זיסמן הדברות לוגו רוחב

הדברת תיקן גרמני עם מדביר מוסמך

התיקן הגרמני מגיע לגודל של עד 2 ס"מ וצבעו חום בהיר (אדמדם עד כתום). התיקן הגרמני נפוץ בעיקר במטבחים, הוא ניזון משאריות מזון, מתרבה בקצב מהיר מאוד ויודע להסתתר בצורה מעולה. התיקן הגרמני בין המזיקים הנפוצים במדינת ישראל. הוא קטן, בעל כושר הישרדות גבוה, מצליח להתקיים ולהתרבות בקצב מטורף כמעט בכל מקום שיש בו מינימום תנאי גידול. הוא מסתתר בארגזים ובאריזות קרטון וכך הוא מתנייד ממקום למקום. ניתן למצוא תיקן גרמני כמעט בכל מקום שיש בו מזון. הדברה נגד תיקן גרמני תמנע ממנו להמשיך ולהתקיים בביתך.

הדברת תיקן גרמני בבית

הדברת תיקן גרמני בבית נעשית במספר דרכים וזאת לאחר ניטור וזיהוי מוחלט של הבעיה. התיקן הגרמני מגיע לביתנו בתוך ארגזים או אריזות קרטון (של מזון לדוגמא) שאנו מביאים לביתנו. מטרתו העיקרית היא לבנות לעצמו מושבה שבה הוא יתרבה. תקופת ההתרבות של התיקן הגרמני הינה בחורף ולקראת בו האביב הם מתחילים לצאת ממקום מסתורם בחיפוש אחר מזון. התיקן הגרמני מכיל הרבה חיידקים ועצם המגע שלו עם המזון שאנו אוכלים חושף אותנו להידבקות. לצורך שמירה על בית נקי מתיקן גרמני חשוב להקפיד על ניקיון הבית ובמיוחד המטבח. חשוב לשמור על מוצרי מזון סגורים בתוך קופסאות אטומות.

2 שיטות עיקריות להדברה נגד תיקן גרמני

1. הדברת תיקן גרמני באמצעות ג'ל:

הדרך הכי יעילה להדברת התיקן הגרמני. הג'ל אינו רעיל ולא מסוכן לאדם. הדברה בג'ל פיתיון ללא ריח ואינה מצריכה יציאה מהבית. תוצאות ההדברה בג'ל פיתיון יעילות ולטווח ארוך. אנו עובדים עם חומרים ידידותיים לסביבה המפוקחים ע"י המשרד להגנת הסביבה. המדבירים המקצועיים של זיסמן הדברות מומחים בהדברה בשיטת מריחת ג'ל פיתיון ומתחייבים ל100% תוצאות + אחריות לכל עבודה!

2. ריסוס נגד תיקן גרמני:

ישנם מקרים שבהם אזור נגוע מאוד בתיקן גרמני והדברה במריחת ג'ל פיתיון לא תחסל לחלוטין את הג'וקים. במקרים כאלו נבצע הדברה משולבת ולאחר כשבועיים מטיפול מריחת הג'ל נחזור ונבצע הדברה בריסוס נגד תיקן גרמני. ההדברה בריסוס עובדת על לחץ גבוהה מאוד ובכך מאפשרת לחומרי ההדברה להגיע למקומות לא נגישים. הדברה בריסוס תשמיד את התיקן הגרמני שקיים בבית ותשמור עליו מוגן מג'וקים.

בבתים רבים בישראל תוכלו למצוא אורח בלתי רצוי שנקרא התיקן הגרמני. תיקן זה הוא קטן יחסית ובעל צבע חום בהיר. בניגוד לסוגי תיקנים אחרים, כמו התיקן האמריקאי, גודלו של התיקן הגרמני יכול להיות בין סנטימטר אחד לשני סנטימטרים. לתיקן הגרמני יש זוג כנפיים, אך אין ביכולתו לעוף, בדומה לתיקנים רבים אחרים. סביבת המחיה המועדפת עליו היא במטבחים, בסדקים ובין רהיטים. בנוסף לכך, התיקן הגרמני נמשך למקומות חמים, ולכן במטבחים רבים שיש בהם מכונת קפה או מתקן לטיהור מים – נוכל למצוא גם נוכחות של תיקן מסוג זה.

