מקצועי ומנוסה בתחום, אשר יודע כיצד להעלים עכברים אחת ולתמיד מהבית בצורה הטובה ביותר.

שיטות של הרחקת עכברים

כאשר מעוניינים לבצע הרחקת עכברים, ולא הדברת עכברים– ניתן להשתמש במערכות אלקטרוניות שנועדו למטרה זו. האמצעי האלקטרוני השכיח ביותר כנגד עכברים הוא השמעת צלילים חדים בעוצמה גבוהה. מדובר בצלילים בתדרים שבני האדם אינם יכולים להבחין בהם, אך מכיוון שחוש השמיעה של העכברים מפותח יותר – הם שומעים את הצליל החזק ונרתעים ממנו. כאשר צליל זה מושמע ברחבי המרחב שממנו רוצים לגרש את העכברים, הדבר גורם להם אי נעימות רבה והם מנסים להתרחק ככל האפשר ממקור הרעש.
פרט להשמעה של צלילים בתדר גבוה, ישנם גם אמצעים אלקטרוניים נוספים של הרחקת עכברים בשוק. אמצעים אלה נמכרים על ידי חברות רבות, וישנן גם חברות הדברה רבות שיכולות להתקין סוג ציוד זה בבתים.

כיצד בוחרים מרחיק עכברים?

מרחיקי עכברים הם כמובן מדבירים מקצועיים ומנוסים בתחום. על אף שניתן למצוא כיום לא מעט מרחיקי עכברים, חשוב מאוד לבחור את הטוב ביותר שבהם. ראשית כל, בטרם תבחרו מדביר העוסק גם בתחום הרחקת עכברים, עליכם לבדוק האם למדביר יש רישיון מדביר בתוקף, אשר מעיד על כך כי מדובר על איש מקצוע מוסמך בתחום הרחקת עכברים והדברות באופן כללי. כמו כן, חשוב מאוד לבחון את הניסיון שיש לאיש המקצוע הנבחר בתחום הרחקת עכברים, כאשר חשוב מאוד שיהיה לו ניסיון משמעותי בתחום, כך שהוא יעלים את העכברים מביתכם כמה שיותר מהר. מעבר לכך, חשוב מאוד לבחון את המוניטין שיש למרחיק העכברים בתחום וכן, האם יש לו המלצות מלקוחות מרוצים. בהחלט לא כדאי להתקרב לאדם שמגדיר את עצמו כמרחיק עכברים, ללא רישיון או המלצות שכן, אז הוא יכול לגרום יותר נזק מתועלת בתהליך הרחקת העכברים שהוא יבצע בביתכם. אם תבחרו מדביר לצורך הרחקת עכברים בצורה הטובה ביותר, תוכלו להיפרד מהעכברים שבביתכם בצורה מהירה מאוד.

כמה עולה הרחקת עכברים?

ניתן לקנות מגוון מוצרים של הרחקת עכברים אלקטרונית בחנויות רבות ברשת האינטרנט ומחוצה לה.
מרבית האמצעים האלקטרוניים עולים בין 150 ל-400 ₪.
ניתן למצוא גם מכשירים זולים או יקרים יותר, בהתאם לסוג המכשיר, לחברה שמייצרת אותו ולחנות שבה קונים.
בנוסף לכך, בהחלט ניתן למצוא מדבירים מקצועיים שבקיאים בציוד האלקטרוני להרחקת עכברים, ויכולים להמליץ על המכשיר המתאים לבית שלכם.
מדבירים מקצועיים יכולים להציע ללקוחות שלהם כמה אלטרנטיבות – בהתאם לתנאים השוררים בבית ובהתאם לרמת הרצון שלהם להימנע מפגיעה אפשרית בעכבר. כפי שניתן להבין, יש פתרונות אפשריים רבים ומגוונים להדברה או הרחקה של העכברים, ולכן ניתן להתאים לכל לקוח את הפתרון המושלם עבורו בהתאמה אישית.

אם תבחרו בפתרון של הדברה, הדבר יהיה כרוך בתשלום ממוצע של כמה מאות שקלים למדביר. כמובן שניתן לקנות באופן עצמאי מלכודות עכברים שונות במקומות רבים, וכך להימנע מתשלום לחברת ההדברה. אך כאשר מציבים את המלכודות לבד, הדבר אומר שיהיה צורך גם לטפל במלכודת לאחר שהעכבר נלכד, דבר שרבים יעדיפו להימנע ממנו. בכל הנוגע לפיזור של רעל, מדובר בטיפול שאינו יקר יותר בהכרח, אך בהחלט לא ניתן לביצוע על ידי מישהו שאינו מוסמך לכך ויודע כיצד לעבוד עם חומר זה.

