זיסמן הדברות לוגו רוחב

פשפשים הדברה- איך הורגים פשפשים ב-3 שלבים?

הדברת פשפשים ב-3 שלבים: שאיבה עוצמתית, טיפול בקיטור בחום של 160 מעלות, ריסוס פשפשים יעיל בכל הבית. פשפשים הם חרקים קטנים וחומים בגודל של כ-6 מילימטרים. עד כאן הם לא נשמעים מזיקים במיוחד, וייתכן שלא היינו שמים לב אליהם אלמלא העובדה שהם ניזונים מהדם שלנו. פשפש מתחבא בדרך כלל במקומות חשוכים כמו מיטות, מזרונים.

בזמן שאנחנו ישנים הפשפש יוצא ממחבואו ומוצץ את דמנו. הוא משאיר סימני דם על המצעים והמזרון אך לא נרגיש אותו בזמן מציצת הדם. פשפשים עוקצים בלילה אחד בין שלוש לארבע עקיצות. לוקח לפשפש אחד כ15 דקות למצוץ את כמות הדם שנחוצה לו. לאחר מכן הוא חוזר למקום המסתור שלו. פשפשים יכולים לאכול אחת לשלושה ימים, ולכן לא בהכרח שנראה עקיצות חדשות כל יום. במקרים שהם אתם נעקצים בכמה מקומות מידי לילה, כנראה שמדובר בנגיעות גבוהה של פשפשים וחייב לעשות הדברת פשפשים מקצועית על מנת לפתור את הבעיה.

מדביר פשפשים מוסמך ומקצועי

החל משנת 2018 חל הסדר בחוק המדבירים שיוצר סדר והיררכיה בעולם ההדברה. החוק חילק את כל מי שהיה בעל היתר הדברה כללי לשלוש קבוצות עיקיריות:

 1. מדביר דירות- רשאי להדביר רק דירות, בניינים עד 4 קומות ומשרדים קטנים. (לא רשאים להדביר פשפשים, טרמיטים ותהלוכן האורן)
 2. מדביר מבנים ושטח פתוח- מורשה להדביר את כל סוגי המבנים נגד כלל החרקים. יכול להדביר פשפשים, טרמיטים ותהלוכן האורן.
  לא רשאי להדביר באיוד.
 3. מדביר באיוד- בעל היתר להדברים בכל המבנים ונגד כל המזיקים כולל הדברה באיוד.

לפי החוק, מדביר נגד פשפשים הוא מדביר בעל רישיון למבנים ושטח פתוח בלבד, למדביר דירות אסור להדביר פשפשים.

איך מזהים פשפשים בבית?

פשפשים הם חרקים קטנים, חומים-אדמדמים הניזונים מדם אדם. הם נמצאים בדרך כלל במצעים, מזרנים ורהיטים. הנה כמה דרכים לזהות אותם:

 • חפשו חרקים חומים-אדמדמים בגודל של זרע תפוח.
 • בדקו את המצעים, בתפרים במזרון ובבסיס המיטה שלכם. חפשו סימנים כגון: כתמי דם, קקי של פשפשים שנראה כמו נקודות שחורות.
 • השתמשו בפנס כדי לבדוק סדקים בקירות ובפנלים שלכם לאיתור פשפשים והביצים שלהם.
 • שימו לב לסימני עקיצות על עורכם, שעשויים להופיע במספר אזורים בגוף (מקבץ של עקיצות).

מצאתם סימנים? אנחנו כאן לעזור. ניתן לשלוח אלינו תמונות של הסימנים שמצאתם ואנחנו נעזור לכם באיבחון וזיהוי הבעיה.
כמובן ללא עלות או התחייבות. אם אכן נאבחן שזאת הבעיה, נציע לכם את הדרך היעילה ביותר להדברת פשפשים בבית.

איך מזהים פשפשים?