מטבע הדברים, כאשר אנו מוצאים תיקן כזה בבית, אנחנו נבהלים ומנסים להורגו. הופעת תיקן גרמני יחיד בבית היא איננה סימן וודאי לכך שקיימים עוד כמותו, אך במידה ונתקלים בכמה תיקנים מסוגו במשך פרק זמן קצר יחסית, חשוב לקרוא לחברה מקצועית שתבצע הדברת תיקן גרמני. רק כך תוכלו להיות שקטים באמת ולהיות בטוחים שלא מסתתרים ברחבי הבית עוד תיקנים רבים כמותו.

כיצד נכון להדביר את התיקן הגרמני?

הדברת תיקן גרמני יכולה להתבצע באמצעות ג'ל מיוחד או באמצעות ריסוס של חומרי הדברה. שיטת הג'ל עושה שימוש בעמילן תירס שבו יש רעלנים. התיקן יימשך לריח של התירס וינסה לאכול את הג'ל – שיגרום למותו. שיטה זו נחשבת לידידותית לסביבה והיא אינה מסוכנת לבני הבית שבו מתבצעת ההדברה.
השיטה הנפוצה האחרת להדברת תיקן גרמני היא באמצעות ריסוס של חומרי הדברה רעילים. גם במקרה של שיטת הריסוס, מדבירים שונים נוהגים להשתמש בסוגי הדברה שונים. חלקם רעילים יותר לבני אדם וחלקם פחות. ישנן גם שיטות הדברה ביולוגיות ואורגניות, שבהן ניתן לעשות שימוש כנגד התיקנים. לפני שבוחרים חברת הדברה שתבצע את קטילת התיקנים, כדאי לברר עמה באיזה חומרים היא עושה שימוש.
ישנם אנשים רבים שיעדיפו שימוש בחומרי הדברה שאין בהם כמעט כימיקלים רעילים, ואילו אחרים יעדיפו כל שיטה שתבצע את קטילת התיקנים באופן המהיר והיעיל ביותר.

האם ניתנת אחריות על ההדברה?

כאשר מזמינים חברה שתבצע הדברת תיקן גרמני, יש לוודא כי היא מעניקה תקופת אחריות לאחר ההדברה. תקופת האחריות חשובה, מפני שלא תמיד הטיפול הראשוני בתיקנים הוא מספיק אפקטיבי. יכולים להיות מקומות בבית שבהם הריסוס לא הרג את כל אוכלוסיית התיקנים, שלה יכולה להיות יכולת התאוששות מהירה למדי. במקרה שאתם עדיין מבחינים בתיקנים לאחר ההדברה, חשוב לבצע גל נוסף של ריסוס וכך לוודא כי פעולת ההדברה מצליחה.

אילו צעדים יש לנקוט לאחר ההדברה?

עצם ביצוע ההדברה צריך לקטול את כל אוכלוסיית התיקנים הגרמנים בבית, אך לאחר ההדברה יש לנקוט גם בפעולות שיעזרו למנוע חזרה שלהם. חשוב לשמור על היגיינה וניקיון במטבח ובשאר הבית, ולא להשאיר מזון עומד בחוץ. שמירה על ניקיון והיגיינה טובים ברחבי הבית יכולה לעזור גם למנוע הופעת סוגים אחרים של תיקנים, ולא רק את הימצאותו של התיקן הגרמני.

לסיכום

תיקן גרמני הוא אורח בלתי רצוי במטבחים ובבתים שלנו. במקרה שבו הבחנתם ביותר מתיקן אחד, הדבר המומלץ ביותר הוא להזעיק שירות של הדברה מקצועית. חומרי ההדברה, בין אם הם כמוסות ג'ל או חומרים שאותם יש לרסס, יגרמו לקטילה של התיקנים במהירות רבה יחסית. חשוב לבצע את ההדברה עם חברה מנוסה ומורשית, בייחוד כאשר עושים שימוש בריסוס של רעלים שיכולים להיות מסוכנים גם לבני אדם. לאחר ההדברה יש להקפיד על שמירת הניקיון וההיגיינה בכל הבית, כדי להקטין את הסיכוי לחזרתם של התיקנים.
מחפשים הדברה נגד תיקן גרמני עם אחריות? צרו קשר עוד היום!
זיסמן הדברות– השקט שלך ממזיקים