הדברת פשפשים | מדביר פשפשים | עקיצות פשפשים

תוכן עניינים

הדברת פשפשים מיידית ובטוחה 100% הצלחה בהתחייבות!

הדברת פשפשים ב-3 שלבים: שאיבה עוצמתית, טיפול בקיטור בחום של 160 מעלות, ריסוס נגד פשפשים בכל הבית

פשפשי המיטה הם חרקים קטנים וחומים בגודל של כ-6 מילימטרים. עד כאן הם לא נשמעים מזיקים במיוחד, וייתכן שלא היינו שמים לב אליהם אלמלא העובדה שהם ניזונים מהדם שלנו. כן, כן, פשפש המיטה מתחבא בדרך כלל במקומות חשוכים כמו מיטות ומזרונים, ומחכה לרגע כדי שנלך לישון. או אז הוא יוצא ממחבואו ומוצץ את דמנו. אמנם משאיר סימנים קטנים, אך דיים כדי להעיר אותנו משנתנו ולהתחיל להתגרד. ואם הפשפשים שורצים במיטה בהמוניהם, אז נוכל להיפרד משנת הלילה הטובה שלנו. ואם לא די בכך, אז פשפש המיטה יכול להעביר חודשים שלמים מבלי לאכול, כלומר – מבלי להזדקק לדמנו. ועד שאנו חושבים שמדובר באירוע חד פעמי, הוא חוזר להטריד אותנו. בנקודה הזו כבר צריך להבין שחשוב להעזר באיש מקצוע המעניק שרותי הדברת פשפשים.

פשפש המיטה – לא כל כך נעים להכיר

בין אם אתם גרים בבית קרקע במושב פסטורלי או בדירה קטנה בלב העיר, אתם יודעים שאתם אף פעם לא לבד. מזיקים שונים עלולים לחדור לבתינו ולעשות בו כבשלהם, ואם לא נדע לפעול במהירות, המצב רק ילך ויחמיר. אחד המזיקים הבולטים יותר שנרצה להתמקד בו היום הוא פשפש המיטה. פשפשים מהווים מטרד רב בקרב רבים, ולכן יש לפעול במהירות כדי לחסל אותם.

סימנים לזיהוי פשפשים בבית

שמתם לב שיש לכם פשפשים בבית, או ליתר דיוק במיטה? ובכן, כשמדובר בפשפשי מיטה יש לנו חדשות טובות וחדשות רעות. החדשות הטובות הן שלא מדובר במזיקים שמעבירים מחלות. החדשות הרעות הן שאלה מזיקים מטרידים, מגרדים, ומציקים והכי גרוע, אי אפשר להיפטר מהם בקלות. רוצים לדעת יותר על פשפשים בבית?

סימנים לקקי של פשפשים בבסיס מיטה

פשפשים בבית הם אולי המטרדים הגדולים ביותר שיש. לא מדובר במזיקים רגילים שאפשר להדביר ולשכוח מהם. לפיכך, כדי להילחם באויב הזה, צריך לדעת עליו כמה שיותר. קבלו את כל מה שלא ידעתם על הפשפשים:

 

איך מזהים פשפשים? מה זה אומר?
הם קטנים למרבה הפלא, מדובר בחרקים קטנים למדיי בגודל של 5-6 מילימטרים בלבד. צבעם חום בדרך כלל, אלא אם כן הם אכלו לפני שנייה (כלומר מצצו לכם את הדם), ואז צבעם הופך לשחור.
 הפשפשים הם חיות לילה הפשפשים פועלים בדרך כלל בלילה, וזה מסביר מדוע אתם עשויים להתעורר בבוקר עם עקיצות, ומדוע דווקא כשאתם מנסים להירדם, הפשפשים לא נותנים לכם מנוח.
מתקיימים חודשים ללא מזון הפשפשים הבוגרים מסוגלים להסתדר ללא מזון במשך כמה חודשים. אבל בדיוק כשחשבתם שהצלחתם להיפטר מהם, הם קמים ומגיחים שוב כדי להציק ולהטריד עם עקיצות.
משאירים סימנים ניתן לזהות את הפשפשים על ידי הסימנים שהם משאירים: כתמי דם צואה על הסדינים.

 

לא לרגישים כאמור, פשפשי המיטה מהווים מטרד רב, בייחוד עבור אנשים שסובלים מאלרגיות ורגישויות. אנשים אלה עלולים להתכסות בסימני עקיצה אדומים ומגרדים בכל גופם.
מחפשים מדביר מוסמך, אמין ושירותי?
השאירו פרטים ונחזור אליכם לייעוץ חינם:

איך מדבירים את פשפש המיטה?

הדברת פשפשים מורכבת יותר מהדברה של מזיקים אחרים. זאת משום שאין די בביקורו של מדביר פעם או פעמיים בלבד כדי להיפטר מהמזיקים אחת ולתמיד. כי אם ניתן להיפטר מפשפשים בוגרים באמצעות חומרי הדברה, הרי שביצי הפשפשים חסינים מפני חומרים אלה. ברגע שהפשפשים מתבייתים על מיטה או מזרן, הם מטילים ביצים, ומאלה קשה יותר להיפטר. לפיכך, לצד שימוש בחומרי הדברה, נוצר הצורך להשתמש גם במכונת קיטור, שכן חום גבוה הוא זה שהורג את ביצי פשפשי המיטה. לדברי המדבירים, פשפש המיטה הוא מזיק עקשן מאוד, כך שאנו צריכים להיות עקשנים אף יותר ולהתמיד בהדברה. מסיבה זו, כדי להדביר את פשפש המיטה ולשים סוף למטרד, חשוב לשלב בין חומרי הדברה ושימוש במכונת קיטור ושואב אבק.

מעבר לכך, בהדברת פשפש המיטה, יש לטפל לא רק במיטה אלא גם בבגדים ומצעים, מקומות שגם בהם עלולים לשכון הפשפשים וביציהם. לפיכך, מומלץ להכניס למכונת הכביסה כל דבר שבא במגע עם המזיקים – ציפיות, סדינים, שמיכות ופיג'מות – ולכבש בחום גבוה. ישנה אופציה נוספת, אמנם היא יקרה יותר אך יכולה בהחלט להועיל, והיא החלפת המיטה וכל מה שבא במגע עם הפשפשים. מצד אחד, תוכלו לחסוך את כל הטרחה שבמלחמה נגד הפשפשים ולהיפטר מהמיטה שהובילה לכל הצרות האלה, ומצד שני תזכו במיטה וכלי מיטה חדשים ותוכלו להתחיל פרק חדש בחיים, ללא הפשפשים.

איך נדע אם יש פשפשים בבית?

שמתם לב שיש לכם פשפשים בבית, או ליתר דיוק במיטה? ובכן, כשמדובר בפשפשי מיטה יש לנו חדשות טובות וחדשות רעות. החדשות הטובות הן שלא מדובר במזיקים שמעבירים מחלות. החדשות הרעות הן שאלה מזיקים מטרידים, מגרדים, ומציקים והכי גרוע, אי אפשר להיפטר מהם בקלות. רוצים לדעת יותר על פשפשים בבית?

פשפשים בבית הם אולי המטרדים הגדולים ביותר שיש. לא מדובר במזיקים רגילים שאפשר להדביר ולשכוח מהם. לפיכך, כדי להילחם באויב הזה, צריך לדעת עליו כמה שיותר. קבלו את כל מה שלא ידעתם על הפשפשים:

עקיצות פשפשים

חרקים רבים אוהבים להתיישב בתוך מגורי האדם. חלקם ניזונים מהאוכל שלנו או משאריות האשפה שלנו (למשל נמלים). אחרים מתקיימים בצורה פחות אלגנטית, משום שהם חיים על העקיצות. לצד פרעושים או יתושים, גם פשפשים הינם חרקים מהסוג העוקץ. כידוע, בישראל לא מעט חרקים עוקצים, סוגים שונים של יתושים ועוד מזיקים. האם תהיתם לעצמכם עד כמה העקיצות של הפשפשים מסוכנות? נסביר זאת וגם כל דבר אחר שצריך לדעת על עקיצות פשפשים. ולא פחות חשוב, אפשר להתגבר על הבעיה, בעזרת מדביר פשפשים מוסמך ומקצועי.