מה זה אומר?
הם קטנים למרבה הפלא, מדובר בחרקים קטנים למדיי בגודל של 5-6 מילימטרים בלבד. צבעם חום בדרך כלל, אלא אם כן הם אכלו לפני שנייה (כלומר מצצו לכם את הדם), ואז צבעם הופך לשחור.
 הפשפשים הם חיות לילה הפשפשים פועלים בדרך כלל בלילה, וזה מסביר מדוע אתם עשויים להתעורר בבוקר עם עקיצות, ומדוע דווקא כשאתם מנסים להירדם, הפשפשים לא נותנים לכם מנוח.
מתקיימים חודשים ללא מזון הפשפשים הבוגרים מסוגלים להסתדר ללא מזון במשך כמה חודשים. אבל בדיוק כשחשבתם שהצלחתם להיפטר מהם, הם קמים ומגיחים שוב כדי להציק ולהטריד עם עקיצות.
משאירים סימנים ניתן לזהות את הפשפשים על ידי הסימנים שהם משאירים: כתמי דם צואה על הסדינים.

 

לא לרגישים כאמור, פשפשים במיטה מהווים מטרד רב, בייחוד עבור אנשים שסובלים מאלרגיות ורגישויות. אנשים אלה עלולים להתכסות בסימני עקיצה אדומים ומגרדים בכל גופם.

סימנים לזיהוי פשפשים על בסיס המיטה בבית

ריסוס נגד פשפשים בבית האם זה מספיק?

ריסוס נגד פשפשים בבית לא יהיה הפיתרון המלא לבעיית פשפשים. על מנת לחסל את כל הפשפשים בבית חייבים לעשות טיפול יסודי בשואב וקיטור לפני הריסוס. הסיבה להדברה בקיטור היא לחסל את כל הביצים והבוגרים שמסתתרים בחריצים שונים ברחבי החדר. אם קיבלתם הצעת מחיר לטיפול פשפשים רק באמצעות ריסוס, קחו בחשבון שההדברה לא תצליח. ריסוס קוטל את אלו שיבואו במגע עם החומר, אבל לא יחסל את הביצים והם יבקעו מחדש כעבור כמה ימיים. אם אתם סובלים מפשפשים בבית, מומלץ להזמין מדביר שמצבע טיפול מלא נגד פשפשים ולא רק הדברה בריסוס.

איך הורגים פשפשים?

הדברת פשפשים נחשבת לקשה יותר משאר החרקים והסיבה לכך היא שהם קטנים מאוד ונוטים להסתתר. הדרך היעילה והנכונה ביותר כיום להרוג פשפשים מורכבת משלושה שלבים עיקריים:

 1. שאיבה אינטנסיבית עם שואב עוצמתי של כל המיטות, מזרונים, פנלים, משופי חלונות, חריצים בקירות, שקעים וכדומה.
 2. טיפול בחדר ובתכולתו באמצעות קיטור עוצמתי. חלק חשוב בחיסול פשפשים הוא קיטור בחום של לפחות 160 מעלות וזאת בכדי להרוג את כל הביצים של הפשפשים.
 3. שלב אחרון בהדברת הפשפשים יהיה ריסוס. ההדברה תהיה עם חומר המיועד לפשפשים. יציאה לאחר הריסוס מהבית הינה ל-4 שעות בלבד.

חשוב לציין שלפני הדברת פשפשים ע"י מדביר, הלקוח צריך להכין את החדר או הבית לפני שהמדביר מגיע. ההכנה כרוכה בכביסות ופינוי תכולה בהתאם להוראות שהמדביר נותן ללקוח לפני הגעתו. לייעוץ חינם חייגו אלינו עוד היום ואנחנו נעזור לכם בזיהוי בטלפון ללא כל התחייבות.

איך נדע אם יש פשפשים בבית?

ישנם מספר סימנים שתוכלו לחפש:

 • עקיצות קטנות ואדומות על העור שלך המקובצות יחד בקו או אשכול.
 • כתמי דם קטנים על הסדינים או הציפית.
 • ביצים לבנות קטנטנות או קליפות ביצים בסדקים של המזרן או הרהיטים שלכם.
 • כתמים כהים או כתמים על הסדינים, המזרן או הקירות (אלה גללי פשפשים).

אם אתה מבחין באחד מהסימנים הללו, חשוב לנקוט פעולה מיידית כדי למנוע את התפשטות פשפשים בכל הביתה.

איך להיפטר מפשפשים בספה?

