זיסמן הדברות לוגו רוחב

הרחקת יונים לצמיתות

ראשית חשוב לנו לציין כי הרחקת יונים אינה פוגעת ביונים אלא מרחיקה אותן בדרכים הומניות בלבד,
אין בחברתנו ירי ביונים או לחילופין הדברת יונים, כל האמצעים שעומדים לרשותנו הינם כלים שנועדו להרחיק את היונים מבלי לפגוע בהם.

 

מידע ככלי על יונים ודרכים להרחקת יונים

יונים, לכשעצמם חיה יפהפייה המסמלת את השלום ,שייכת למשפחת העופות, ישנם כ300 סוגים של יונים, היונים נמצאות בכל העולם, המין המצוי ביותר הוא יונה סלעית, יונים מסוג זה אינם נודדות ולרוב אינם עפות מעל ל20 ק"מ ביום, ביתם הוא מושבם והם לא יעזבו אותו מרצונם, למעשה היונה מתרגלת למקום מושבה ובמוחה מתפתח איזשהו קשר למקום גם אם נעביר אותה למקום מרוחק היא תדע לחזור, כמובן שלפי הסוג של היונה כך גם הכושר התמצאות שלה ישנם יונות דואר שיודעות לחזור ממרחקים עצומים. בארץ ובעולם יש המון מגדלי יונים, ישנם יונים שמגיעים לסכומים אסטרונומים של עשרות אלפי דולרים ואף מאות אלפי דולרים, ישנם תחרויות יופי ותחרויות מרוץ ליונים גם שם מהמרים בסכומים גבוהים ויש ביקוש רב למופעים מאין אלו. בטבע – יונה חופשיה חיה מספר שנים בודדות כ 5 שנים ואילו בשבי נצפו יונים שהגיעו גם ל-15 שנים. היונה היא חיה מונוגמית – בן זוג אחד למשך כל ימי חייה למעט במקרים בהם אחד מבני הזוג מת ,אז היונה תחפש מחליף לבן זוגה, ותתמסר שוב לבן זוגה החדש. בני הזוג חולקים במשך כל ימי חייהם יחדיו את מטלות החיים, הם ייבנו את הקן ביחד ילקטו זרדים ופסולת זמינה על מנת לבנות את הקן, שני בני הזוג ידגרו על הביצים ושניהם גם ידאגו לכל מחסורם של הגוזלים. הנקבה מטילה בדרך כלל ביצה ביום הראשון להטלה וביום השני תטיל ביצה נוספת כ3 שבועות עד לבקיעת הגוזלים בחורף עלול להימשך מספר ימים נוסף. הגוזלים בניגוד לאפרוחים חסרי אונים וחייבים טיפול מסור של הוריהם, מזונם הוא חלב יונים מזון שמתעכל בגרונה של היונה, כעבור 6 שבועות הגוזלים עוזבים את הקן ויוצאים לדרך עצמאית. מהרגע שעזבו, ההורים יתחילו בשיקום הקן ויחלו בסבב חדש. זוג יונים יכול לקיים כ-6 סבבים בשנה.

סכנות ומחלות שיכולים לגרום יונים

על אף שהיונה יחסית קטנה היא מלכלכת בצורה בלתי רגילה, מהרגע שהיונה התבייתה על מקום מסוים כעבור ימים ספורים הוא כבר ייראה מטונף. רוב הטינופת נובעת מלשלשת ונוצות, מעבר ללכלוך והריח הבלתי נסבל כל המפגע לא בריא לנו כבני האדם בלשון המעטה. היונים ידועות כמפיצות מחלות כ60 במספרן בקרב האדם ובקרב החיות, רוב המחלות מועברות באמצעות הלשלשת, להלן מספר מחלות מיני מחלות רבות שמועברות על ידי היונים:

דלקת מוח נגיפית – יתוש עוקץ את היונה ובכך הופך אותה לנשאית אריפלויד- זיהום המועבר אלינו מהיונים מתבטא בפריחה על הגוף מלווה בכאבי ראש כאבי פרקים, חום והקאות סלמונלה – טיפוס הבטן אספגילוזיס – פטריה שנגרמת מעובשים המצויים בלשלשת, המחלה תוקפת את הריאות קנדידה – פטרת המשפיעה על הציפורניים, הפה, העור, מעיים ודרכי נשימה טוקסופלאסמוסיס – מחלה מסוכנת העלולה לגרום לצרות צרורות בקרב הנדבקים כגון נזק למוח העלולה להוביל לפיגור שכלי, נזקים לעוברים ואף גורמת להפלות.