 

עקיצות פשפש מיטה
עקיצות פשפש מיטה

האם עקיצות פשפשים נחשבות למסוכנות?

חרקים רבים אוהבים להתיישב בתוך מגורי האדם. חלקם ניזונים מהאוכל שלנו או משאריות האשפה שלנו (למשל נמלים). אחרים מתקיימים בצורה פחות אלגנטית, משום שהם חיים על העקיצות. לצד פרעושים או יתושים, גם פשפשים הינם חרקים מהסוג העוקץ. כידוע, בישראל לא מעט חרקים עוקצים, סוגים שונים של יתושים ועוד מזיקים. האם תהיתם לעצמכם עד כמה העקיצות של הפשפשים מסוכנות? נסביר זאת וגם כל דבר אחר שצריך לדעת על עקיצות פשפשים. ולא פחות חשוב, אפשר להתגבר על הבעיה, בעזרת הדברה מקצועית וטובה.

מה מרגישים כאשר הפשפשים עוקצים ?

בניגוד לחלק מהחרקים העוקצים האחרים, פשפשים עוקצים גם בשלבי החיים שלפני הפיכתם לבוגרים. בקטנותם עקיצותיהם שואבות פחות דם וכאשר הם גדלים, הם צורכים יותר מדמו של הנעקץ. אמנם יש הבדלים ברמת הרגישות של אנשים שונים לעקיצות, אולם בדרך כלל ההרגשה מאוד לא נעימה. ברגע העקיצה עצמה, לרוב בשעות הלילה, הרוק של החרק מונע מהדם להיקרש ועדיין אין תחושת גירוד. רק לאחר שהחרק מסתלק לדרכו, מתחילים להרגיש את הגירוד הלא נעים. חלק מהאנשים, לרבות ילדים, סובלים מאוד מהעקיצות. האזור עלול להתנפח ולהיווצר גבשושית. עצם הגירוד יכול גם לעורר פצע ודימום. ככל שהרגישות לעקיצות גבוהה יותר, כך אי הנוחות והסבל מרובים. העקיצות גורמות לקושי לישון, קושי להירדם, עצבנות, חוסר נחת ובקיצור, לא נעים.

מהי התדירות שבה הפשפש עוקץ?

הפשפשים ובפרט זנים כגון פשפשי המיטה, עלולים להתיישב במגורי האדם למצוא להם מקומות מסתור. כלומר, גם אם תבדקו היטב את כלי המיטה ואת הסדינים, יתכן מאוד שלא תהיו ערים לנוכחותם בבית. לרוב הם עוקצים בלילה וביום הם מסתתרים. כל פשפש עוקץ, ניזון מהדם וחוזר להסתתר. לאחר מכן, כעבור יום, יומיים או אפילו יותר, הוא משחר פעם נוספת ויוצא לחפש מישהו לעקוץ. בגלל שכל פשפש יוכל לעקוץ הרבה מאוד פעמים (גם אם לא ברצף), זו בדרך כלל לא תהיה בעיה שחולפת מעצמה. לא משנה כמה פעמים תשטפו את הבית, עם או בלי אקונומיקה, ללא הדברה מסודרת, הצרה הזאת לא תיעלם. אם מכבסים את כל הבגדים והמצעים בבית, ובעצם מרתיחים אותם, מספר הפשפשים עשוי לרדת. אולם זהו רק פתרון חלקי. לאחר מכן, במידה ועדיין העקיצות הליליות מגיעות, מומלץ להזמין מדביר (שימו לב שיש לו רישיון מדביר כחוק).

