זיסמן הדברות לוגו רוחב

הדברת עכברים וחלודות, מה עושים כשפוגשים עכבר בבית?

כאשר פוגשים באמצע הלילה עכבר בבית, כנראה שהדבר הראשון שנעשה זה נצעק חזק, והדבר השני נחפש הדברת עכברים דחוף. אז לפני שאתם ממהרים להזמין הדברת העכברים בבית חשוב להבין שהדברת עכברים עושים רק עם מדביר מוסמך בעל רישיון הדברה, ידע וניסיון בתחום.

מצאתם קקי של עכבר? שלחו אלינו לזיהוי מהיר! ללא עלות או התחייבות!

איך אפשר לתפוס עכבר בבית?

כל ניסיון להדברת עכברים באופן עצמאי יכולה להיות מסוכנת לאדם ולסביבה. אופן הטיפול בהדברת עכברים יהיה באמצעות מלכודות או רעלים ולכן חשוב לדעת ולהיות בעל אישורים והיתרים לשימוש בחומרים הנ"ל. בזיסמן הדברות תמצאו מדבירים מוסמכים בעלי רישיון הדברה באישור המשרד להגנת הסביבה.
המדבירים שלנו בעלי ידע וניסיון רב שנים בתחום הדברת עכברים ומספקים שרותי הדברת עכברים למגזר הפרטי, העסקי והציבורי.
כאשר מדובר בעכבר בבית, אופן הדברת העכברים יהיה באמצעות פיזור סוגים שונים של מלכודות עם פיתיונות למשיכת העכברים ולכידתם.

הדברת עכברים בצורה כזו יכולה לקחת זמן, בדרך כלל תוך 24-48 שעות עד ללכידת עכבר בבית. היתרון של הדברת עכברים בבית באמצעות מלכודות עם פיתיונות הוא השליטה במוות של העכבר. הלכידה באמצעות מלכודת תמנע מהעכבר מוות במקום מסתור שיביא אתו ריחות מזעזעים בבית.
הדברת עכברים בבית באמצעות רעלים לא מומלצת. ביצוע הדברת עכברים עם רעלים בתוך מבנה חייב להיות בצורה מבוקרת ורק אם אין ברירה אחרת לפתרון הבעיה.

כמה עולה הדברת עכברים?

מחיר הדברת עכברים תלוי בתנאי השטח. אם מדבור בעכבר בבית, המחיר יהיה עבור לכידה\תפיסה\הרעלה של העכברים.
אם מדובר בעכברים בשטח בפתח כמו גינה, חצר, בניין מגורים משותף, אופן הטיפול יהיה ברעלים לתקופה של חודש לפחות. במצב של עכברים בשטח פתוח, אין אפשרות ללכוד את העכברים והסיבה לכך היא שיש אינסוף עכברים בשטחים פתוחים ולכידה של אחד, לא יפתור את הבעיה.
להלן מחירון להדברת עכברים בסיטואציות שונות:

 

איפה העכבר נמצא?

*המחיר לא כולל מע"מ

מחיר הדברת עכברים
עכבר בבית, עכבר בדירה החל מ- 400 ₪
עכבר במטבח החל מ- 400 ₪
עכברים בחצר, עכברים בגינה החל מ- 450 ₪
עכברים בגג רעפים החל מ- 450 ₪
עכברים בבורות ביוב החל מ- 450 ₪
עכברים בבית קרקע החל מ-500 ₪
עכברים בעסק החל מ-500 ₪
עכברים בבניין מגורים משותף החל מ-500 ₪
עכברים בשטח פתוח החל מ- 500 ₪

איך נדע אם יש לנו עכבר בבית?

לקוחות רבים לא יודעים להבדיל ברגע האמת האם מדובר בעכבר או חולדה , אז בואו נעשה קצת סדר. עכבר מצוי- גודלו נע בין 9-12 ס"מ וצבעו בגוונים של חום עד לבן. חולדה גדולה יותר ומשקלה גדול הרבה יותר. הזנב של החולדה ארוך יותר משל עכבר וגם צורת הראש שלהם שונה. אצל העכברים הראש יותר קטן ובצורת משולש ולחולדה ראש גדול וארוך יותר. אחרי שהבנו את ההבדל הוויזואלי והבנו כי מדובר בעכבר , כמה פרטים על העכבר המצוי. עכבר מצוי נמצא בדרך כלל באזורים עם שטחים פתוחים. הוא לא מזיק ואפילו במקור הוא חיה צמחונית. למרות שבמציאות שלנו העכברים נמצאו אוכלים גם עכברים אחרים ומכאן שאין להם בעיה לאכול גם בשר. המסקנה , העכברים נמצאים בהישרדות יומיומית ומטרתם העיקרית היא למצוא מקום מסתור עם מזון ומים בקרבתם. וכאן אתם נכנסים לתמונה , העכברים מחפשים מקור מזון והאידיאלי עבורם הוא פרצה קטנה לתוך הבית שלכם. בו הם ימצאו אוכל ומים בשפע.
אם קרה הדבר וישם לכם עכבר בבית, בוודאי השאיר גם גללים ושתן במקומות סמויים במטבח.

איך נראה קקי של עכבר?

עכבר שנכנס לבית שלך יחפש את המטבח ושם כדאי לחפש את הגללים של העכבר. המטרה העיקרית שלו היא למצוא מזון ולאחר מכן לחזור למקום המסתור שלו. במטבח ימצא העכבר את המזון ובדרך כלל מיד אחרי שיוכל ממנו , יעשה גם את צרכיו. אם מצאת בארון המטבח שלכם גרגירים קטנים בגודל של חצי ס"מ בצבע חום כהה , כנראה שמדובר בגללים של עכבר. אם מצאת גללים של עכבר בבית, חשוב לנקות את כל משטחי הבית בצורה יסודית ובמטבח עם הרבה אקונומיקה. מזון שהיה פתוח או חשוף על השיש – מומלץ לזרוק לפח. אם לאחר הניקיון , מצאת שוב גללים באותם מקומות או בסביבה , יש צורך בהזמנת הדברת עכברים לפתרון הבעיה. שתן וגללים של עכבר מסוכנים מאוד ומכילים הרבה מחלות קשות. חשוב לבצע סטריליזציה מקסימלית במטבח ולהרחיק את העכברים מהבית שלכם.

שלחו אלינו לזיהוי מהיר! ללא עלות או התחייבות!

איך מבדילים בין גללים של עכברים לבין גללים של חולדות?

גללים של עכברים קטנים יותר מגללים של חולדות. צורת גללי העכבר צרה וחדה בקצוות. גודל גללים של עכברים יהיה עד חצי ס"מ. הגללים של החולדות מתפתלים וארוכים יותר יכולים להגיע לאורך של עד 1.5 ס"מ.

קקי של חולדה בוגרת
קקי של חולדה בוגרת

קקי של עכברים
קקי של עכברים

מלכודת נגד עכברים

עכברים הם יצורים שכאשר הם נמצאים בכלוב, בצורה מסודרת ובטוחה, יכולים להיות חביבים למדי. לא מעט אנשים בוחרים לגדל עכבר בכלוב בבית שלהם. אך כאשר מופיע עכבר בבית בתור אורח לא קרוא, מדובר בדבר שיכול להוות מטרד לא קטן. עכברים יכולים לגרום לנזק רב לרכוש בבית, מכיוון שהם נוטים לכרסם כל דבר שהם יכולים. הם יכולים להיכנס גם למזווה או לארונות המטבח ולגרום שם נזק לא קטן. בנוסף לכך, תמיד קיים חשש מכך שהם עלולים להעביר מחלות שונות, ולכן ההימצאות שלהם בבית יכולה להיות מסוכנת והיא בהחלט בלתי רצויה.