הדרך הנכונה להיפטר מפשפשים בספה היא באמצעות מדביר לפשפשים. ההמלצה שלנו לא לנסות להדביר פשפשים לבד, והסיבה לכך היא שאתפ מקשים בהמשך על המדביר לפתור לכם את הבעיה. נסביר, פשפשים מסתתרים בכריות וממתינים לדם. הם צורכים מנות דם אחת לשלושה ימים בערך, ובשאר הזמן הם מטילים ביצים של פשפשים ודואגים להמשכיות שלהם. איך מדבירים נפטרים מפשפשים בספה אתם שואלים?
הם מטפלים בה באמצעות שואב וקיטור אבל טיפול רק בספה לא יפתור את בעיית הפשפשים בבית. בשביל להיפטר מהם אחת ולתמיד חייב לעשות טיפול יסודי לכל הבית ולא רק בספה. הדברת פשפשים עם שואב וקיטור נועדה לשאוב פשפשים בוגרים ולשרוף עם הקיטור את הביצים של הפשפשים שבתוך הספה. אין אפשרות לנקות פשפשים בספה, אפשר לשאוב אותם קצת אך אין זה הופך את הספה לנקייה.

עקיצות פשפשים: איך מזהים עקיצות של פשפשים?

עקיצות של פשפשים במקבצים

חרקים רבים אוהבים להתיישב בתוך מגורי האדם. חלקם ניזונים מהאוכל שלנו או משאריות האשפה שלנו (למשל נמלים). אחרים מתקיימים בצורה פחות אלגנטית, משום שהם חיים על העקיצות. לצד פרעושים או יתושים, גם פשפשים הינם חרקים מהסוג העוקץ. כידוע, בישראל לא מעט חרקים עוקצים, סוגים שונים של יתושים ועוד מזיקים. האם תהיתם לעצמכם עד כמה העקיצות של הפשפשים מסוכנות? נסביר זאת וגם כל דבר אחר שצריך לדעת על עקיצות פשפשים. לא פחות חשוב, אפשר להתגבר על הבעיה, בעזרת מדביר פשפשים מוסמך ומקצועי.

האם עקיצות פשפשים נחשבות למסוכנות?

חרקים רבים אוהבים להתיישב בתוך מגורי האדם. חלקם ניזונים מהאוכל שלנו או משאריות האשפה שלנו (למשל נמלים). אחרים מתקיימים בצורה פחות אלגנטית, משום שהם חיים על העקיצות. לצד פרעושים או יתושים, גם פשפשים הינם חרקים מהסוג העוקץ. כידוע, בישראל לא מעט חרקים עוקצים, סוגים שונים של יתושים ועוד מזיקים. האם תהיתם לעצמכם עד כמה העקיצות של הפשפשים מסוכנות? נסביר זאת וגם כל דבר אחר שצריך לדעת על עקיצות פשפשים. ולא פחות חשוב, אפשר להתגבר על הבעיה, בעזרת הדברה מקצועית וטובה.

מה מרגישים כאשר הפשפשים עוקצים ?

בניגוד לחלק מהחרקים העוקצים האחרים, פשפשיםעוקצים גם בשלבי החיים שלפני הפיכתם לבוגרים. בקטנותם עקיצותיהם שואבות פחות דם וכאשר הם גדלים, הם צורכים יותר מדמו של הנעקץ. אמנם יש הבדלים ברמת הרגישות של אנשים שונים לעקיצות, אולם בדרך כלל ההרגשה מאוד לא נעימה. ברגע העקיצה עצמה, לרוב בשעות הלילה, הרוק של החרק מונע מהדם להיקרש ועדיין אין תחושת גירוד. רק לאחר שהחרק מסתלק לדרכו, מתחילים להרגיש את הגירוד הלא נעים. חלק מהאנשים, לרבות ילדים, סובלים מאוד מהעקיצות. האזור עלול להתנפח ולהיווצר גבשושית. עצם הגירוד יכול גם לעורר פצע ודימום. ככל שהרגישות לעקיצות גבוהה יותר, כך אי הנוחות והסבל מרובים. העקיצות גורמות לקושי לישון, קושי להירדם, עצבנות, חוסר נחת ובקיצור, לא נעים.

באיזה תדירות עוקצים פשפשים?

