זיסמן הדברות לוגו רוחב

חיטוי בניין מגורים באמצעות עירפול ללא סכנה

פעולת חיטוי בניין מגורים שמתגורר בו חולה קורונה מומלצת מאוד לשמירה על בריאות הדיירים ועצירת ההתפשטות של נגיף הקורונה. דייר חולה, מגלה שהוא חולה, אם בכלל היו לו תסמינים, רק כשיש תסמינים. אבל מה קורה עד אז?
הדייר בטוח השתמש במעלית, לובי הבניין וחדר האשפה. כל אלו מהווים מקומות דגירה של נגיף הקורונה וחשוב לעשות בהם חיטוי יסודי.

 

חשיבות חיטוי בניין מגורים משותף והאזורים שהכי חשוב לחטא

חיטוי בניין מגורים שמתגורר בו אדם המאובחן כחולה קורונה, זקוק לניקיון יסודי או לחיטוי הבניין כולו. נכון להיום יודעים כבר שנגיף הקורונה חיי על משטחים מעל לשבועיים. הגילוי הגיע מהימצאות החיידק בספינת התענוגות שעגנה ביפן, בה נמצא הנגיף גם לאחר 17 ימים לאחר פינוי כל הנוסעים. בעקבות כך, בבניין מגורים משותף, חשוב לעשות חיטוי נגד קורונה. פעולת חיטוי בניין תתבצע במקומות ואזורים בהם יש תנועה רבה של דיירים. אזורים שחשוב לעשות בהם חיטוי הם: מעלית, גרם מדרגות, דלתות, מעקה בטיחות, קירות, לובי הכניסה, ידיות, מתגי חשמל, ארונות חשמל, חניון, חדר אשפה, פחי אשפה.

חיטוי מעליות בבניין מגורים משותף

חיטוי מעליות בבנין המגורים חשוב מאוד, הרי שהמעלית משמשת את כל הדיירים ומחייבת כל אחד ללחוץ על כפתור ולפתוח את הדלת. זו הסיבה שיש דגש על חיטוי המעלית. מערכת האוורור במעליות משמשת כמדגרה לחיידקים ווירוסים, בתקופה שבו יש קורונה באוויר, קיימת חשיבות יתרה לחיטוי מעליות.

חיטוי חדר מדרגות בבניין

בבנין שאין בו מעלית, גרם המדרגות יהיה פעיל מאוד על ידי דיירי הבניין. חיטוי גרם מדרגות בבניין חשוב מאוד על מנת למנוע הדבקות והתפשטות של נגיף הקורונה. בגרם המדרגות יש לחטא את כל המעקות בטיחות, דלתות של כל הדיירים, ידיות הדלתות, מתגי חשמל, ארונות חשמל.
כמו כן, מבצעים חיטוי על הקירות והריצפה כולה לכיסוי מקסימלי של פעולת החיטוי.
מקום נוסף שיש בו תנועה רבה של דיירים הוא לובי הבניין, חיטוי לובי הבניין יהיה בהקפדה על דלתות, קירות, מראות, ידיות של הדלתות, תיבות דואר של הדיירים וכל מקום שידיי אדם מגיעות אליו.

חיטוי חדר אשפה

בתקופה כמו זו, חדר האפשה חייב לקבל קידמה בכל הנוגע לניקיון ושמירה מקסימלית על ההיגיינה. חדר האשפה מכיל את כל הזבל של כל הדיירים.
אם בבניין שלכם היו חולי קורונה בבידוד, הרי שהזבל שלכם מגיע לאותו חדר אשפה. מכאן כל אחד חייב להבין שכל כניסה לחדר האשפה, מהווה סיכון לאדם שלא חולה או נושא את הנגיף. ידוע כבר כי נגיף הקורונה חי ושורד על משטחים וגם באוויר. כמעט כל חדר האשפה יכיל כנראה מכיל את הנגיף ולכן חדר האשפה יהיה בין המקומות שחובה החיטוי עליהם.

למידע נוסף והנחיות משרד הבריאות לחיטוי נגד קורונה.