כיצד מגיעים הפשפשים אל הבית?

הפשפשים יכולים להגיע אלינו בדכים שונות. מספיק אם היינו באכסניה או בבית מלון שבו היו פשפשים בתוך המיטות, ואנו יכולים להביא את המזיקים האלה הביתה. על כן, כאשר נכנסים לחדר במלון, מומלץ לבחון את המיטה מקרוב ולא להניח עליה את החפצים. במקום זאת, כדאי לשים את המזוודות על השולחן או בתוך ארון. בקיצור, כל מקום שאליו הפשפשים לא יוכלו להגיע. כמו כן, הפשפשים נפוצים לא פעם בדירות שכורות ישנות. כך שאם ישנתם בדירה כזו אצל בני משפחה או חברים, יש סיכוי שתביאו את הפשפשים אליכם הביתה.

איך אפשר להיפטר מהפשפשים?

פשפשים בבית הם סיוט שהתגשם ועל מנת להגיע לתוצאות הרצויות, חשוב להיפטר מהם במהירות. אחרת הבעיה רק תלך ותחמיר. אחד הדברים החשובים שכדאי לעשות הוא לדבר עם מדבירים מקצועיים. אנו נגיע עם כל הציוד המתאים וחומרי הדברה מאושרים ובטוחים לשימוש, וניתן הנחיות לקראת העבודה שיש לבצע. זאת משום שאין די בריסוס חומרי ההדברה כדי לטפל במזיקים. יש צורך בשילוב כלים נוספים על מנת לשים סוף לפשפשים. המדבירים שלנו יבחנו את מצב הפשפשים בבית וינחו אתכם כיצד לפעול והאם יש צורך להיפטר מהרהיט שניזוק. לפעמים יהיה צורך לשאוב את האבק, הלכלוכים והפשפשים אחת לשבוע בשילוב ניקוי באמצעות מכונת קיטור המתיזה סילוני אדים בחום גבוה.

איך בוחרים חברת הדברה מקצועית לטיפול בבעיית פשפשים?

כפי שראינו, הדברת פשפשים אינה עסק פשוט. בין אם זו הפעם הראשונה שבה נתקלתם במתקפת פשפשים ואינכם יודעים מה לעשות, ובין אם אתם לוחמי פשפשים ותיקים שניסו את כל מה שאפשר, כדאי לפנות לחברת הדברות מקצועית שתכוון אתכם לקראת ההדברה הנכונה. אבל לפני שפונים לחברת ההדברה, כדאי לברר כמה דברים.

 

אחד הדברים הראשונים שכדאי לבדוק הוא הניסיון של החברה בתחום. ככל שמדובר במדבירים מנוסים יותר, כן הסיכוי להיפטר מהמזיקים הוא גבוה יותר. מדביר מנוסה כבר נתקל בכל סוגי המזיקים בחייו, והוא מסוגל לזהות את הפשפשים בן רגע, להתאים את חומרי ההדברה ולכוון אתכם לקראת הפעולות שיש לבצע. ואם כבר מדברים על חומרי הדברה, הרי שמדבירים מקצועיים מחויבים להשתמש רק בחומרים שאושרו על ידי משרד ההגנה לאיכות הסביבה. במידת האפשר, ישתמשו המדבירים בחומרי הדברה ירוקים, ורק כשאין ברירה יעברו לחומרי הדברה כימיים איכותיים שיבצעו את פעולת ההדברה על הצד הטוב ביותר. מעבר לכך, דבר משמעותי נוסף שכדאי לבדוק הוא הזמינות של המדבירים. כאשר אתם סובלים מעקיצות וסימנים אדומים לאורך כל הגוף, אינכם מעוניינים בחברת הדברה שהצוות שלה יגיע בעוד שבוע, כאשר אתם זקוקים לשירותי הדברת פשפשים ממש עכשיו.

