זיסמן הדברות לוגו רוחב

הדברת עש המזון: ייעוץ טלפוני חינם

עש המזון שייך למשפחת הפרפרים. גודלו כ-1 ס"מ וגלגולו מלא. השלב הראשון לחייו הוא ביצה, לאחר מכן הופך לזחל, גולם ולבסוף הופך לבוגר בדמות עש המזון שאנחנו מכירים. עש המזון בבית ראשית, עש המזון נראה כמו פרפרים אפורים קטנים ונמצא באוויר.
עש המזון מתעופף בדרך כלל באזור המזווה במטבח. ניתן לראותו בדפנות הארונות במטבח. עש המזון מגיע בתוך הקניות שאנו מביאים הביתה.
הוא יכול להיות באריזות מזון סגורות ולכן חשוב לבדוק שמוצרי המזון שאנחנו קונים אטומים וללא חורים. כאשר קונים מוצאים כמו אורז, פתיתים, עדשים, ועוד חשוב לבדוק בתחתית האריזה שאין חרקים או משהו שנראה כמו חרק. בהרבה מן המקרים ניתן לזהות את עש המזון עוד באריזות לפני הגעתם לבית שלנו.

זיהוי עש המזון בבית- מה נעשה כשנזהה את עש המזון?

לפני הגעתו של המדביר, יש להוציא את כל מוצרי המזון הנמצאים במזווה ולבדוק מוצר מוצר שמקור הבעיה לא בה ממנו.
מוצרים פתוחים, עדיף לזרוק בשל חשש מהימצאות עש מזון או ביצים של עש המזון שיכולות להתפתח בהמשך לעש מזון בוגר.
במקרה של זיהוי עש המזון יש לפנות לשרותיי הדברה לצרוך פתרון הבעיה.

אופן ההדברה נגד עש המזון

הדברת עש המזון נעשית ע"י ריסוס חומרי הדברה המותאמים לעש במינונים נמוכים שאינם מסכנים את האדם. פעולת הריסוס יעילה מאוד במקרים כאלו משום שהריסוס יוצא בלחץ חזק מאוד ומפזר את חומר ההדברה בצורה יעילה ואפקטיבית. הדברת עש המזון בריסוס מגיעה לכל החריצים בארונות המטבח, מקום אהוב על עש המזון, ובכך פותר את הבעיה. את הריסוס נגד עש המזון מבצעים בכל הארונות הנגועים ואת כל מה שסביבם. לאחר כשעתיים מביצוע ההדברה בריסוס ניתן לנקות את ארונות המטבח ולהחזיר את המוצרים שלא נפגעו מעש המזון למקום.

הדברה יעילה נגד עש המזון

הדברה יעילה נגד עש המזון לצורך שמירה על בית נקים ממזיקים כמו עש המזון חשוב לשמור על מטבח נקי. לנקות מזווה מידי חודש, לזרוק מוצרים שפתוחים זמן ממושך, לבדוק את המוצרים שאנחנו קונים בסופר (שאין בהם כורי עכביש לבנים קטנים). להקפיד לסגור מוצרי מזון בצנצנות אטומות או אפילו לשמור קמח, סולת תבלינים ועוד במקרר. אם נשמור על סביבת מגורים נקיה ומסודרת נמנע מהתפשטות חוזרת של עש המזון בביתנו.
למידע נוסף על הדברת מזיקים לחצו כאן.