פשפשים ידועים כיצורים ליליים וניזונים מדם כדי לשרוד. הם בדרך כלל ניזונים מבני אדם בזמן השינה, והנשיכות שלהם אינן מכאיבות. פשפשים יכולים לעקוץ מספר פעמים בהאכלה אחת, והם בדרך כלל ניזונים במשך 5-10 דקות. פשפשים יכולים להיות בלי אוכל 3-4 ימים, ולכן לא בטוח שהעקיצות יהיו כל לילה. חשוב לציין שלא כולם מגיבים לעקיצות פשפשים, ולכן ייתכן שיהיה קשה לקבוע באיזו תדירות נעקצים. אם אתם מבחינים בכתמים אדומים ומגרדים על העור שלכם המופיעים בקו או באשכול, קיים חשד שנעקצתם על ידי פשפשים. חושדים שיש פשפשים בבית? מומלץ לפנות למדביר בהקדם.

איך פשפשים מגיעים הביתה?

פשפשים הם חרקים קטנים, בצבע חום אדמדם שניזונים מדמם של בני אדם ובעלי חיים. הם טרמפיסטים מצוינים ועוברים בקלות ממקום למקום באמצעות:

 • רהיטים שקיבלנו או אספנו מהרחוב (מזרנים, ספות מיטות).
 • מזוודות ותיקים, חזרתם מחופשה? אולי בתוך אחד התיקים שלכם מסתתר פשפש.
 • תחבורה ציבורית, כגון אוטובוסים ורכבות. תחבורה ציבורית מאופיינת במגוון אנשים, תמיד קיים סיכוי שבתיק של אחד הנוסעים יש פשפשים.
 • אורחים לא רצויים. התארחתם או אירחתם? דרך קלאסית להידבק בפשפשים.

ברגע שפשפשים נכנסים הביתה, הם יכולים להתפשט במהירות ולהדביק את הבית כולו. חשוב לנקוט באמצעי זהירות בעת נסיעה או רכישת רהיטים משומשים כדי למנוע הכנסת פשפשים לביתכם.

איך אפשר להיפטר מהפשפשים?

פשפשים בבית הם סיוט שהתגשם ועל מנת להגיע לתוצאות הרצויות, חשוב להיפטר מהם במהירות. אחרת הבעיה רק תלך ותחמיר. אחד הדברים החשובים שכדאי לעשות הוא לדבר עם מדבירים מקצועיים. אנו נגיע עם כל הציוד המתאים וחומרי הדברה מאושרים ובטוחים לשימוש, וניתן הנחיות לקראת העבודה שיש לבצע. זאת משום שאין די בריסוס חומרי ההדברה כדי לטפל במזיקים. יש צורך בשילוב כלים נוספים על מנת לשים סוף לפשפשים. המדבירים שלנו יבחנו את מצב הפשפשים בבית וינחו אתכם כיצד לפעול והאם יש צורך להיפטר מהרהיט שניזוק. לפעמים יהיה צורך לשאוב את האבק, הלכלוכים והפשפשים אחת לשבוע בשילוב ניקוי באמצעות מכונת קיטור המתיזה סילוני אדים בחום גבוה.

איך בוחרים חברת הדברה מקצועית לטיפול בבעית פשפשים?

כפי שראינו, הדברת פשפשים אינה עסק פשוט. בין אם זו הפעם הראשונה שבה נתקלתם במתקפת פשפשים ואינכם יודעים מה לעשות, ובין אם אתם לוחמי פשפשים ותיקים שניסו את כל מה שאפשר, כדאי לפנות לחברת הדברות מקצועית שתכוון אתכם לקראת ההדברה הנכונה. אבל לפני שפונים לחברת ההדברה, כדאי לברר כמה דברים.

אחד הדברים הראשונים שכדאי לבדוק הוא הניסיון של החברה בתחום. ככל שמדובר במדבירים מנוסים יותר, כן הסיכוי להיפטר מהמזיקים הוא גבוה יותר. מדביר מנוסה כבר נתקל בכל סוגי המזיקים בחייו, והוא מסוגל לזהות את הפשפשים בן רגע, להתאים את חומרי ההדברה ולכוון אתכם לקראת הפעולות שיש לבצע. ואם כבר מדברים על חומרי הדברה, הרי שמדבירים מקצועיים מחויבים להשתמש רק בחומרים שאושרו על ידי משרד ההגנה לאיכות הסביבה. במידת האפשר, ישתמשו המדבירים בחומרי הדברה ירוקים, ורק כשאין ברירה יעברו לחומרי הדברה כימיים איכותיים שיבצעו את פעולת ההדברה על הצד הטוב ביותר. מעבר לכך, דבר משמעותי נוסף שכדאי לבדוק הוא הזמינות של המדבירים. כאשר אתם סובלים מעקיצות וסימנים אדומים לאורך כל הגוף, אינכם מעוניינים בחברת הדברה שהצוות שלה יגיע בעוד שבוע, כאשר אתם זקוקים לשירותי הדברת פשפשים ממש עכשיו.