לסיכום

לאחר שבוחרים את חברת ההדברה ומסבירים בטלפון את חומרת הבעיה, המדבירים המקצועיים יגיעו אליכם הביתה כשהם מצוידים בכל הציוד הדרוש.
וזאת כדי שתוכלו להיפטר מהפשפשים במהירות ולהתחיל לישון שנת לילה טובה.

לייעוץ ומידע נוסף ניתן לפנות לחברת זיסמן הדברות המתמחה בהדברת פשפשים.

עוד בהדברת פשפשים:

הדברת פשפשים בשוהם
הדברת פשפשים בשוהם

 

הדברת פשפשים בתל אביב
הדברת פשפשים בתל אביב

הדברת פשפשים בבת ים
הדברת פשפשים בבת ים

הדברת פשפשים בפתח תקווה

הדברת פשפשים בפתח תקווה

הדברת פשפשים בכפר סבא

הדברת פשפשים בכפר סבא

הדברת פשפשים ברעננה

הדברת פשפשים ברעננה

הדברת פשפשים בחולון

הדברת פשפשים בחולון

פשפשים בבית
כתבו עלינו בעיתון: פשפשים בבית כל מה שצריך לדעת

האם צריך לזרוק ריהוט במידה ויש פשפשים בבית?

לא אין צורך לזרוק כלום עד שמדביר מוסמך לפשפשים יתן את דעתו. הסיבה לכך היא שאת רוב הרהיטים ניתן להציל באמצעות טיפול נכון ומקצועי יפתור את הבעיה, להבדיל לזריקת הפריטים והכנסתם חדשים במקומם לחדר שלא עבר טיפול מותאם- טעות גדולה. הריהוט החדש ידבק בוודאות בפשפשים. ניתן לשלוח אלינו סרטון של החדר/בית על מנת שניתן הסבר והדרכה בהתאם.

איך מזהים עקיצות פשפשים?

פשפשים עוקצים בדרך כלל בלילה, בזמן העקיצות לא נרגיש דבר, רק בבוקר כשנתעורר, נבחין בעקיצות ונרגיש גרודים ואי נעימות למשך כמה ימיים. פשפשים נמשכים לחום הגוף ולכן כל מקום שנעבור לישון בו, הם ילכו אחרינו. פעולה זו תרגום להדבקה של חדרים נוספים. במידה ויש לכם פשפשים או חשד לפשפשים, אסור לעבור מחדר לחדר. יש לנטר את החדר בצורה מקצועית ולשלול פשפשים בבית.

האם פשפשים מסוכנים?

פשפשים לא מסוכנים, אך יחד עם זאת מהווים מטרד קשה מאוד. הם מתרבים מהר מאוד ובלי לשים לב, הבית יכול להיות מלא בפשפשים תוך מספר חודשים. כשיש הרבה פשפשים, ניתן לחוש בריח של עובש בחדר ובנוסף כמות העקיצות והנעקצים עולה. התרבות פשפשים בבית מובילה בסופו של דבר לקושי להירדם או לישון בכל אזור בבית.

כמה עולה הדברת פשפשים?

מחיר הדברת פשפשים יכול להתחיל מ-1,000 ש"ח ועד 1,500 ש"ח לחדר, הכל תלוי במידת הנגיעות והתכולה שיש בחדר.

גלריית תמונות: סימנים לזיהוי פשפשים

מחפשים מדביר מוסמך, אמין ושירותי?
השאירו פרטים ונחזור אליכם לייעוץ חינם:
מדבירים מוסמכים בעלי רישיון באישור המשרד להגנת הסביבה
הדברות אורן זיסמן מדביר מוסמך
הדברות ארז זיסמן מדביר מוסמך

*** זמינות 24/7 - ייעוץ חינם ***

חייגו עכשיו: