זיסמן הדברות לוגו רוחב

איך להרחיק חולדות?

הדברת חולדות במלכודת הומנית
הדברת חולדות הומנית

חולדות הן חיות חכמות ובעלות כושר הישרדות יוצא דופן. למעשה, חולדה יכולה לשרוד גם בתנאי קור קיצוני של עד מינוס 30 מעלות. לחולדות יש חושי ריח ושמיעה מפותחים מאוד, והן בעלות יכולת למידה – מה שלא מאפיין את כל זני המכרסמים. הכישורים שלהן הפכו אותן לחיות מעבדה מצוינות, שמחקרים עליהן מסייעים לפיתוח של תחומים מדעיים מגוונים.
כל התכונות והכישורים האלה גם הופכים את המאבק בחולדה שחדרה לבית למאתגר יותר. חולדה היא אחת מאותם בעלי חיים שאנחנו ממש לא מעוניינים שיחיו לצדנו בבית. חולדה יכולה לגרום נזק רב, והיא גם ידועה כמפיצת מחלות שונות. במקרים רבים, חדירה של חולדות לבית היא סימן להזנחה ולחוסר מספק בהיגיינה – תנאים שבהחלט מושכים את החולדה.

כל הסיבות לביצוע הדברה של חולדות

החולדה, כאמור, מתקשרת אצלנו בתודעה להזנחה ולחוסר בניקיון.
אחת הסיבות המרכזיות לכך היא שחולדות חיות במקרים רבים באזורי ביוב ומי שופכין, והן נמשכות לתנאים של הזנחה ולכלוך. אך מעבר לכך, חולדה בבית יכולה לגרום לנזק רב – ולכן אנשים שחושדים כי יש חולדה בביתם רוצים לדעת איך להרחיק חולדות.
מכיוון שהחולדה זקוקה לשיוף מתמיד של השיניים שלה, היא יכולה לכרסם כל דבר כמעט בבית. היא תכרסם את הרהיטים, את הארונות, קווי טלפון, חוטי חשמל של מוצרים אלקטרוניים וגם כל פריט מזון שהושאר בחוץ. הנזקים של החולדה יכולים להיות משמעותיים למדי, ובנוסף לכך – לעתים יש יותר מחולדה אחת בבית – מה שעלול לגרום לנזק כפול ומשולש.

כמה עולה הרחקת חולדות?

מחיר הרחקת חולדות נקבע לפי תנאי השטח.
אם מדבור בחולדה בבית, המחיר יהיה עבור  לכידה\תפיסה\הרעלה של החולדה.
אם מדובר בחולדה בבית קרקע והחולדה נמצאת מחוץ לבית ורואים אותה בדרך כלל בחצר, המחיר יהיה להרעלה וטיפול במחילות קיימות.
להלן מחירון להרחקת חולדות בסיטואציות שונות:

איפה החולדה נמצאת? מחיר הרחקת חולדות

*המחיר לא כולל מע"מ

חולדה בבית, חולדה בדירה החל מ- 400 ₪
חולדה במטבח החל מ- 400 ₪
חולדות בחצר, חולדות בגינה החל מ- 450 ₪
חולדות בשטח פתוח החל מ- 500 ₪
חולדות בגג רעפים החל מ- 450 ₪
חולדות בבורות ביוב החל מ- 450 ₪
חולדות בבית קרקע החל מ-500 ₪
חולדות בעסק החל מ-500 ₪
חולדות בבניין מגורים משותף החל מ-500 ₪

 

איך להרחיק חולדות – שיטות שונות

לפני שלומדים איך להרחיק חולדות, יש לדעת כיצד לזהות נוכחות של חולדה בבית. הסימן הראשון והמובהק ביותר הוא סימני כרסום על פריטים ברחבי הבית. בנוסף לכך, הסימנים מלווים בדרך כלל גם ברעשים שונים בזמן הלילה – השעות שבהן החולדה פעילה ביותר.
סימן נוסף הוא הופעת גללים קטנים במקומות מסוימים בבית. החולדה נוהגת להפריש את צואתה באותו המקום בכל יום. כך שאם ניקיתם גללים במיקום מסוים בבית, ולמחרת ישנם שוב גללים חדשים באותו המקום – כנראה שמדובר בחולדה. הגללים של החולדות נראים כמו גרעיני אורז גדולים, צבעם חום וצורתם אליפטית. זיהוי של גללים כאלה בבית יכול להעיד בצורה הטובה ביותר על כך שבביתכם התנחלה חולדה.

לאחר שזיהיתם כי אתם מתמודדים עם נוכחות של חולדה בבית, יש לעבור לשלב הטיפול בה.
השיטות הנפוצות ביותר להרחקת חולדות כרוכות בלכידה שלהן באמצעות מלכודות.
המלכודות שבהן משתמשים גם מדבירים מקצועיים הן מלכודת הדבק, מלכודת קפיץ ומלכודת דלת.

