זיסמן הדברות לוגו רוחב

איך להדביר טרמיטים בשנת 2024? 

הדברת טרמיטים בשיטות מתקדמות הכוללת התחייבות לתוצאות וחיסול טרמיטים ב-100%. בשעה טובה גם לישראל הגיע הדברה נגד טרמיטים ללא צורך בקידוחים בשיטת הניטור, בקרה וקטילה ממוקדמת. הכירו "נמסיס" חומר להדברת טרמיטים שישנה את אופן הטיפול שהיה מוכר ונהוג עד היום. מדובר בתכשיר ידידותית לסביבה שמאפשר הדברה ירוקה לטרמיטים עם אפס רעילות! במאמר הבא נסביר איך מדבירים טרמיטים ללא קידוחים, מה ההבדל בין הדברה בקידוח ל"נמסיס", אילו סוגי טרמיטים קיימים בארץ?

 

הדברת טרמיטים באמצעות תיבות האכלה נמסיס
נמסיס: חומר הדברה לטרמיטים

טיפול לטרמיטים בבית עם "נמסיס"

טיפול בטרמיטים עם מערכת בקרה וניטור- "נמסיס" הטיפול החדש שנכנס לארץ בשנת 2022. מדובר במערכת לניטור, בקרה וקטילה נגד טרמיטים שתוכננה כך שתמשוך אותם אליה באופן בטוח וממוקד, בלי נזקים משניים לבית ולתכולתו. מטרת המערכת היא לזהות נגיעות בשטחי הבית ולמשוך טרמיטים פועלים אליה באמצעות פתיונות לטרמיטים. לאחר שהצלחנו למשוך אותם לתוך המערכת, ניתן להאכיל אותם באמצעות פיתיון רעיל של "נמסיס".

איך להדביר טרמיטים?

עד היום היה נהוג להדביר טרמיטים באמצעות קידוחים בריצפה והחדרת רעלים לקרקע. באופן הזה אנחנו מרחיקים בוודאות את הנחיל שהתפרץ אך לא בהכרח הורגים את הקן. קן הטרמיטים יכול פשוט לעבור דירה ולזוז למקום אחר ולהתפרץ בעתיד. שיטת הקידוחים מהווה סיכון לבעל הנכס בפגיעה במרצפות או בצנרת שעוברת מתחת לבלטות ולא תמיד מביאה לפתרון ארוך טווח.

איך לחסל טרמיטים עם "נמסיס"?

השיטה החדשה לחסל טרמיטים בלי קידוחים, 100% בטיחותי, מינימום רעילות. "נמסיס" פותחה לצורך האכלה ופגיעה ישירה במושבת הטרמיטים.
באמצעות המערכת ניתן לעשות ניטור, בקרה וקטילה ממוקדת לכל הקן.

חומר נגד טרמיטים "נמסיס"

הדברת טרמיטים באמצעות נמסיס תיבות האכלה ובקרה
נמסיס חומר הדברה טרמיטים

טרמיטים בבית יופיע בדרך כלל עם סימנים כמו: נסורת סביב משקופים, משקופים חלולים, משקופים אכולים, תעלות בוץ וכדומה. כשאתם רואים את אחד מסימני הזיהוי הנ"ל, ניתן להתקין מערכת "נמסיס" על אזור ההתפרצות. מערכת "נמסיס" היא תיבת האכלה עם פיתיון רעיל עבור הטרמיטים. חומר הפיתיון לא מסוכן לאדם והסביבה ואין לו ריח. הפיתיון מושך אותם אליו ומשמש עבורם מזון. הטרמיטים הפועלים אוכלים ממנו ומורעלים, כתוצאה הם ידביקו את כל הקן. מערכת הבקרה שהותקנה על אזור ההתפרצות יש לבקר לאחר מספר שבועות, במידה והפעילות הסתיימה, ניתן לפרק את תיבת האכלה. במידה ועדין יש פעילות בתוך תיבת האכלה, ממשיכים בפעולת האכלה.

הדברת טרמיטים טיפול: מה הורג טרמיטים?

ישנן מספר שיטות הדברה ירוקה לטרמיטים וכולן ידידותיות לאדם והסביבה:

  • הדברה באמצעות פיתיון ג'ל: מתאים לטרמיט עץ בלבד וניתן לטפל נקודתית. איך להרוג טרמיטים בעץ? במידה ומדובר בטרמיט עץ, ניתן להדבירו באמצעות ג'ל נגד טרמיטים או להחליף את מוצרי העץ הנגועים. אם לדוגמא יש לנו שולחן מעץ והוא נגוע בטרמיט עץ, נית לטפל בשולחן באמצעות ג'ל. אפשרות נוספת היא לזרוק את השולחן על מנת למנוע הדבקה לעוד מוצרים מעץ.
  • הדברה עם "נמסיס": מתאים לטרמיטי קרקע ונותן פיתרון ב- 100%. אופן הדברה יהיה באמצעות חומר לטרמיטים "נמסיס" (חומר פעיל בשם כלורפלואזורון). הטרמיטים אוכלים מהפיתיון ומורעלים. ההרעלה גורמת לטרמיטים להיות חולים ולאחר מכן למות. המחלות והמוות שלהם בנחיל, ישמידו את הנחיל כולו. באמצעות "נמסיס" ניתנת לנו אפשרות לאכיל את הקן עד להשמדה סופית שלו ב-100%. "נמסיס" הינה מערכת בקרה עם פיתיון רעיל ויכולת  להרוג בין 2-3 מיליון טרמיטים, ובכך להבטיח לבית שלכם הגנה לטווח ארוך בהתחייבות.

  •  ריסוס לטרמיטים: מתאים לטרמיט קרקע, עוזר נקודתית ולא מחסל את כל הקן (שיטה פחות מומלצת רק אם אין ברירה ואין אפשרות להדביר עם נמסיס). הדברת טרמיטים בחצר באמצעות ריסוס לא יעיל, ההפך, הדברה בקידוחים רק מרחיק טרמטים מהקרקע לזמן בלתי ידוע.
תעודת הסמכה להדברת טרמטים עם נמסיס
תעודת הסמכה מומחה לטרמיטים ארז זיסמן

איך יודעים אם יש טרמיטים בבית?

איך יודעים שיש טרמיטים? בעזרת מערכת "נמסיס" ניתן לבדוק בקרקע ולדעת אם יש באדמה טרמיטים. המערכת פותחה לצורך בקרה והגנה לבתי קרקע, בניינים נגד התפרצות טרמיטים. על מנת לשמור על הקרקע מהתפרצות, מציבים תיבות האכלה מחוץ לבית, בתוך האדמה. התיבות מכילות בתוכן עץ משיכה שמשמש אותנו לבדוק האם בתוך הקרקע יש טרמיטים. אם העץ בתוך תיבות האכלה נאכל, יש להחליפו בפיתיון רעיל של "נמסיס" ולסגור את התיבה. באופן הזה נתחיל הדברה בצורה מידית ונמנע נזקים בתוך הבית. את תיבות האכלה יש לבקר אחת לכמה שבועות בשביל לראות מתי כל הקן הושמד. לאחר מכן ניתן להחזיר עץ פיתיון לתוך התיבה, במקום הרעל, לצורך בקרה ושמירה על הקרקע מטרמיטים.

זיהוי טרמיטים בארץ

הטרמיטים או בשמם המדעי: Isoptera  הם חרקים ממשפחת התיקנים, הם חיים במושבות ולעיתים מזכירים במראה שלהם "נמלים לבנות". בישראל קיימות 4 משפחות טרמיטים נפוצות: טרמיט עץ, טרמיט קרקע, טרמיט קציר וטרמיט עילאי. זיהוי סוג הטרמיט קריטי לצורך טיפול נכון ויעייל וניתן לעשות זאת ע"י שליחת הטרמיט לזיהוי במעבדה. זיסמן הדברות מציעים שרות זיהוי סוג הטרמיטים ללא עלות, דברו איתנו במידה ואתם מתקשים בזיהוי הטרמיטים.

סוגי טרמיטים:

  1. טרמיט עץ Kalotermitidae (טרמיטים ירודים):

בישראל ישנם 3 סוגי טרמיט עץ: טרמיט קריבי (Caryptotermes brevis), טרמיט פיניקי (Kalotermes phoniciae)
וטרמיט סיני (Longicaputermes sinaicus).

סוג הטרמיט פועלים חיילים טרמיטים מכונפים
טרמיט סיני אורך גוף 8-10 מילימטר אורך גוף 5-10 מילימטר.

רוחב פרק החזה הראשון כרוחב הראש. בלסתות אין שן חיצונית.

אורך מהראש ועד קצה הכנף 10 מילימטר.

גוף חום.

פרק החזה הראשון חום.

טרמיט פיניקי אורך הגוף 4-5 מילימטר אורך הגוף 5-10 מילימטר.

בליטה בבסיס החיצוני של שתי הלסתות.

רוחב פרק החזה הראשון כרוחב הראש.

אורך מהראש ועד קצה הכנף 10 מילימטר.

הגוף שחור ופרק החזה הראשון צהוב.

טרמיט קריבי אורך הגוף 4-5 מילימטר אורך הגוף 4-5 מילימטר.

ראש גדול מרובע ושחור.

רוחב פרק החזה הראשון כרוחב הראש.

אורך הראש ועד קצה הכנף 10 מייל'.

עיניים מורכבות.

שולי הכנף בעלי 2 עורקים כהים.

 

 2. הדברת טרמיטי קרקע Rhinotermitidae (טרמיטים ביניים):

בישראל ישנם 3 סוגי טרמיט קרקע: טרמיט פורמוסי הדברה (Coptotermes formosanus), טרמיט מרושת (Clypeatus clypaetus), טרמיט החולות (Psammotermes hybostoma).

סוג הטרמיט פועלים חיילים טרמיטים מכונפים
טרמיט פורמוסי אורך הגוף 4-5 מילימטר. אורך הגוף 4-6 מ"מ.ראש אובלי שמתעגל באזור הלסתות.מספר גדול של חיילים פעילים ואגרסיביים. אורך מהראש ועד קצה הכנף 12-15 מייל. בשולי הכנף שני עורקים כהים.
טרמיט מרושת אורך הגוף 4-5 מייל. אורך הגוף 6 מייל. לסתות מעוקלות מעלה. ראש מלבני ופרק החזה הראשון קטן מרוחב הראש. אין
טרמיט החולות אורך הגוף 4-5 מייל. אורך הגוף 6 מ"מ. לסתות בעלות שיניים בצידן הפנימי, פתח ההפרשה המצחי בראש בולט. ראש מלבני ופרק החזה הראשון קטן מרוחב הראש. אין

 

3. טרמיטים עילאיים (Termitidae):

בישראל קיימים 4 מיני טרמיט עילאי: טרמיט ננסי (Microcerotemes eugathus), טרמיט ויליס (Amitermes vilis), טרמיט חוטמי (Angulitermes quadraticeps), טרמיט המדבר (Eremotermes arctus) וסוג אחד של טרמיט קציר (Hodotermitidae).

 

סוג הטרמיט פועלים חיילים טרמיטים מכונפים
טרמיט ננסי אורך הגוף 3-6 מילימטר. אורך הגוף 5-6.5 מילימטר. הראש מעוגל. צבתות שחורות גדולות. אורך מהראש ועד קצה הכנף 8 מלימטר. גוף שחור. אוכפית פרק החזה הראשון שחורה.
טרמיט ויליס אורך הגוף 3-6 מייל. אורך הגוף 5.6.5 מייל. הראש מעוגל. בצבתות שן פנימית. אין
טרמיט חוטמי אין אורך הגוף 3-3.5 מ"מ. הלסתות ארוכות ללא שינון, במצח בליטה משולשת. המכונפים גדולים מהחיילים והפועלים.
טרמיט המדבר אין אין אין
טרמיט הקציר אורך הגוף 10 מ"מ. צבע בהיר. בעלי עיניים מורכבות ברורות. אורך הגוף 13 מ"מ. בעלי עיניים מורכבות ברורות. אורכם מראש ועד קצה הכנף 30 מ"מ והם הגדולים מכל המינים שיש בארץ. גוף בגוון שחור.

זיהוי סוג טרמיט לפני אופן הדברה

טרמיטים הדברה: תחילה צריך לזהות מה סוג הטרמיט. ישנם שני סוגי טרמיטי עיקריים: קרקע ועץ. אופן הטיפול יהיה שונה ולכן הזיהוי הוא שלב קריטי עוד לפני ההדברה. הטרמיטים נמצאים בהתפרצות רחבה בכל הארץ ובשנים האחרונות נמצאו גם זנים מסוכנים פי כמה ממה שהכרנו עד היום. הדברות טרמיטים ללא קידוח באמצעות מערכת בקרה של חברת "נמסיס".

הדברת טרמיטים באמצעות נמסיס תיבות האכלה ובקרה

 

הדברת טרמיטים ללא קידוחים באמצעות מערכת נמסיס

הדברות טרמיטים עם "נמסיס" לאיזה מקרים מתאים?

  1. הדברת טרמיטים בחצר: בקרת חוץ- מצב שבו יש שטח עם חשד לטרמיטים\ הימצאות וודאית לתעלות בוץ. ניתן לשים לב לתעלות טרמיטים בבית משותף \ בתי קרקע.
  2. הדברת טרמיטים בבניין דירות: בקרה עילית לפנים הבית- התפרצות טרמיטים \ תעלת טרמיטים פעילה ממשקוף או קיר בבית, בניין.

הדברה נגד הטרמיטים בחצר באמצעות מערכת "נמסיס" מאפשרת לנו לתת הגנה למעטפת הבית ולחסל את כל קני הטרמיטים שנמצאים מתחת לבניין בקרקע. מערכת הבקרה החיצונית מוטמנת באדמה ומכילה בתוכה עץ שמשמש לפיתיון ומזון עבור הטרמיטים. במידה ויש בקרקע טרמיטים, ניתן יהיה לראות בהמשך שהעץ נאכל.

זיהינו שהעץ נאכל בתוך תיבות הבקרה? מחליפים פיתיון עץ בפיתיון רעיל. לאחר מכן, טרמיטים פועלים ימשכו לתיבות הבקרה ויוכלו מן הרעל. הפיתיון הרעיל מועבר לקן הטרמיטים ולאחר מספר שבועות הקן כולו יושמד. שקית פיתיון שלמה, יכולה לחסל בין 2-3 מיליון טרמיטים במספר חודשים בלבד.
הדברת הטרמיטים ללא קידוח עם תיבות בקרה וניטור מאפשרות לנו לפגוע בקן ב-100% בשונה ממה שהיה נהוג עד היום.

הדברה נגד טרמיטים בבניין מגורים באמצעות תיבות קרקעיות של נמסיס
טיפול טרמיטים במעטפת הבניין

 

תיבה קרקעית לטיפול נגד טרמיטים
טרמיטים הדברה: תיבה קרקעית עם פיתיון

הדברת טרמיטים בגינה: איזה שיטות קיימות בשוק?

טרמיטים מהווים סכנה לנכס שלכם, אם זיהיתם טרמיטים או סימנים לטרמיטים בגינה, מומלץ להזמין מדביר מומחה להדברת טרמיטים לטיפול בבעיה. הם אוכלים עץ, ולכן כל הגינה וגם מוצרים בבית כמו מטבח, ארונות ומשקופים, יהיו בסכנה. כיום נהוג להדביר טרמיטים בגינה באמצעות ריסוס או תיבות קרקעיות של "נמסיס". שתי השיטות עובדות בצורה הפוכה. ריסוס קוטל טרמיטים שבאו במגע עם הקרקע הרטובה וירחיק את שאר הקן, שנמצא בעומק האדמה. הדברה בריסוס היא חד פעמית ועמידותה תלויה בטבע, אין לדעת מתי ואיפה יתפרצו שוב. הדברה לטרמיטים עם "נמסיס" מושכת את הטרמיטים לתוך תיבה קרקעית, ואז מאכילים אותם בפיתיון רעיל עד להשמדת הקן כולו. הדברה באופן הזה, לוקחת מספר שבועות ומצריכה ביקורת מדביר אחת לשלושה שבועות.

