זיסמן הדברות לוגו רוחב

למה יש טרמיטים מעופפים ומה עושים נגדם?

טרמיטים מכונפים מעידים על תקופת הזדווגות. עונת זו משתנה בין סוגי הטרמיטים, אך בדרך כלל תחייב תנאי מזג אוויר נוחים, ולכן נבחין בהם בעונות מעבר. טרמיטים ממין זכר מצמיחים כנפיים לצורך מעוף למושבות אחרות, במטרה להזדווג. צבעו של טרמיט קרקע, במעוף הכלולות, יהיה כהה ובמבט ראשון הם דומים לנמלים עם כנפיים. לעומת הצבע של טרמיט סיני או בשמו הנוסף, טרמיט העץ, שיהיה בצבע בהיר בזמן מעוף הכלולות.

כמה זמן חיים טרמיטים עם כנפיים?

כמו שכבר הזכרנו קודם, הזכרים מצמיחים כנפיים במטרה לעזוב את מושבת האם ולהתקדם להזדווגות עם טרמיטים ממין נקבה. אורך החיים שלהם מרגע שהצמיחו כנפיים יהיה כ-72 שעות. תפקידם של טרמיטים עם כנפיים בטבע, לדאוג להמשכיות. לאחר ההזדווגות, הם מתים.
טרמיטים ממין נקבה להבדיל, לאחר ההזדווגות מנשירות את הכנפיים שלהן ומתמקדות בהקמת מושבה חדשה לצורך הטלת הביצים.

במה שונים טרמיטים מעופפים מטרמיטים רגילים?

טרמיטים מעופפים וטרמיטים שרואים בקרקע הם אותם טרמיטים רק בשלב שונה במחזור החיים שלהם. כשיש טרמיטים עם כנפיים, מדובר במעוף כלולות או במילים אחרות שלב ההזדווגות שלהם. טרמיטים מעופפים יכולים להיות גם נקבות וגם זכרים, אין יכולת להבחין ביניהם בזמן המעוף.
הזכרים ימות מיד לאחר ההזדווגות או 72 שעות, לכל המאוחר, מרגע המעוף.

למה יש טרמיטים מעופפים?

מעוף כלולות או טרמיטים מעופפים זה השלב שבו טרמיטים מזדווגים ולאחר מכן הנקבות מקימות מושבות חדשות באזור. תהליך ההזדווגות של הטרמיטים מתרחש באוויר, בזמן שהם עפים. התהליך פתאומי, מהיר ואגרסיבי. מי שראה מעוף כלולות בחייו, יעיד שבמספר דקות בודדות, האוויר הותקף בעשרות טרמיטים מעופפים סביבו.

מתי רואים טרמיטים מכונפים?

זמן ההזדווגות של טרמיטים מכונפים הוא בעונות המעבר, הם צריכים תנאי לחות ומהירות רוח לשם התהליך. בדרך כלל הם מתפרצים בו זמנית ממושבות שונות ונראה כאילו יש להם יכולת לתקשר ולהודיע על כך. במזמן המעוף ניתן לראות שטיחים מעופפים של טרמיטים באוויר, התופעה מוכרת ולעיתים מבחינים בה גם בשרות המטרולוגיה.
בארץ, ניתן להבחין בטרמיטים מעופפים בחודשים מרץ- אפריל, ספטמבר- אוקטובר.

איך למנוע נזקים של טרמיטים מעופפים?

טרמיטים מעופפים לא גורמים לנזקים לאדם, לבית או לרכוש. מה שכן, לאחר ההזדווגות, הנקבות מנשירות את הכנפיים ונופלות לקרקע, זה הזמן שכן יכול להיגרם נזק בבית שלכם. טרמיטים מעופפים שנוחתים על הקרקע מחפשים מקום להקים בו מושבה חדשה ולהטיל בה את הביצים שלאחר ההזדווגות.
אם ראיתם טרמיטים מעופפים, חשוב לוודא שהם לא נוחתים אצלכם בגינה או בסמוך לבית ומתחילים בהקמת הקן. במידה וזיהיתם ניסיון התמקמות של טרמיטים סביב הבית, יש לפעול מידי ולהזמין מדביר טרמיטים מוסמך לטיפול בטרמיטים.

הדברת טרמיטים באמצעות תכשיר חדש "נמסיס" ניטור, בקרה וקטילה

לאחר שהבנו מי הם הטרמיטים המעופפים או הטרמיטים המכונפים, נשאלת השאלה מה עושים ואיך פועלים במידה וראינו מעוף כלולות? אז חשוב להזכיר, שמעוף כלולות לא מסוכן, אבל יש לעקוב אחרי המסלול שלו ככל הניתן. במידה וזיהינו טרמיטים מעופפים שמתמקמים בסביבת המגורים שלכם או סתם על עץ בגינה ציבורית, יש להתייחס לכך ברצינות. כיום המשרד להגנת הסביבה מבקש מהציבור לדווח לרשויות המקומיות על כל מפגע של טרמיטים בשטחים ציבוריים. המטרה היא לטפל במקומות האלו ולמנוע נזקים בעתיד. הטרמיטים יכולים להיות הרסניים, ללא טיפול מתאים עלות הנזק עולה על עלות הטיפול.