סוגי מלכודות להרחקת חולדות איך זה עובד?
מלכודת הדבק מדובר על משטח שעליו דבק חזק מאוד. ברגע שהחולדה עולה על המשטח בעקבות ניסיון להגיע לפיתיון כלשהו – רגליה נדבקות אליו והיא אינה יכולה לזוז. יש לציין כי פתרון זה גורם לסבל רב לחולדה, ולאחר שהיא נדבקת למלכודת – יש להרוג אותה בדרך כלשהי.
מלכודת קפיץ מלכודת זו מבוססת גם כן על פיתיון, וברגע שהחולדה מתקרבת אליו – נסגר עליה חלק מהמלכודת והיא אינה יכולה לזוז יותר. גם פתרון זה מצריך הרג של החולדה לאחר תפיסתה.
מלכודת הדלת מאפשר ללכוד את החולדה מבלי לפגוע בה. מניחים את הפיתיון במרכז הכלוב, וסוגרים את דלת הכלוב בעזרת קפיץ. ברגע שהחולדה נכנסת לכלוב כדי להגיע לפיתיון – הדלת של המלכודת נסגרת והחולדה נלכדת בתוך הכלוב. במקרה זה, סגירת הדלת אינה פוגעת בחולדה – והיא נותרת חיה ושלמה בתוך הכלוב.
פיזור רעל את הרעל מכניסים לתוך תיבות האכלה עם פיתיון. ברגע שהחולדה אוכלת את הפיתיון, היא בולעת גם את הרעל. כאשר משתמשים ברעל מסוג זה יש לדעת כי לעתים חולף זמן עד שהרעל ממית את החולדה, והדבר אינו מידי.

 

הדברת חולדות במלכודת קפיץ

 

איך להרחיק חולדות

לוכד חולדות מלכודת דבק

 

הדברת חולדות

לסיכום,

למרות שחולדה היא מזיק שמהווה מטרד בבתים, אנשים רבים מתייחסים אליה בחמלה מסוימת – גם כאשר היא נמצאת בבית שלהם. לכן, הם יעדיפו פתרון הרחקה שלא יפגע בה. חלק מהשיטות של לכידת חולדות שהוזכרו לעיל גורמות לכאב ולסבל רבים לחולדה. בנוסף לכך, מרבית האנשים יעדיפו שלא להרוג בעצמם את החולדה שנלכדה. במקרה כזה, עדיך להשאיר את המלאכה לידי מדביר מקצועי ומיומן.
אם משתמשים במלכודת שאינה פוגעת בחולדה, אלא רק לוכדת אותה, יש להחליט אם לשחרר את החולדה או להרגה. חשוב לדעת כי אם משחררים את החולדה – חשוב לעשות זאת במקום פתוח ומרוחק מאוד, שכן החולדה מסוגלת למצוא שוב את הבית שלכם במקרה שהיא שוחררה קרוב אליו.
לסיכום, חולדה היא מטרד מסוכן ופוגעני כאשר היא מתגלה בבתים שלנו. הדרך הטובה והנוחה ביותר להרחקת חולדות היא על ידי פנייה לחברת הדברה מקצועית. המדבירים יוכלו להמליץ לכם על שיטת הלכידה הטובה ביותר, וגם יוכלו לטפל בחולדה לאחר שנלכדה, ובכך לחסוך מכם את המלאכה הקשה הזו.
לייעוץ חינם וללא התחייבות צור קשר עוד היום!
זיסמן הדברות– השקט שלך מחולדות ועכברים

איך ניתן להרחיק חולדות?

ישנן שיטות שונות ומגוונות להרחקת חולדות מהבית או העסק. בזיסמן הדברות עובדים עם מגוון שיטות מתקדמות להרחקה ודילול החולדות. בזכות הניסיון והוותק שלנו, אנו יודעים להתמודד עם כל סיטואציה ולהביא ללקוח שקט מחולדות ועכברים. לייעוץ חינם התקשרו.

כמה זמן אורכת הרחקת חולדות?

זמן הטיפול להרחקת חולדות תלוי בתנאי השטח וברמת הנגיעות. לקבלת הצעת מחיר בשטח ללא עלות או התחייבות, צרו קשר עוד היום.

כמה עולה הרחקת חולדות?

מחיר הרחדת חולדות מתחיל מ400 ש"ח ולתלוי בתנאי השטח. למחירון המלא בקרו באתרינו. לייעוץ חינם התקשרו עוד היום

יש אחריות להרחקת חולדות?

אנחנו אחראים שהחולדות יוכלו את הרעלים, אם הן אוכלות רעלים, הן בוודאי ימותו. אם לא אוכלים את הרעלים, אנחנו מגיעים ללא עלות להמשך טיפול.