יתרונות שיש למדביר טרמיטים שעובד עם מערכת "נמסיס":

מערכת "נמסיס "היא מערכת שמותקנת באופן יזום ומספקת למדביר הטרמיטים יתרון ביכולתה לנטר טרמיט שמחפש מזון במבנה ולזהות את מסלולם. טרמיטים זיהוי מוקדם עוד לפני הופעת נגיעות גלויה כמו: תעלות בוץ \ נזק לרהיטים. הטרמיט שניזון מפיתיון "נמסיס" מפגינים פעילות מופחתת כך שהנזק הממשי למבנה מוקטן בזמן התהליך.

ניתן לטפל בתוך \ מחוץ לבית בהתאם להתפרצות\ נגיעות המערכת מקנה למדביר גמישות מקצועית במגוון מצבים שונים בשטח.
שיטה שעובדת וייעילה מאוד כבר מעל 30 שנה בספרד המערכת יעילה והוכחה במבחני שדה בישראל ובעולם.
בלי קידוחים בכלל: פיתיון רעיל עם רעילות נמוכה לא מסוכן לאדם והסביבה תיבות "נמסיס" מותקנות ללא קידוחים, הטיפול נקודתי וממוקד באזור ההתפרצות. השימוש בפיתיון הוא שימוש מבוקר עם רעילות אפסית.

 

תעלות בוץ של טרמיטים בחניון
טרמיטים בקיר
טרמיטים תמונות: תעלת בוץ של טרמיטים במקלט
תעלת בוץ בקיר
תעלות בוץ של טרמיטים טיפול ללא קידוח באמצעות נמסיס
טרמיטים בקיר מקלט נמסיס

הדברה באמצעות קידוחים: למה לא?

אופן ההדברה שעשו עד היום היה בקידוח והחדרת כמות גדולה מאוד של רעלים לקרקע. רק באופן הזה ניתן היה לנסות ולפגוע בכמה שיותר טרמיטים מתחת לאדמה ולקוות שהקן יושמד. בגלל חוסר הוודאות אם כל הקן נפגע, אין אפשרות לדעת את איכות ומידת ההצלחה להדברה.

בעיה נוספת היא נזקים שיכולים לקרות תוך כדי קידוח החורים בבית. על מנת להצליח בקידוח, צריך להחדיר חומר הדברה לקרקע כל 30-50 ס"מ, כלומר צריך לעשות חורים ברצפה כל 30-50 ס"מ. אף מדביר לא אחראי לנזקים שעלולים לקרות מהקידוחים. דוגמאות לנזקים קלסיים בעקבות הדברת טרמיט בקידוח: פגיעה בריצוף או בצנרת שעוברת מתחת לקרמיקה. תיבות בקרה וניטור "נמסיס" אין צורך לקדוח ברצפה ובוודאות לא יגרמו נזקים לבית שלכם.

איך נראים טרמיטים?

הטרמיטים הבוגרים, דומים מאוד לנמלה, ניתן להבדיל בין השנים על ידי מספר סימנים ברורים לעין: הגוף של הנמלה הרגילה מחולק ל-3 חלקים לעומת הטרמיט שמחולק רק ל-2. נמלה רגילה בעלת זוג אחד של כנפיים לעומת טרמיט שהוא בעל 2 זוגות כנפיים.

טרמיטים תמונות:

איך נראה טרמיט פורמוזי?
טרמיטים פורמוסים
תמונה של טרמיטים קרקע
טרמיט קרקע
איך נראה טרמיטי? מלכה של טרמיטים
מלכת הטרמיטים
טרמיט קרקע מסוג טרמיט מרושת
טרמיט מרושת (טרמיטי קרקע)
תמונה של טרמיט עץ
טרמיט עץ

איך מנקים טרמיטים?

הדרך הנכונה לנקות טרמיטים היא באמצעות שואב אבק. במקרה שהבחנתם בטרמיטים בבית, חשוב לא להשפיץ שום תרסיס ולא לנקות עם אקונומיקה טרמיטים. הם רגישים מאוד לריח, ולכן כל תרסיס נגד טרמיטים שתשפריצו על אזור ההתפרצות, יגרום להם לברוח. כשמזהים תעלת תרמיטים או תרמיט במשקוף, צריך לקחת שואב אבק ולשאוב נקודתית. ישנם מצבים של התפרצות מעוף טרמיטים, כמות טרמיטים יוצאים בתעופה מנקודה אחת בבית. גם במצבי מעוף, מנקים רק באמצעות שואב.

טרמיטים במשקוף:

זיהיתם טרמיטים עץ? אין יותר צורך בקידוחים- היום מטפלים במשקוף על ידי מערכת בקרה וקטילה של "נמסיס" והקן כולו יושמד בלי נזקים ובהתחייבות! אופן הדברת טרמיטים במשקוף יהיה באמצעות התקנת תיבת האכלה באזור ההתפרצות. הדברה ללא קידוח, בלי נזקים, מבלי לצאת מהבית ועם 100% הצלחה. הדברת הטרמיטים בקידוחים וריסוס זה אאוט, הדברת טרמיטים טיפול בתיבות האכלה ופגיעה וודאית בנחיל כולו- זה אין! הם נמצאים באדמה וניזונים מתאית העץ, בדרך כלל הם חיים בעומק הקרקע וזקוקים לתנאי לחות וחושך. את מקום הקן תבחר מלכת הטרמיטים והשאר יעבדו כל חייהם בטיפול הקן, המלכה והמלך. לכל טרמיט יש תפקיד, כשהמרכזי הוא לדאוג למלכה ורבייה.

טרמיטים בעץ: טיפול בטרמיטים בתוך ארון
תיבה עילית נמסיס

אם זיהיתם תעלת בוץ בבית מומלץ לטפל בבעיה בהקדם על מנת למנוע נזקים לבית ולתכולתו. בעיית טרמיטים שלא מטופלת, יכולה להוביל להרס רב לכל נכס. טיפ חשוב: אל תיגעו בתעלה וסימני התפרצות, כל פעולה עלולה לגרום לנחיל לברוח למקום אחר ואז אין אפשרות להדביר באמצעות מערכת "נמסיס".

חדש: טיפול נגד טרמיטים במשקוף עם מערכת בקרה עילית "נמסיס"- תיבת האכלה עם פיתיון רעיל שמושכת אליה טרמיטים ומחסלת את הקן.
הפעולה מונעת מהטרמיטים לאכול את המשקוף. הפיתיון הרעיל מונע מהם את היכולת להתרבות, הם מובילים את הפיתיון הרעיל יש לתוך הקן ובכך משמידים את המלכה ואת הקן כולו. למידע ופרטים נוספים ניתן לפנות אלינו בטלפון- ייעוץ חינם.

טרמיטים בבית: הדברה באמצעות נמסיס ללא קידוחים

איך נדע אם יש לנו טרמיטים בבית?

איך מזהים טרמיטים?

מה זה אומר?
תעלות בוץ הטרמיטים ניזונים מעץ, ניתן לראות תעלות שהם יוצרים תוך כדי, באזורי הפנאלים ומשקופים בבית. אם אתם גרים בבית קרקע, ניתן להבחין בתעלות בוץ מחוץ לבית בכל מיני מקומות.
משקופים חלולים ניתן לעשות בדיקה במשקופים בבית על ידי נקישות קלות. אם שומעים צליל חלול, מומלץ לבדוק שאין לכם טרמיטים בבית.
צלילים מתוך הקירות לעיתים, ניתן אף לשמוע אותם בפעולה. אם אתם סובלים מנגיעות גבוה של טרמיטים, יתכן שאתם שומעים קולות קליקים מתוך הקירות.
התפרצות נחיל כשרואים טרמיטים, אל תיגעו בהם וצלצלו מייד למדביר נגד טרמיטים.

הדברה טרמיטים: איך הורגים טרמיטים?

אם שמתם לב לנוכחותם טרמיטים בבית, כאמור הדברה נקודתית לא תסלק אותם. הסיבה לכך פשוטה – הנחיל מצוי במספרים גדולים בתוך קן נסתר. הקן עשוי להיות בתוך האדמה, בתוך עץ או במקומות מסתור אחרים. כלומר, תחילתה של הדברה מקצועית תיעשה באמצעות זיהוי המקור. זיהוי ואיתור הקן שממנו הם יוצאים, משם הם מחפשים מזון ולשם הם חוזרים לאחר מכן. בקינים גדולים עשויים לחיות בצוותא אלפים ואפילו עשרות אלפי פריטים.  מדביר מקצועי יוכל להתמודד איתם מפני שהוא מכיר את כל סוגי טרמיטים החיים בארץ והוא ידע לזהות מהי הדרך להדברתם המוצלחת. התאמת חומרי ההדברה לגודל הקן. מעוף יתקיים לרוב רק בשעה שמלכה יוצאת מקן קיים על מנת לייסד מושבה או נחיל חדש. הכניסה אל הבתים נעשית באמצעות נתיבים תת קרקעיים, מחילות, סדקים או חריצים. טרמיטים הדברה עשוי לכלול שימוש בפתיונות ומעקב על מנת לזהות בדיוק מהיכן נכנסים טרמיטים ומאיפה הם מגיעים.

ריסוס נגד טרמיטים: מה זה אומר?

ריסוס לטרמיטים נחשב לשיטה פחות מוצלחת מהדברה עם "נמסיס" בגלל שלא ניתן להורג את כל הקן. מדובר ביצורים קטנים אשר אינם פוגעים פיזית באדם אבל גורמים לנזק לרכוש ולריהוט שלנו. כיצד הם עושים זאת? בעיקר על ידי כרסום הרהיטים והרכוש שלנו בבית. אין צורך לסבול, ניתן להזמין הדברת טרמיטים בדירה כדי לטפל בבעיה אחת ולתמיד. תוכלו להזמין מדביר אשר יבצע ריסוס טרמיטים (באמצעות קידוחים) כדי שלא ימשיכו להרוס ריהוט בבית שלכם. ההדברה מתבצעת במקומות נקודתיים בהם מתפרצים טרמיטים, המדביר יודע היכן להתמקד במהלך הריסוס ובכך למנוע המשך התפשטות טרמיטים ברחבי הבית.

