זיסמן הדברות לוגו רוחב

הדברה לעסקים נגד כל סוגי המזיקים

בזיסמן הדברות נותנים שרות על בסיס חודשי או שבועי, בהתאם לצרכי העסק, למגוון רחב של בתי עסק. כמעט בכל עסק ניתן יהיה למצוא בעיית חרקים, מזיקים או מכרסמים, ובגלל זה, רוב העסקים בארץ צריכים תחזוקה של מדביר. תדירות הביקורים של המדביר בעסק תלויה בסוג העסק, המיקום של העסק ורמת ההיגיינה והתחזוקה בעסק ובסביבתו.

הדברה לעסקים כמו משרדים צריך לעשות אחת לשנה, אך עסקים כמו: מסעדות, חנויות (לא ביגוד וטקסטיל), מחסנים, עמותות, אכסניות, בתי מלון וכדומה, עסקים כאלו, יצטרכו מדביר בתדירות גבוהה יותר ולעיתים אף אחת לחודש או אחת לשבוע. במאמר הבא נציין מספר עסקים שחייבים תחזוקה של מדביר יותר מפעם בשנה.

הדברה במסעדות

מסעדות הן דוגמא לעסק שחייב מדביר אחת לחודש לפחות. ישנם עסקים שלא שומרים על היגיינה מקסימלית ויזדקקו לתחזוקה שבועית עד לניקיון מוחלט של כל החרקים בעסק. רק לאחר מכן ניתן יהיה לרדת בתדירות הביקורים. על מנת לשמור על התוצאה במסעדה, יש להקפיד על ניקיון מקסימלי וביקור של מדביר אחת לחודש על מנת שבמסעדה לא יהיו ג'וקים וחרקים שונים.

כל מסעדה שמכבדת את לקוחותיה חייבת לשמור על סביבת עבודה נקייה מג'וקים וחרקים, מיותר לציין למה. אך מה לעשות שג'וקים וחרקים אחרים מחפשים מזון ומקום מסתור נוח להמשך התרבות וקיום, בגלל זה קל להם כל כך להתמקם דווקא במסעדות. בכל מסעדה יש מטבח ומזווה. מטבחים שלא מקפידים על ניקיון מקסימלי שכולל הזזה וניקיון של כל המקררים, תנורים או כל מוצר חשמלי אחר, בהכרח יסבול מג'וקים, חרקים ולעיתים רבות גם ממכרסמים.

בעיות נפוצות במסעדות שמצריכות טיפול חודשי של מדביר:

  1. חולדות ועכברים- מסעדות מוכרות מזון וחולדות ועכברים מחפשים מזון. בסוף כל יום נזרקות כמויות גדול של זבל בסביבת כל מסעדה, וזו הסיבה העיקרית לנוכחות שלהם בסיבת כל מסעדה בארץ.
    אז מה עושים? על מנת לשמור על מסעדה נקייה מחולדות ועכברים, מבפנים ומבחוץ, חשוב לדאוג שלא יהיו פתחי חדירה למכרסמים שיאפשרו להם להיכנס ולצאת בקלות. מעטפת המסעדה צריכה להיות ללא חורים או פתחי כניסה פוטנציאלים, אם יש כאלו, חייבים לאטום אותם. אם הסביבה החיצונית של המסעדה שבורה ויש בה הרבה מחילות ופתחי ביוב שבורים או פתוחים, יש לטפל בבעיה בדחיפות ולאטום הכל. במקביל יש לטפל במחילות באמצעות איבוק נגד חולדות ועכברים.
    אם יש חולדות ועכברים בתוך המסעדה, יש ללכוד או להרעיל את כל מי שחדר פנימה. לאחר מכן יש לאטום ולסגור פתחים פוטנציאלים לכניסה. בנוסף יש להציב תיבות האכלה במעטפת המסעדה או מחוץ לה על מנת לדלל את אוכלוסיית החולדות בסביבה ובכך למנוע חדירה עתידית.

לכידת חולדות במסעדות לעיתים מצריכה ביקור אחת ל3-4 ימיים, המטרה שלנו לא להפריע לשגרת העבודה של המסעדה. נסביר, שימוש ברעלים נגד חולדות ועכברים במסעדות עלול להוביל לריחות רעים לתקופה של כשבועיים מיום ההרעלה, הדבר יגרום למטרד ואפילו לנזקים למסעדה. על מנת למנוע נזקים לעסק, אנחנו נפעל עם מלכודות בשילוב פיתיונות, את המלכודת יש לבקר לצורך פינוי והחלפת פיתיונות אחת לכמה ימיים. למקרה שחולדה או עכבר נתפסו במלכוד, חשוב לפנות אותם לפני שמתחילים ריחות.

על מנת לשמור על עסק נקי מחולדות יש להציב תיבות האכלה עם רעלים ולשמור שתמיד יהיו שם רעלים. אחת לחודש יש צורך בביקור ומילוי רעלים מחדש.
יש לכם מסעדה ועדין אין לכם מדביר מקצועי שפותר בעיות ועוזר לעסק שלכם להיות נקי מחרקים, מזיקים ומכרסמים? זיסמן הדברות לשרותך!

הדברת חולדות במלכודת הומנית

  1. תיקן גרמני- מסעדות רבות סובלות מבעיות של תיקן גרמני, מדובר בג'וק קטן שדומה מאוד למקק הרגיל, תיקן אמריקאי, אך שונה מאוד באופי שלו ובצורת ההדברה נגדו. תיקן גרמני, בשונה מהאמריקאי, מגיע למסעדות עם סחורה שמביאים ספקים שונים. ישנם מפעלים רבים שיש בהם נגיעות של תיקן גרמני, הארגזים של הסחורות משם, מגיעים למסעדה שלכם ביחד עם התיקן הגרמני. על מנת לשמור על מקום נקי מתיקן גרמני, יש לפרוק את הסחורה מיד כשמקבלים אותה, ואת הארגזים לזרוק בהקדם מהמסעדה. בנוסף חשוב שלכל מסעדה יהיה מדביר צמוד שיטפל אחת לחודש במקום נגד תיקן גרמני, על מנת לקטול ולנקות את המקום מתיקן גרמני שכבר פלש לכם למסעדה. התיקן הגרמני מתרבה באזורים חמים ולחים, מנועים במוצרי החשמל במטבח יהיו מקום אידיאלי להתרבות. מקומות המסתור שלהם יהיו באזורים חשוכים ולחים. שעות הפעילות של התיקן הגרמני יהיו בלילה. בדרך כלל במהלך היום הם ישנים ומסתתרים ובלילה יוצאים בחיפוש אחר מזון.

הדברה נגד תיקן גרמני במסעדה תהיה באמצעות ג'ל פיתיון המיועד לתיקן גרמני. יש לטפל בכל מוצרי החשמל במסעדה פלוס מקומות מסתור בהתאם לנגיעות בשטח. הדברה בריסוס לא תשמיד את התיקן הגרמני ולא תפתור את הבעיה. במקומות עם נגיעות גבוהה של תיקן גרמני, יש לחזור על הפעולה אחת לשבועיים על מנת לקטול את כל הקיים. לצורך שמירה על מסעדה נקייה מתיקן גרמני, יש להזמין הדברה מונעת אחת לחודש בעסק.

הדברת תיקן גרמני

  1. תיקן אמריקאי (מקק)- מדובר בג'וק שכולנו מכירים, הוא נמצא בארץ כמעט כל השנה ובכל מקום. עם תחילת האביב וההתחממות, נבחין בכמויות של ג'וקים שמתחילים לצוץ. עונת האביב זו תקופת ההזדווגות שלהם, הם יוצאים בחיפוש אחר מזון וממשיכים בהתרבות. מקום הדגירה האופייני להם הם בורות הביוב והצנרת הראשית. הדברה בבורות הביוב אחת לשנה תפחית משמעותית את כמות הג'וקים בסביבתכם. אם יש לכם מסעדה, חשוב לעשות הדברה בעסק, במעטפת החיצונית שלו ובבורות הביוב שלו על מנת לקטול ולדלל את אוכלוסיית הג'וקים בסביבה. הדברה נגד תיקן אמריקאי, מונעת מהם את יכולת ההתרבות ובכך מונעת מג'וקים להתמקם ולהתפתח אצלכם בעסק. הדברה נגד תיקן אמריקאי עושים באמצעות ריסוס, הדברה מסוג זה ללא ריח ואין סכנה לאדם והסביבה. קיים צורך לצאת לשעה מהמקום לאחר ההדברה. במסעדות בדרך כלל עושים הדברה או בסוף יום העבודה או בתחילתו.
    בזיסמן הדברות גמישות לשעות הפעילות של המסעדה, וזאת על מנת להקל על תהליך ההדברה. אנו דואגים לתת לעסק שלכם שרות ללא כל טרחה או מאמץ מצד בית העסק.

לקבלת הצעת מחיר עבור טיפול חודשי במסעדה, צרו קשר עוד היום!

4. ברחשים\ זבוב הפירות- בעיה נפוצה נוספת במסעדות הינה בעיית ברחשים. הם מתפתחים באזורים שיש בהם זבל אורגני ושאריות מזון. בשביל למנוע מהופעתם במסעדות, חשוב לנקות טוב מאוד עם אקונומיקה את המטבח, גם במקומות שלא אוהבים. יש לשים דגש בתעלות הניקוז ולשפוך לשם כל ערב מסיר שומנים. תעלות ניקוז ופתחי ביוב הם מקומות שתמיד יש בהם שאריות מזון או זבל אורגני ולכן ההתפתחות של הברחשים במקומות אלו נפוצה מאוד. הקפדה על מסיר שומנים כל ערב והדברה נגד מעופפים אחת לחודש, יביאו לשקט מברחשים וזבובי פירות במסעדה.

הדברה בבתי מלון, אכסניות ובתי אירוח שונים

פשפש מיטה הינו חרק שמגיע לביתנו לאחר חופשה בבית מלון, צימר או אכסניה. מקומות שמבקרים בהם כמויות גדולות של אנשים, כמו בתי מלון וצימרים, מחייבים תחזוקה וטיפול בזמן אמת נגד פשפשים. פשפשי המיטה הם חרקים קטנים מאוד שניזונים מדם. הם פועלים בשעות הלילה, בזמן שאנחנו ישנים, הם מוצצים את מנת הדם שנחוצה להם ומיד לאחר מכן מסתתרים במקום מסתור במזרון, בסיס המיטה או ברחבי החדר. את הביצים שלהם הם יטילו במקומות חבויים, שיהיה קשה להגיע אליהם או לראות אותם. אם יש נגיעות בבית מלון או בית אירוח של פשפשים, כנראה שיהיו מדובר ביותר מחדר אחד. בית אירוח שלא מטפל בבעיית פשפשים, עלול לגרום לנזקים ללקוחותיו בכך שהם עלולים לקחת איתם את הפשפש הביתה, ובכך להדביק את הבית שלהם בפשפשים גם כן. טיפול בפשפשי מיטה נחשב לבין היקרים בתחום ההדברה בגלל שמדובר בהדברה שמשולבת מ3 שלבים: שאיבה, קיטור וריסוס. כמו כן, מדובר בחרק קטן בעל יכולת הישרדות גבוהה.
אם אתם בעלי בית מלון, צימר או אכסניה ויש לכם פשפשי מיטה, אתם חייבים את העזרה של זיסמן הדברות. אנו מתחייבים לפתור לכם את בעיית הפשפשים ובכך למנוע נזקים למלון וללקוחותיו.