טפילים וסכנות נלוות שנגרמות מיונים

היונים משמשים כמעון חם לטפילים מסוגים שונים, טפילים אלו עלולים לפגוע גם בנו להלן מספר מזיקים המצויים על היונים: קרציוני יונים – לרוב נקרא להם כיני יונים, שייכים למשפחת העכבישנים בעלי 8 רגליים וניזונים מדם בלבד. לרוב דמה של היונה, במקרים של קינון של היונים מהרגע שבקעו הגוזלים הקרציוני יונים מתבייתים על הגוזלים. לגוזלים אין אפשרות לסלק אותם וההורים לא מבחינים ביצורים הקטנים שעוקצים את הגוזלים ללא הרף נוצר מצב של שגשוג מבחינת הקרציונים. כשהגוזלים עמוסים בקרציונים, הגוזלים כבר לא יכולים לספק את אלפי הקרציונים. הקרציונים יחלו לחפש פונדקאי חדש, כיוון שהקרציונים לא מסוגלים לעוף הם פשוט יתהלכו לטרפם החדש ברוב המקרים אלו נהיה אנחנו בני האדם השוהים בסמיכות לקן. שרץ גולם – מן זבוב שטוח שחי על היונה וניזון מדמה, פחות מהווה איום על האדם אבל במגע ישיר עלול לעקוץ גם אותנו.

פשפשי מיטה – חרק מזיק שמבנה גופו אליפטי מזכיר גרעין של אבטיח בצבע נחושת, מזיק שנעלם בשנות ה70 המאוחרות אך חזר ובגדול ב – 20 שנה האחרונות. מזיק בלתי נסבל שחי בסמיכות לאדם בעיקר בחדר השינה בפרט על המיטה והמזרונים, לרוב עוקץ בלילה אך לא רק קצב התרבות מהיר בעל עמידות לחומרי הדברה, ההדבקה בדרך כלל מועברת בכיליו של האדם כגון מזוודות תמונות, מזרנים אך גם על ידי עופות.

 

הרחקת יונים עם מדביר מומסך או הנדימן?

הרחקת יונים בישראל הינה תחום די פרוץ וכל בעל מקצוע בעל ידיים טובות ידע להתקין דוקרנים ולעיתים גם רשתות להרחקת יונים, אך ידיים טובות לא מספיקות למקצוע הרחקת יונים – כן קראתם נכון מקצוע – מרחיק יונים הינו מקצוע ודרוש ידע מקצועי על מנת באמת למגר את בעיית היונים, כמובן במקרים פשוטים כגון אדן חלון לא צריך מומחיות גבוהה אך גם בהדבקה של דוקרנים על אדן חלון צריך ניסיון עם חומרים.

צריך להכיר את משטח ההדבקה ולפיו להתאים דבק מתאים צריך בנוסף לראות את עובי המשטח אולי הוא רחב או צר, אם הוא רחב אז לעיתים דוקרנים לא יעשו את העבודה וכך נפסיד כסף ובמקביל לכלכנו את המשטח המיועד, כנ"ל לגבי התאמת דבקים, דבק נכון יישאר על המשטח לשנים ארוכות וייתן לנו שקט להמון זמן לעומת דבק שלא מתאים שכל שנה נאלץ להדביק מחדש .

מרחיק יונים חייב לעבור הכשרות בעיקר הדרכות לעבודה בגובה ולהיות מצויד בביטוח מתאים לכל עבודת יונים, מבלי הכשרות מאין אלו ביצוע עבודות גובה היא עברה על החוק ומעבר לחוק הסכנה היא אמתית בעבודות גובה לא מזלזלים, חברה מקצועית מעבר לתוצאות העבודה היא חייבת לעבוד לפי ההדרכות שקיבלנו, רתמה וקסדה הם חלק בלתי נפרד מהעבודה ויש להירתם בכל מקרה שיש סכנת גובה למתקין.

מיהו מרחיק יונים מקצועי?

הרחקת יונים כשמה כן היא- תפקיד המרחיק לדעת להרחיק את היונים ממקום המפגע ב100% אין עבודה חלקית ויש לראות את מכלול הבעיה ולהבין איך לטפל בה לעיתים סגירה לא מקצועית תסבך את פתרון הבעיה תלכוד יונים כרשת דייג ותגרום לסבל רב ליונים וללקוחות, יונה שנלכדת בהתקנת רשת לא מקצועית מתה בייסורים נוראים, גורמת לעוגמת נפש גם לנו, במקביל ריח הצחנה אינו נעים, מלבד הריח יצטרפו לחגיגה גם רימות של זבובי בשר אשר יאכלו את הפגר ולאחר שיסיימו את מזונם יתגלמו ויהפכו לזבובי בשר דוחים ומגעילים אשר מעבירים מחלות.

אנו כמרחיקי יונים מחויבים לבצע את ההתקנה כהלכתה ולמנוע תקלות מסוג אלו, ישנם גם בעיות של חוסר התאמה בין ההתקנה לבין המפגע, יש לזהות מבעוד מועד את המפגע ולהתאים את הפתרון הנכון, לדוגמא היינו בבית פרטי ברמת השרון בכניסה לבית בקומה העליונה כ- 9 מטר מהקרקע יש 2 נישות ברוחב של חצי מטר על מטר מין מלבן מאורך הצענו ללקוחה רשת אך היא טענה שרשת תכער את קדמת הבית והיא מעדיפה דוקרנים, מניסיון רב של שנים אנחנו מבינים כי דוקרנים רק יחמירו את הבעיה – איך יחמירו?

בכך שיונים יוכלו לנחות כיוון שהמשטח רחב, הדוקרנים ישמשו להם כקונסטרוקציה לבניית קן והלכלוך יהיה בין הדוקרנים ועל הדוקרנים כך שאי אפשר יהיה לנקות אותו, הצענו ללקוחה טיפול בפסי דריכה חשמליים שלא נראים לעין מלמטה, פסי דריכה נותנים מכת חשמל ליונים, היונים מבינות שלא כדאי להם להגיע לנישה המדוברת והבעיה נפתרה ב100%. זוהי דוגמא מיני רבות שמקצועיות היא ערך עליון בהרחקת יונים.

אמצעים ודרכים להרחקת יונים

למעשה ההרחקה הכי יעילה היא המניעה, אדריכל – כאשר הוא מקבל פרויקט אחרון ממעייניו הוא מטרד היונים, אנו נתקלים בבתי יוקרה עם כל מיני חיפויים מרהיבים ונישות וסינרים למיניהם כל אלו ועוד יוצרים ליונים סביבה מעולה למגורים, ולכן כבר משלב הבנייה יש לחשוב על מטרד היונים. מבנה שנבנה עם מחשבה למגר את מטרד היונים בלי שום אמצעים להרחקה יכול להיות מאוד שלא יאלץ להתעסק עם מפגע היונים בכלל, ברגע שליונים אין קינון במבנה אין להם מה לחפש שם, ולחילופין ישנם מבנים מאוד מסובכים שלעיתים לא ניתן לפתור את בעיית היונים בגלל בעיות גישה כאלו ואחרות ואם כן ניתן אז זה כיסוי כללי של המבנה, מה שעלול לכער את המבנה ובנוסף לעלות המון כסף.

התקנת אמצעים להרחקת יונים לא פחות חשובה מהמקצועיות, בחברתנו אנו משתמשים עם החומרים הכי איכותיים בשוק,
כגון כבלי פלדה תוצרת מוסרות ישראל.
עוגני פלדה – עוגנים (הברגים שמחזיקים את הרשת צמודה למבנה) תוצרת פישר גרמניה.
דוקרני נירוסטה על בסיס פוליקרט בונט מורכבים בישראל על ידי קרנות שיקום למוגבלים כך שאנחנו מקבלים מוצר איכותי תוך תרומה לקהילה חלשה.
רשתות מוגנות קרני שמש ומתאימות למזג האויר הקשוח בישראל .
המקצועיות שלנו והחומרים שלנו בונים ומפארים את שמנו ולעולם לא נזלזל בהם, מניסיון מר של שנים עברו אין פשרה בחומרים איכותיים.

אמצעים להרחקת יונים

רשת להרחקת יונים – רשת להרחקת יונים תפקידה לחסום מעבר של היונים אל מקום המפגע, הרשת חייבת להיות תקינה וסגורה בכל החלקים שלה, חשוב להבין כשאנו חוסמים מעבר ליונים הם לא יודעים שסגרנו על אף שהם רואים את הרשת המוח שלהם ממוגנט למקום והם ינסו ללא הרף בזמן לא מבוטל לנסות להיכנס, ולכן העבודה חייבת להיות יסודית והכבל שמחזיק את הרשת חייב להיות מושחל בכל החורים מבלי לפספס אף חור אחד, ישנם מספר של סוגי רשתות

רשת פלסטיק בעלת חורים של 2*2 ס"מ (רשת לא מקצועית) אנו נתקלים בה המון במסתורי כביסה החיסרון הבולט שלה שהיא לא מוגנת שמש ולכן היא מתבלה במהירות יחסית (תוך שנה שנתיים) עוד חיסרון של הרשת שלא נראה לעין – הרשת חוסמת את האויר של המזגן, גורמת למזגן להתאמץ יתר על המידה מה שגוזל מאיתנו יותר חשמל ובמקרים רבים המזגן לא יצליח לקרר. רשת שקופה (מונופיל) בעלת מעכב בעירה רשת שקופה המגיעה במספר מידות כגון 2*2 ס"מ 3*3 ס"מ 3.5*3.5 ס"מ 4*4 ס"מ 5*5 ס"מ ,המידות של החורים שונות בהתאם לצרכים שלנו, רשת 5 ס"מ נועדה להרחקת יונים, רשת 4 נועדה להרחקת מיינות, ודררות (התוכים הירוקים) וכמובן יונים רשת 3 ו3.5 נועדו גם למיינות ,זרזירים וכמובן יונים, רשת 2 ס"מ נועדה בפרט לדרורים וכמובן לכל השאר.

הרשת מאוד חזקה וגמישה כמעט ואינה נראית לעין בעלת הגנה מפני השמש והלכה למעשה מחזיקה שנים רבות בשמש הישראלית, המיפתח של הרשת הריבועים הם בצורת מעוינים ולכן יש לדעת לעבוד איתה, אנו נתקלים בלקוחות שקנו מין ערכה למסתור כביסה אך לא מצליחים להתקין כיוון שלגזור מעוינים זה די מסובך וצריך להכיר את צורת החיתוך.

רשתות להרחק יונים לצמיתות

רשת חבלים

רשת חבלים ( פוליטילן)- רשת חבלים לרוב מגיעה בצבע של אבן סוג של אפור חום אך לא רק, ניתן למצוא בעוד צבעים כגון שחור ולבן, רשת זו היא מוגנת שמש ומקצועית לעבודה מגיעה במידות כמו של הרשת השקופה, המיפתח של הריבועים הוא ישר ולכן קל לעבוד איתה מבחינת חיתוך והתקנה לעומת הרשת השקופה. בעבר עבדנו כמעט ורק איתה אך לאורך השנים נוכחנו לדעת כי הרשת השקופה עמידה יותר לתנאי מזג האויר הישראלים. איך אנחנו בוחרים רשת:

ראשית כל תמיד נתייעץ עם בעל המקצוע מרחיק יונים, הבעיה היא שאמורה להכתיב לנו את מידת הרשת לדוגמא כשיש לנו בעיית יונים במסתור כביסה אין טעם להתקין רשת להרחקת דרורים אלא עדיף רשת עם פתחים של 5 ס"מ על 5 ס"מ כיוון שרשת דרורים עם פתחים של 2 ס"מ היא כבדה יותר משמעותית ויקרה יותר משמעותית, היות ומשקלה רב מרשת להרחקת יונים לאורך השנים בגלל משקלה היא תתבלה מהר יותר, מעבר לפן הכספי צריך להבין שאין לדרורים, מיינות ודררות (תוכים ירוקים) לקונן במסתור כביסה, זה פשוט לא מתאים להם, ציפורים מאין אלו יעדיפו קינון בחלל צינורי, כגון צינור לא פעיל, סדק עמוק בקיר ועוד.

ישנם מספר סוגים של דוקרנים להרחקת יונים:

איך אפשר להרחיק יונים?
דוקרני פלסטיק לבנים דוקרנים ישרים שנמכרים לקהל הרחב, הדוקרן עצמו מגיע ישר ואין ביכולתו למנוע נחיתה של יונה, לדעתנו דוקרן מסוג זה תפקידו לחסום מעבר של יונים כדי שלא יגיעו לסף החלון וילשלשו כלפי מטה .
דוקרני נירוסטה דוקרנים מקצועיים בדרך כלל מגיעים או בצורת האות V או בצורת W תפקידם למנוע נחיתה של היונה וחסימה לעבור מצד לצד, הזווית של הדוקרן מיועדת כדי למנוע את נחיתתה של היונה, מתאימים למטחים צרים כגוף סף\אדן חלון צר במידה והאדן חלון רחב ייתכן ונצטרך מספר שורות של דוקרנים, אם האדן רחב מידי גודל 50 ס"מ ומעלה נעדיף כבר רשת.
כבל קפיצי סליל של כבל, נראה כמו קפיץ מתוח תפקידו להרתיע את היונים מהמקום משמש למניעת נחיתה בדיוק כמו הדוקרנים.
פס דריכה חשמלי משטח גומי ברוחב של כ 5 ס"מ אשר בוכו שני חוטי נירוסטה שמוליכים חשמל בעוצמה נמוכה, כאשר היונים נוגעות בו הן חופות זרם חשמלי ולאט לאט מבינות שלא כדאי להם להגיע לאזור. את האנרגיה ניתן לקבל באמצעות שקע חשמלי או לחלופין דרך קולט סולרי היתרון, לא נראה לעין המשטח עצמו בגובה של כמה מילימטרים ספורים החיסרון, יקר מאוד יחסית לדוקרנים ולכבל קפיצי.
דחלילים ישנם דחלילים שמדמים עופות דורסים כגון ינשופים, בזים, עורבים, נתקלנו גם בדחלילים דמויי חתולים, בטווח הקצר הדחלילים יעזרו אך ככל שיעבור הזמן היונים\ ציפורים לומדים שמדובר בחתיכת פלסטיק שלא יכולה לגרום להם לשום נזק, נתקלנו לא פעם ביונים שפשוט נחות על הדחליל עד כדי כך. יכול להיות שאם נתחזק את הדחלילים ונדאג להעביר אותם ממקום למקום אולי נצליח להרחיק את היונים אבל לטווח הארוך זה כמעט בלתי אפשרי.

הרקחת יונים מקצועית עם קקטוס הדברות

קקטוס הדברות בעלת כל האישורים והביטוחים לבצע את כל פעולות ההרחקה, החברה דואגת להרחיק את המפגע תוך השתדלות על שמירת האסתטיות של המקום, עבודה עם החומרים הכי איכותיים שיש בשוק על מנת להבטיח אמינות לשנים רבות. תמיד נמליץ על הפתרון הנכון ביותר מבלי להתחשב בתמחור לטוב ולרע. אחריות תינתן על כל פעולות ההרחקה שנבצע.

איך מרחיקים יונים במסתור כביסה?

הרחקת יונים במסתור כביסה באמצעות מגוון שיטות מתקדמות עם 100% הצלחה. הרחקת יונים באמצעות רשתות למידע נוסך בקרו באתר

האם יונים מסוכנות?

יונים לא נחשבות למסוכנות ונחשבות לחיה מוגנת ולמרות זאת, יונים מביאים לנו לא מעט צרות. אחת הבעיות הנפוצות היא קינון במסתורי כביסה או על אדני חלונות. הבעיה העיקרית היא הלשלשת שלהם (קקי של יונים). הם מכילים מחלות ולא בריאים לאדם בכלל. בנוסף, יונים מביאים איתם את בעיית הקרציונים או בשם כיני יונים. למידע נוסף בקרו באתר שלנו או צלצלו לייעוץ חנים.

יש אחריות להרחקת יונים?

הרחקת יונים כוללת אחריות לתקינות ואיכות העבודה. לאחר התקנות אמצעי להרחקת יונים, לא תהיה ליונים דרך לקנן באזור שטופל.

הרחקת יונים סרטונים מהשטח

רשת למרפסת שמש להרחקת יונים

רשת לסככה להרחקת יונים

רשתות בדודים להרחקת יונים

רשת לבניין נגד יונים וציפורים