לכידת עכברים עם מלכודות שונות

ישנם סוגים רבים מאוד כיום של מלכודת עכבר. חלק מהמלכודות שבהן נהוג לעשות שימוש הורגות את העכבר או פוגעות בו באופן משמעותי. לעומת זאת, ישנן גם מלכודות שרק לוכדות את העכבר ואינן פוגעות בו. לאנשים שונים יש סף רגישות שונה לגבי הסבל שעלול להיגרם לעכבר, ובהתאם לכך בוחרים את מלכודת העכבר שבה יעשו שימוש. מלכודת עכבר מכל הסוגים ניתן לקנות בחנויות וברשתות רבות, וניתן גם להזמין מדביר מקצועי – שיהיה מצויד במלכודות מכמה סוגים.

לוכד חולדות מלכודת דבק
הדברת חולדות מלכודת דבק

הדברת חולדות

הדברת עכברים במלכודת דבק
הדברה נגד עכברים במלכודת דבק

סוגים שונים של מלכודת עכבר

סוג נפוץ מאוד של מלכודת עכבר היא מלכודת הדבק. מדובר במלכודת שהשימוש בה שנוי מעט במחלוקת. היא מבוססת על הנחת משטח דביק מאוד במקומות שבהם סביר שהעכבר ידרוך. ברגע שהעכבר עולה על המשטח, הוא פשוט נדבק אליו ואינו יכול לזוז. מלכודות דבק כאלה גורמות לסבל ניכר לעכבר, שאותו יש להמית לאחר מכן. החיסרון הגדול של מלכודות הדבק הוא שלא ניתן להשתמש בהן בבתים בהם ישנם פעוטות או חיות מחמד. ישנה סכנה שהם ידרכו בעצמם על המלכודת, והדבר יהיה מאוד לא נעים. בנוסף לכך, אותם אנשים שרגישים לסבל של העכבר לא ירצו להשתמש במלכודות אלו גם כן.

הדברת חולדה במלכודת דבק

סוג נוסף של מלכודת עכבר היא מלכודת קפיץ. מדובר במלכודת בה מונח פיתיון כלשהו בצד אחד של המלכודת, וכאשר העכבר עולה עליה – יורד עליו קפיץ ולוכד אותו. גם במקרה הזה נגרם כאב רב לעכבר, ויש להמית אותו לאחר מכן באופן אקטיבי.

הדברת חולדות במלכודת קפיץ

ישנו גם סוג מלכודת שמאפשר ללכוד את העכבר מבלי להזיק לו. למלכודת זו יש דלת שנסגרת כאשר העכבר נכנס לתוכה בכדי לאכול את הפיתיון שהונח עבורו. ברגע שהוא נכנס למלכודת, משתחרר קפיץ והדלת נסגרת מאחוריו. העכבר אינו יכול לצאת מהמלכודת, אך היא אינה פוגעת בו. כאשר לוכדים עכברים באופן הזה, יש לאחר מכן לשחרר את העכבר במקום פתוח כלשהו (רצוי במקום מרוחק מבתים).

הדברת חולדות במלכודת הומנית

לוכד עכברים או מדביר עכברים? האם יש בכלל הבדל?

לאחר ההבנה והזיהוי המוחלט של העכבר בבית , הבנתם שיש צורך בלוכד עכברים מקצועי. לפעמים ניתן לבצע לכידת עכברים באופן עצמאי באמצעות מלכודות קפיץ או דבק שונות. במידה ולא הצלחתם או שבחרתם להזמין לוכד עכברים חשוב שתדעו מה אופן הטיפול הנדרש לצורך לכידת העכבר וקבלת התוצאה הנדרשת. העכברים פחות חכמים מחולדות , דבר שמקל על לכידתם. הדרך ללכידת עכברים במבנה סגור תהיה בדרך כלל באמצעות מלכודות קפיץ או דבק. למלכודות השונות שמים פיתיונות לצורך משיכת העכבר ולכידתו. התהליך לוקח בדרך כלל עד 48 שעות עד לתוצאות. הסיבה לכך היא בגלל שהעכברים חיות מאוד פחדניות ולכן יצאו ממקום המסתור שלהם רק כשיהיה שקט וחשוך מספיק. לאחר פיזור המלכודות בבית יהיה צורך בהמתנה של 24 שעות ולבדוק אם יש תוצאות. אם לאחר 48 שעות העכבר לא נלכד , כנראה שיש צורך בהחלפת פיתיונות .

הדברה אלקטרונית

ישנו סוג נוסף של מלכודת עכבר, שעושה שימוש בגלי קול בתדרים שבני אדם אינם יכולים לשמוע. בשיטת הדברה זו, משודרים גלי הקול האלה בעוצמה גבוהה ברחבי הבית – מה שמרחיק עכברים (וגם חולדות), שמסוגלים לשמוע את התדרים הללו והם גורמים להם לאי נוחות רבה מאוד. העכברים מגיבים לסאונד שהם שומעים, ופשוט מחפשים סביבת מחיה אחרת, שבה יוכלו לשהות ללא הרעש המציק. שיטה זו נחשבת גם היא הומאנית יותר כלפי העכברים, מאחר והיא כרוכה בחוויה בלתי נעימה עבורם, אך הם יכולים פשוט להתרחק ממקור הרעש אם הם רוצים בכך.

הדברה נגד עכברים בבית או בעסק

עכברים הם אחד מאותם מזיקים שאנו רוצים להרחיק מהבית שלנו. אם גיליתם עכברים בבית, ישנו מגוון של אמצעי הדברה בהם ניתן להשתמש כדי להרחיקם או להרגם. ההבדל העיקרי בין השיטות השונות קשור למידת הסבל שנגרמת לעכברים. לכן, ישנם אמצעי לכידה שאינם מכאיבים לעכברים – עבור אנשים שסף הרגישות שלהם לפגיעה בבעלי חיים הוא גבוה (גם אם הם נחשבים למזיקים).

בזיסמן הדברות מדבירים בעלי ידע וניסיון רב בהדברה נגד עכברים , אנו מלווים את לקוחותינו עד לפתרון הבעיה והשקט הרצוי מעכברים בבית. הדברה יעילה נגד עכברים, תהיה רק עם מדביר שיש לו הכירות וניסיון עם עכברים. ניסיונות להדברה נגד עכברים עם במבה או גבינה לא בהכרח יעבדו. עכברים בבית או בעסק מסוכנים ומעבירים איתם מחלות רבות. חשוב לעשות הדברה מקצועית נגד עכברים ולמנוע סכנות לאדם ולסביבה.

לייעוץ חינם או תאום הדברה צרו קשר עוד היום!

כמה עולה הדברת עכברים וחולדות?

מחיר להדברת עכברים וחולדות מתחיל מ-400 ש"ח ותלוי בתנאי השטח. למחירון המלא כנסו לאתר או התקשרו וקבלו הצעת מחיר וייעוץ חינם

מה הזמינות שלכם להדברת עכברים וחולדות?

אנו זמינים מהיום להיום לטיפול בבעיית עכברים וחולדות. ניתן לצלצל לייעוץ חינם ללא התחייבות לקבלת הסבר על הטיפול הדרוש לך לצורך פתרון בעיית עכברים וחולדות בסביבתך.

האם הדברת עכברים וחולדות מסוכנת לבעלי חיים או לילדים?

אין סכנה בהדברת עכברים וחולדות לאדם והסביבה. הטיפול בעכברים וחולדות נעשה ע"י מדביר עכברים וחולדות מוסמך בעל ידע רב וניסיון בתחום.