אם לא מטפלים בפשפשים בבית מלון או אכסניה, הנזק יכול להיות גדול. בזיסמן הדברות עבדנו בדיור מוגן שהייתה בו דיירת שהיה לה פשפשי מיטה במשך שנים רבות והיא הייתה נגד הדברה ולא הייתה מוכנה לטפל בבעיה בשום אופן. כתוצאה מכך, נדבקו 70 חדרים מתוך כל המבנה של הדיור המוגן. הרבה דיירים סבלו מהבעיה וגם לא הצליחו להיפטר ממנה בגלל אותה דירה נגועה שהדיירת לא הסכימה לטפל. עקיצות של פשפשי המיטה צפופות ויופיע כל יומיים שלושה במקומות שונים. העקיצות של פשפש המיטה דומות לעקיצה של יתוש, השוני בין העקיצות יהיה בכמות ובצפיפות של העקיצות. יתוש עוקץ רק באזורים חשופים ובדרך כלל עקיצה אחת. פשפש מיטה עוקץ גם באזורים לא חשופים והעקיצות יהיו צפופות ותמיד בקבוצות של 2-4 עקיצות אחת ליד השניה. אם ללא מטפלים בפשפשים בזמן, הנזקים גדולים למבנה כולו וגם למבקרים בו. פשפש המיטה יכול להיצמד לבגדים, מזוודות, תיקים או כל דבר שיראה לו לנכון, ובאופן הזה הוא יעבור למקום חדש שבו הוא יתרבה תחילה באזור המיטות והספות ולאחר מכן בכל הבית.

אכסניות, בתי נוער ופנימיות- גם במקומות אלו בדרך כלל יש כמות גדולה של מבקרים שונים מכל מיני מקומות בארץ. אם הילדים שלכם נמצאים במקומות הנ"ל במהלך השבוע, קיימת סבירות שהם יביאו איתם הביתה פשפשים. להרחבה על איך מזהים ואיך נמנעים מפשפשי מיטה לחצו כאן!

עקיצות של פשפש המיטה

 

הדברה במפעלים

מפעל זה מקום שיש בו מזון או פס ייצור, בשני המצבים חייבים תחזוקה של מדביר אחת לכמה זמן. תדירות הביקורים משתנה בין אופי המפעלים, הדברה במפעל מזון לדוגמא, מחייבת ביקורת אחת לחודש לפחות, הדברה במפעל ייצור, מצריכה תחזוקה נגד מכרסמים ותיקן גרמני בדרך כלל. חרקי מזון מתרבים במפעלים ומשם יוצאים בתוך הסחורה ישירות לחנויות ולבית שלנו. אם אתם קונים מוצרי מזון ושמים לב לנוכחות של עשיים או חיפושיות טבק, כנראה שהחנות נגועה, ובעלת סחורה עם חרקים. יש לציין זאת בפני בעל החנות, ומומלץ לא לקנות שם עד שהמצב לא משתנה. מפעלים שלא מקפידים על תברואה עוברים על החוק ומהווים מקור דגירה והתרבות למזיקים רבים.

איזה עסקים צריכה הדברה חודשית?

בתי עסק כמו מסעדות, בתי מלון ואירוח, עמותות ועוד יצריכו תחזוקה חודשית של מדביר וזאת על פי חוק של המשרד להגנת הסביבה. בתי עסק מסוג זה מבוקרים ומפוקחים ועליהם לשמור על רמת ניקיון גבוהה מאוד. עסק מסוג זה שלא מחזיק מדביר צמוד, יסביל מחרקים ומכרסמים שיעשו לו בעיות עם החוק בהמשך.

כמה עולה הדברה חודשית לעסק?

מחיר להדברה חודשית בבית עסק תלוי בגודל וסוג העסק. המחיר בדרך כלל מתחיל מ-500 ש"ח ונקבע בהתאם לפרטים הנמסרים לנו בטלפון או באמצעות ביקור וניטור השטח.

האם הדברה בעסק מסוכנת?

לא מסוכן לעשות הדברה בעסק אם עושים את זה נכון. אנחנו גמישים בשעות העבודה ומגיעים בשעות שלא יפריעו למהלך העבודה השוטף של העסק שלכם. לחיות עם מזיקים ומכרסמים מסוכן יותר. לייעוץ חינם צרו קשר עוד היום!