הדברת טרמיטים בשיטת הפיתיונות

חדשהדברת טרמיטים באמצעות מערכת ממוקדת של חברת "נמסיס". המערכת מותקנת על אזור התפרצות או מחוץ למבנה לצורך בקרה, ניטור וטיפול מוקדם בבעיה. בתוך המערכת יש חומר פיתיון רעיל שמשמש כמזון עבור הטרמיטים. ברגע שהטרמיטים מזהים את הפיתיון, כל הטרמיטים הפועלים מתחילים לאכול ממנו. תהליך האכלה לוקח מספר שבועות, כשבסופו קן הטרמיטים מושמד כולו.

5 סיבות למה להדביר עם "נמסיס"

 1. הדברת טרמיטים ללא קידוחים: בשונה מה שמציעים לכם היום, תהליך ההדברה הוא רק באזור ההתפרצות.
  אין צורך בקידוחים במעטפת הבית בכלל, אנחנו מתקינים תיבת האכלה על אזור ההתפרצות וזהו.
  עד היום, הציעו קידוחים כל 30 ס"מ בכל הבית בעלות של 25 ₪ למ"ר (מחיר מינימלי).
 2. הדברת טרמיטים ללא רעלים: הפיתיון של "נמסיס" ברמת רעילות נמוכה יותר ממלח שולחן אבל מספיק קטלני לחסל 3 מיליון טרמיטים בקן אחד.
  כיום, לא רק שמציעים לכם קידוחים בכל הבית, אז גם מחדירים כמויות אדירות של רעל לכל חור.
  כלומר, מחדירים המון רעל מתחת לרצפה שלכם בניסיון לפגוע כמה שאפשר בקן.
 3. הדברת טרמיטים ללא נזקים: הדברה ממוקדת באמצעות תיבות האכלה בלבד בשונה מהדברה בקידוחים שיש בשוק.
  תזכרו שהקרמיקה יכולה להינזק, צנרת יכולה להתפוצץ ונזקים נוספים יכולים לצוץ.
 4. הדברת טרמיטים במחיר הכי משתלם: הדברה באמצעות מערכת "נמסיס" ממוקדת ומטפלת בנקודה אחת ולא בכל הבית,
  ולכן המחיר יהיה בהכרח זול יותר.
  מחיר התחלתי לדירת 100 מטר נגד טרמיטים לא באמצעות נמסיס מתחיל מ-2,500 ₪ לפני מע"מ.
  רוצים לדעת כמה עולה הדברה באמצעות "נמסיס"? דברו איתנו!
 5. הדברת טרמיטים עם 100% הצלחה: הדברה בטוחה שעובדת כבר מעל 30 שנה באוסטרליה וספרד.
  רק באמצעות האכלה עם תיבות האכלה ופיתיון ניתן באמת לפגוע בקן כולו.
  רואים זאת לאורך כל התהליך, כשבסופו אין יותר טרמיטים.
  כשהטרמיטים מפסיקים לאכול מהפיתיון, ניתן לדעת שהקן מושמד ואין סיכוי שיחזור.
  כיום מציעים לכם קידוחים בכל הבית, המון רעל בבית, ואף אחד לא באמת יודע כמה הקן נפגע ואם בכלל.

לסיכום

זיסמן הדברות מוסמכים ומוכשרים לעבוד עם תכשירי "נמסיס" נגד טרמיטים, שימו לב כי לא לכל מדביר יש הסמכה לכך. אם אתם מחפשים פתרון אמיתי לבעיית טרמיטים אנחנו הכתובת, בהתחייבות. ראיתם טרמיטים מעופפים בבית או בסביבתכם, מומלץ לא להתעלם מהם.
דווחו על כך או דברו איתנו, חברתינו מתמחה בהדברה נגד טרמיטים ושאר המזיקים, ייעוץ חינם!

 

תעודת הסמכה להדברת טרמטים עם נמסיס

 

נמסיס הדברת טרמיטים באמצעות תיבות האכלה

 

טרמיטים בבית: הדברה באמצעות נמסיס ללא קידוחים

 

הדברת טרמיטים באמצעות נמסיס תיבות האכלה ובקרה

עוד בנושא טרמיטים:

 

האם ניתן להדביר טרמיטים מעופפים?

לא מדבירים טרמיטים מעופפים, ניתן לטפל בטרמיטים במידה והם התפלשו ומנסים להקים מושבה חדשה בסביבתכם. במידה וזיהיתם טרמיטים מעופפים יש לדווח על כך לרשויות. למידע וייעוץ צרו איתנו קשר

האם טרמיטים מעופפים מסוכנים?

טרמיטים מעופפים לא מסוכנים לאדם אך יכולים להוות סכנה לסביבה. השלב שבו הטרמיטים בעלי כנפיים, הוא שלב ההזדווגות שלאחריו מגיע שלב הטלת הביצים והקמת מושבה חדשה.

איך ניתן להרחיק טרמיטים עם כנפיים מהבית?

אם יש מעוף כלולות, טרמיטים מעופפים, בסביבת הבית שלכם, יש לסגור חלונות ודלתות. במידה ונכנסו אליכם טרמיטים עם כנפיים הביתה, ניתן לשאוב אותם.

איך אפשר להרחיק טרמיטים בבית?

כן היום יש מערכת לניטור, בקרה וקטילה של טרמיטים. הפעולה נעשית בדרך כלל מחוץ למבנה ומטפלת בטרמיטים מתוך האדמה, עוד לפני שהם פורצים בתוך הבית. למידע נוסף כנסו לאתר שלנו וקיראו על מערכת "נמסיס".