לסיכום

לאחר שבוחרים את חברת ההדברה ומסבירים בטלפון את חומרת הבעיה, המדבירים המקצועיים יגיעו אליכם הביתה כשהם מצוידים בכל הציוד הדרוש. וזאת כדי שתוכלו להיפטר מהפשפשים במהירות ולהתחיל לישון שנת לילה טובה. לייעוץ ומידע נוסף ניתן לפנות לחברת זיסמן הדברות המתמחה בהדברת פשפשים.

עוד בהדברת פשפשים:

הדברת פשפשים בפתח תקווה

 

הדברת פשפשים בכפר סבא

 

הדברת פשפשים ברעננה

 

הדברת פשפשים בחולון

 

הדברת פשפשים בבת ים

 

האם צריך לזרוק ריהוט במידה ויש פשפשים בבית?

לא אין צורך לזרוק כלום עד שמדביר מוסמך לפשפשים יתן את דעתו. הסיבה לכך היא שאת רוב הרהיטים ניתן להציל באמצעות טיפול נכון ומקצועי יפתור את הבעיה, להבדיל לזריקת הפריטים והכנסתם חדשים במקומם לחדר שלא עבר טיפול מותאם- טעות גדולה. הריהוט החדש ידבק בוודאות בפשפשים. ניתן לשלוח אלינו סרטון של החדר/בית על מנת שניתן הסבר והדרכה בהתאם.

איך מזהים עקיצות פשפשים?

פשפשים עוקצים בדרך כלל בלילה, בזמן העקיצות לא נרגיש דבר, רק בבוקר כשנתעורר, נבחין בעקיצות ונרגיש גרודים ואי נעימות למשך כמה ימיים. פשפשים נמשכים לחום הגוף ולכן כל מקום שנעבור לישון בו, הם ילכו אחרינו. פעולה זו תרגום להדבקה של חדרים נוספים. במידה ויש לכם פשפשים או חשד לפשפשים, אסור לעבור מחדר לחדר. יש לנטר את החדר בצורה מקצועית ולשלול פשפשים בבית.

האם פשפשים מסוכנים?

פשפשים לא מסוכנים, אך יחד עם זאת מהווים מטרד קשה מאוד. הם מתרבים מהר מאוד ובלי לשים לב, הבית יכול להיות מלא בפשפשים תוך מספר חודשים. כשיש הרבה פשפשים, ניתן לחוש בריח של עובש בחדר ובנוסף כמות העקיצות והנעקצים עולה. התרבות פשפשים בבית מובילה בסופו של דבר לקושי להירדם או לישון בכל אזור בבית.

כמה עולה הדברת פשפשים?

מחיר הדברת פשפשים יכול להתחיל מ-1,000 ש"ח ועד 1,500 ש"ח לחדר, הכל תלוי במידת הנגיעות והתכולה שיש בחדר.

איך מנקים פשפשים מספה?

אין דרך לנקות ספה מפשפשים. מדבירים מטפלים בספה באמצעות שואב וקיטור, אך אלו לא נועדו לנקות את הספה מפשפשים, אלא לחסל את הפשפשים וביצים של פשפשים שמתחבאים בתוך ספות.

האם ריסוס נגד פשפשים ופרעושים אותו דבר?

לא, אופן הדברת פשפשים שונה מאופן הדברת פרעושים. חומרי ההדברה עבור שני המזיקים שונים וגם אופן הטיפול. הדברת פשפשים מחייבת טיפול יסודי בשואב וקיטור, להבדיל, הדברת פרעושים מצריכה ריסוס עם חומר הדברה קוטל ביצי פרעושים.

 

גלריית תמונות: סימנים לזיהוי פשפשים