למה כל כך חשוב להדביר את הטרמיטים?

טרמיטים אינם פוגעים באדם אך הם יכולים לפגוע ברכוש, כגון ברצפה העשויה מעץ ורהיטי עץ. הם מכרסמים רהיטים וכך פוגעים בהם. לכל אחד יש רהיטים החשובים לו, חלקם יקרי ערך עבורנו לא רק מבחינה כספית, גם רגשית. למשל רהיטי עץ שקיבלנו מקרובי משפחה שנפטרו או רהיטים שקיבלנו מתנה מאנשים שאנו אוהבים.

טרמיטים בפרקט נזקים של טרמיט מתוך ריצפת פרקט
סימנים לנזקי טרמיטים בפרקט

האם תרסיס נגד נמלים יעיל גם נגד טרמיטים?

כאשר פולש הביתה נחיל נמלים, אפשר למנוע התבססות שלהם באמצעות תרסיס ביתי. לעומת זאת, תרסיס ביתי רגיל עשוי להיכשל לחלוטין אם ננסה להשתמש בו נגד טרמיטים. מדוע זה קורה? מדביר לטרמיטים מומלץ מסביר: מדובר בחרק נבון מאוד אשר כושר הישרדותו גדול. במידה ומנסים לחסל אותם באמצעים לא מספיק יעילים, הנחיל שנמצא בקרבת מקום עשוי פשוט "לעבור דירה" ולהתבצר בתוך קן עמוק יותר. אם הם זיהוי מקורות עץ שעליהם הם מתקיימים בבית, הם עלולים לגרום בתוך זמן קצר לנזקים גדולים מאוד. לכן, בדרך כלל ניסיון להיפטר מהם באמצעים ביתיים לא יקצור הצלחה מלאה.

טרמיטים במשקוף: האם יש פתרון?

האם נתקלתם בחורים או סדקים בעץ במשקוף דלת הכניסה שלכם? ייתכן ויש לכם טרמיטים במשקוף הדלת והם אלו שגורמים לחורים.
טרמיטים מכרסמים את העץ ובכך פוגעים במראה העץ. תוכלו לבדוק האם אכן יש טרמיטים במשקוף שלכם על ידי בדיקה פשוטה, מבט לתוך החור בסדק שנוצר בעץ. אם לא תטפלו בהם אז מראה המשקוף ימשיך להחמיר עם סדקים וחורים נוספים בתוך העץ בעקבות כרסום הטרמיטים. אל תחכו שהמצב יחמיר וקראו כבר היום למדביר מומחה להדברת טרמיטים שיוכל לבצע עבורכם הדברה ביעילות ובמהירות.

מה טרמיטים אוכלים?

טרמיטים יופיעו במשקוף או בקיר ולעיתים לא נבחין בהם אבל נשמע אותם. טרמיטים חיים עמוק בתוך האדמה, וכל חייהם יעבדו את המלך והמלכה של קן הטרמיטים. לכל טרמיט יש תפקיד אותו מבצע על בסיס קבוע, הטרמיט הפועל יהיה זה שיחפש מזון ויביא אותו לקן. המזון העיקרי שממנו ניזונים טרמיטים הוא תאית העץ.

האם טרמיטים יכולים לאכול בלוקים וקירות?

מלט, בלוקים וקירות אינם נחשבים למקור מזונם של הטרמיטים. יחד עם זאת, הדברה טרמיטים בהחלט עשויה להיעשות בתוך הקירות.
נחילים גדולים עשויים להתיישב בתוך קן ומשם לעבור במחילות או בסדקים למחוז חפצם. הם מצליחים לזהות בקלות חריצים בקירות וחללים שמאפשרים להם מעבר. טרמיטים מסוגלים לכרסם קירות גבס ולגרום נזקים. במידה ואתם סובלים ממכה של טרמיטים, אם המדביר יזהה את מסלולם הוא יוכל לנקוט בצעדים הנכונים שיביאו לחיסולם בצורה יעילה. הדברת טרמיטים איכותית תוכל בהחלט לתת לכם שקט לתקופה מאוד ארוכה.

טרמיטים בקירות: כיצד זה משפיע על הבית?

אם נתקלתם בבית בחורים בקירות, קילופים חריגים בקיר, מומלץ לבדוק האם יש נוכחות טרמיטים בקירות. טרמיטים ניזונים מהעץ ובמיוחד במקומות בעלי לחות גבוהה. אם יש לכם משטחי עץ כגון משקוף מעץ, ריהוט העשוי מעץ, ואתם נתקלים בחורים ופגמים בצורת העץ, אז ייתכן שטרמיטים כרסמו לכם את העץ. טרמיטים יכולים לפגוע בריהוט ואובייקטים מעץ בבית, וכנ"ל לגבי משקוף דלת או קירות, ולכן חשוב לטפל בהקדם בבעיית טרמיטים.
הדברת טרמיטים בקירות ניתן לעשות באמצעות מערכת בקרה, ניטור וקטילה של "נמסיס". אופן ההדברה יהיה באמצעות התקנת תיבת האכלה על תעלת הבוץ, בתוך התיבה יהיה פיתיון רעיל שישמיד את הקן כולו תוך מספר שבועות. הדברה באמצעות "נמסיס" מצריכה מספר ביקורים, הכל תלוי ברמת הנגיעות וקצב אכילת הפיתיון. שקית אחת של "נמסיס" בתיבה, משמידה בין 2-3 מיליון טרמיטים.

מדוע חשוב לבצע הדברת טרמיט בקיר?

טרמיטים הם חרקים קטנים הניזונים מעץ ועל כן הם מכרסמים בעץ ופוגעים בצורתו. הם הורסים רהיטים ואובייקטים העשויים מעץ ולכן חשוב לטפל בהקדם במפגע הטרמיטים. אם הבעיה לא תטופל אז רהיטים נוספים ייפגעו ברחבי הבית. בוודאי לא תרצו לקום בבוקר ולראות את רהיטי העץ מחוררים ופגועים.

לכן חשוב לבצע הדברה במקרים אלו כדי לטפל בבעיית הטרמיטים. לעיתים תוכלו לראות קיר עם עובש, לחות וטרמיטים וזה מהווה רמז לכך שיש לטפל בהקדם בבעיה זו. מינעו התפשטות טרמיטים ברחבי הבית ופגיעה בפריטים מגוונים העשויים מעץ. חפשו בהקדם האפשרי מדביר נגד טרמיטים אשר יוכל לעזור לכם להיפטר מטרמיטים לצמיתות.

הדברת טרמיטים המלצות איך לבחור מדביר מומלץ?

לאחר קבלת ההחלטה למצוא מדביר לביצוע ההדברה כנגד טרמיטים, כל מה שנותר הוא למצוא מדביר מתאים עבורכם.
מומלץ לבדוק המלצות וחוות דעת של מדבירים כדי שיהיה קל יותר לסנן את כמות המידע אודות מדבירים מקצועיים. בנוסף כדאי לקחת מספר הצעות מחיר מחברות הדברה שונות, כדי להעריך איזה מחיר יתאים לכם. התייעצו עם אנשי מקצוע בתחום ההדברה ובדקו מולם כיצד מתבצעת ההדברה נגד תרמיטים בקיר, האם נדרש להיות מחוץ לבית לאחר ההדברה וכדומה.

במקרה של טרמיטים חשוב לטפל בזמן כדי שטרמיטים לא יהרסו לכם רהיטים בבית. לכן אל תמתינו וחפשו בהקדם אחר חברת ההדברה המתאימה ביותר. אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר, בדקו מה שנות הניסיון והוותק של חברת ההדברה כדי לוודא שאכן אתם מקבלים שירות מחברת הדברה איכותית ומקצועית.

תוכלו למצוא חברות רבות שמעניקות שירות מיומן עם ניסיון וותק מקצועי וצוות מוכשר ומקצועי של עובדים שיוכלו לסייע לכם בהדברה של טרמיטים בקיר, לדוגמא. המקצועיות של חברת ההדברה היא זו שתקבע את המוניטין המקצועי שלה ולכן חשוב לבחור בקפידה חברה אמינה ומקצועית אשר תדע לבצע עבודת הדברה של טרמיטים בצורה יעילה ואפקטיבית לאורך זמן. תבחרו בחוכמה ובצורה מושכלת חברת הדברה ובתמורה תקבלו שירות מקצועי ואיכותי מאנשי מקצוע מיומנים.

יתרונות להדברה מקצועית

טרמיטים נפוצים בכל רהיט מעץ וגם במשקופים בדלתות הבית. אם אתם רואים שבדלת, למשל במשקוף הדלת, יש חורים הפוגעים במראה היפה של הדלת, אז סביר להניח שזה נובע מהטרמיטים בתוך המשקוף. הטרמיטים ניזונים מהתאית של העץ במשקוף הדלת. לכן אחד היתרונות של הדברת טרמיטים, למשל במשקוף הדלת, הוא שנוכל להיפטר מהטרמיטים בתוך המשקוף, אשר מכרסמים עץ ופוגעים במראה הכללי של המשקוף.

היכן תוכלו למצוא אנשי מקצוע להדברה של טרמיטים?

אחת השאלות הנפוצות בקרב אנשים רבים היא היכן ניתן למצוא אנשי מקצוע יעילים להדברת טרמיטים בצורה יעילה ואפקטיבית?
תוכלו למצוא אנשי מקצוע באינטרנט, במבחר אתרים של בעלי מקצוע המתמחים בהדברה נגד כל סוגי הטרמיטים. חפשו באינדקסים ובאתרים באינטרנט אתרים של חברות הדברה המגיעות לעיר שלכם ותוכלו ליצור עימם קשר ולברר מה הצעת המחיר שלהם לשירות של הדברת טרמיטים במשקוף הדלת או בכל מקום אחר בבית בו נדרש לבצע הדברה לטרמיטים.

ניתן למצוא מדבירים לטרמיטים בבית לא רק באינטרנט אלא גם באמצעות המלצות שתקבלו מחברים ושכנים אודות חברות הדברה מומלצות.
בכל אופן, אם תבחרו למצוא באינטרנט או באמצעות המלצות משכנים וחברים, בוודאי תמצאו חברות איכותיות ומיומנות שישמחו לסייע לכם בהדברת טרמיטים.

טיפים לבחירת מדביר טרמיטים

אנו שמחים לעזור לכם עם טיפים חכמים למציאת מדביר טרמיטים מומלץ. טיפ ראשון וחשוב:
לבדוק היטב המלצות וחוות דעת ממכרים ובאתרים באינטרנט, כדי להבין מה טיב הניסיון והמקצועיות של חברת הדברה שאתם שוקלים להשכיר להדברת טרמיטים. זה חשוב כדי לא להתאכזב מחברת ההדברה. לכן המלצות וחוות דעת מלקוחות אחרים הן חשובות כדי שנוכל לקבל שירות איכותי ומקצועי.

טיפ נוסף וחשוב הוא לבדוק אלו מחירים נהוג לקחת לשירות של הדברת טרמיטים וכיצד מחושבת הצעת המחיר לשירות.
זה יעזור לכם להבין מה טווח המחירים המקובל כדי שתקבלו מחיר הוגן וסביר לשירות של הדברת טרמיטים.

טיפ אחרון וחשוב הוא לברר עם חברת ההדברה מה טווח העמידות של הדברת הטרמיטים, לאחר ביצוע ההדברה. כלומר כמה זמן עמידה ההדברה מרגע ביצועה. זה חיוני כדי שתדעו מה טווח ההשפעה של ההדברה מבחינת זמנים ושתהיו מודעים לכך, למקרה שבעתיד תידרש, הדברה נוספת של טרמיטים, ולהיערך אליה. אז שיהיה בהצלחה ומצאו כבר כעת  חברת ההדברה המועדפת עליכם לביצוע יעיל, מקצועי ואפקטיבי של  הדברת טרמיטים.

עוד בהדברת טרמיטים:

 

 

איך נראים טרמיטים?

ניתן לראות טרמיטים בבית במספר שלבים, בכל שלב הם נראים שונה. הטרמיטים הבוגרים, דומים מאוד לנמלה, ניתן להבדיל בין השנים באמצעות מספר סימנים ברורים לעין: הגוף של הנמלה הרגילה מחולק ל-3 חלקים לעומת הטרמיט שמחולק רק ל-2. נמלה רגילה בעלת זוג אחד של כנפיים לעומת טרמיט שהוא בעל 2 זוגות כנפיים. חודשים שיש לכם טרמיטים? שילחו אלינו לזיהוי מהיר בווטסאפ!

האם טרמיטים אוכלים משקופים?

כן הטרמיטים אוכלים עץ ומשקופים שעשויים עץ בדרך כלל יפגעו ראשונים בהתפרצות טרמיטים בבית. נחיל טרמיטים נמצא עמוק מאוד באדמה, על מנת למנוע התפרצות יש לקדוח לעומק הריצפה ולהחדיר חומר להדברת הטרמיטים בכמות גדולה, על מנת לפגוע כמה שניתן בעומק האדמה ובקן עצמו.

האם ניתן לטפל נקודתית או שחייב לטפל בכל הבית נגד טרמיטים?

אם ההתפרצות היא נקודתית, ניתן לטפל בג'ל נגד טרמיטים באזורי ההתפרצות בלבד. באופן הזה נשמיד חלק מהם אך לא בהכרח נחסל את כל המושבה.

כיצד מדבירים טרמיטים?

הדברת טרמיטים ניתן לעשות באמצעות פיתיונות לטרמיטים של חברת "מסיס". הטיפול מתאים לטרמיטי קרקע.

איך מזהים טרמיטים?

הדרך לזהות טרמיטים היא באמצעות סימנים כמו: תעלות בוץ, משקופים חלולים, רעשים מתוך הקירות, התפרצות נחיל טרמיטים.

האם טרמיטים עפים?

טרמיטים בעלי יכולות לעוף, ניתן לראות טרמיטים מכונפים כשהם נמצאים בתקופת מעוף הכלולות- תקופה ההזדווגות שלהם.

אפשר לנקות עם אקונומיקה טרמיטים?

מומלץ שלא לנקות טרמיטים עם אקונומיקה או כל חומר עם ריח אחר. הם ריגישים לריחות וזה עלול להבריח אותם לאזור אחר בבית.

איזה תכשיר קוטל טרמיטים?

טרמיטי עץ ניתן לקטול באמצות ג'ל נגד טרמיטים. טרמיטי קרקע ניתן לקטול באמצעות פיתיונות נמסיס לטרמיטים.

כיצד מדבירים טרמיטים?

כיום מדבירים טרמיטים בשיטות שונות כמו: ג'ל, ריסוס, תיבות האכלה. למידע מורחב אודות השיטות השונות, בקרו באתר שלנו.

האם ניתן לטפל ברהיט שיש בו טרמיט עץ?

ג'ל נגד נמלים וטרמיטים הוא חומר נגד טרמיטים בעץ, אם יש לכם שולחן, ארון או כל פריט מעץ שיש בו טרמיטי עץ. ניתן להדבירם עם הג'ל.

האם קיים ריסוס ביתי נגד טרמיטים?

אין תכשיר ריסוס ביתי טרמיטים שנמכר לצרכן, רק למדביר מורשה. אבל קיימים ג'לים נגד טרמיטים שנמכרים לכולם ללא צורך ברישיון מדביר.

איזה חומר יש נגד טרמיטים?

חומר לטיפול בטרמיטים (ריסוס, ג'ל ונמסיס): פרמיס 350, אדמירל, שוהם, פיפירוניל ונמסיס.

האם טרמיטים אוכלים בטון?

טרמיטים בבטון יכולים לעבור אבל לא לאכול אותו. הטרמיט בונה תעלה בתוך הקירות ובבטון ודרכן עובר בחיפוש אחרי תאית העץ (מזון).