יתרונות ההרחקה האלקטרונית

כאשר מדברים על הדברת עכברים באמצעים המסורתיים (רעל ומלכודות), יש לקחת בחשבון שהעכבר הוא יצור בעל יכולת למידה וקשרים חברתיים. עכברים, בניגוד לבעלי חיים קטנים אחרים, מסוגלים ללמוד מניסיון של עכבר אחר שנכנס למלכודת. עכברים מסוגלים ללמוד את השיטה שבה המלכודת פועלת ולהימנע מלהיכנס אליה באופן יזום. הדבר נכון גם לגבי תיבות האכלה שמכילות רעלים. עכברים מסוגלים להבין כי יש רעל בתיבות אלה, ולמרות הפיתוי הרב שיש באכילת הפיתיון – הם יוכלו להימנע מכניסה לתיבה.
סיבות אלו גורמות לכך ששיטות ההדברה עלולות לאבד מיעילותן, במיוחד כאשר נמצא בבית יותר מעכבר אחד בודד. עכבר יחיד בהחלט יכול ליפול במלכודת שמציבים לו, אך אם ישנם כמה עכברים – ישנה סכנה שהטריק לא יעבוד יותר מפעם אחת. בנוסף לכך, אם עכבר בודד מצליח להימלט בדרך כלשהי מהמלכודת, כפי שלפעמים קורה במציאות, קטן מאוד הסיכוי שהוא יתפתה להיכנס לאותה המלכודת פעם נוספת.

לסיכום

עכברים הם חיה אינטליגנטית ובעלת יכולה למידה וחושים מחודדים. למרות שהם יכולים להיחשב אולי חמודים למדי כאשר הם מגודלים כחיית מחמד, הם יכולים גם להוות מטרד רציני בבית. לכן, ההתייחסות אל עכברים שחודרים לבתים היא כאל מזיקים שיש להדביר או להרחיק.
ישנן שיטות הדברה רבות של עכברים, אולם הן כרוכות בדרך כלל בגרימת סבל או פגיעה לעכבר. יש לא מעט אנשים שעובדה זו מפריעה להם, והם מעדיפים שימוש בשיטות הרחקה כמו השמעת סאונד אלקטרוני שהוא טורדני וחזק לאוזני העכברים.
בכל שיטה שבה תבחרו להיעזר, רצוי לשכור את שירותיה חברת הדברה מנוסה ואמינה. מדבירים מקצועיים יוכלו להתאים עבורכם באופן אישי את שיטת ההדברה וגם יוכלו להמליץ על הפתרון הטוב ביותר.
עכברים בבית זוהי בהחלט לא גזירת גורל שאי אפשר לשנות אותה. באמצעות שימוש בשיטות ההדברה המסורתיות או בשיטות אלקטרוניות חדישות, בהחלט ניתן להיפטר מנוכחות העכברים בבית ולמנוע את הנזקים שהם עלולים לגרום. פנייה לחברת הדברה מנוסה ואמינה תבטיח שהמזיקים יורחקו מהבית שלכם לזמן ממושך, ואתם תיהנו שוב מחיים בבית נקי ממזיקים.
לייעוץ ללא עלות התקשרו עוד היום!
זיסמן הדברות השקט- שלך מעכברים.

כמה עולה הרחקת עכברים?

מחיר הרחקת עכברים מתחיל מ-400 ש"ח ותלוי בתנאי השטח. למחירון המלא כנסו לאתר. למידע וייעוץ חינם, צרו קשר עוד היום

איך ניתן להרחיק עכברים לבד?

על מנת לנסות להרחיק עכברים לבד יש לאטום את כל החורים או הפתחים האפשריים שדרכם העכבר חודר לבית שלכם. כמו כן, אם יש עכבר בבית, יש ללכוד אותו לאתר איתום הבית.

איך מרחיק עכברים?

הרחקת עכברים לטווח ארוך מצריכה איטום של כל החורים בבית + דילול אוכלוסיית העכברים מחוץ לבית. בשילוב שתי הפעולות האלו, תקבלו שקט מעכברים לזמן ארוך. למידע וייעוץ צרו קשר.

האם עכברים מסוכנים??

עכברים לא מסוכנים אבל הקקי והשתן שלהם כן. הם מעבירים מחלות וחיים לצידם לא בריאים ומסוכנים לאדם. אם יש לכם עכבר בבית, מומלץ להזמין לוכד עכברים לפתרון הבעיה.

כל כמה זמן צריך לעשות הרחקת עכברים?

על מנת לשמר את התוצאה ושלא יהיו עכברים צריך לבקר את תיבות האכלה ולוודא שיש בהן רעל. במקומות עם נגיעות גבוה, יש לחזור על הפעולה אחת לחודש, במקומות עם נגיעות נמוכנה, אחת לחצי שנה.

הדברת עכברים באמצעות מלכודת

הדברת עכברים
לכידת עכבר בבית עם מלכודת דבק
מחפשים מדביר מוסמך, אמין ושירותי?
השאירו פרטים ונחזור אליכם לייעוץ חינם:
מדבירים מוסמכים בעלי רישיון באישור המשרד להגנת הסביבה
רישיון הדברה באישור המשרד להגנת הסביבה אורן זיסמן
הדברות ארז זיסמן מדביר מוסמך

*** ייעוץ חינם ***

חייגו עכשיו: